el-key
29.07.14,08:01
Pracovali ste uz niekto pls pre nebankovky ako obchodak, ake mate s nimi skusenosti atd. Dakujem :)
aktaK
29.07.14,07:06
myslím si, ze na to treba mat silný žalúdok, pokial sa aspon trochu rozumies tomu, čo budeš klientom ponúkať, nebankovka je neetická a preto aj prácu v nej považujem za neetickú a ešte k tomu vysoko rizikovú. Matne si spomínam, že aj nejaká študentka, ktorá tiež pracovala pre nebankovku skončila niekde zakopaná,
klient ju takto dorazil :( ..
ale to je moj nazor, keby moje deti chceli pre niekoho takto pracovat, tak to radsej ich budem zivit ja, bohužial ja v tom ziadne pozitiva nevidím, zeby vysoké odmeny??
AmmiS
29.07.14,10:32
Ak sa už rozhodnete, je veľmi užitočné si dobre preštudovať zmluvu, ktorú podpíšete a zodpovednosť, ktorú preberiete. Maximálnu dávku opatrnosti pri evidovaní a preberaní platieb od klientov. Stali sa prípady, keď zamestnanci dobre nezaevidovali platby - niekedy aj úmyselne, (následne sa peniaze "stratili") a poradca bol stíhaný za trestný čin. A utekal aj pred klientom, ktorý takto prišiel o výhodu splátok, dlh sa stal zročný a on ho nevedel zaplatiť.
Ice dive
29.07.14,11:00
tak zase pozor, ak by mal klient riadny doklad o tom že zrealizoval platbu a bolo to len o tom, že zamestnanec nezaevidoval platbu je to chyba nebankovky, a klient s tým nič nemá lebo on si splnil všetko čo mal, čo bolo od neho požadované....
Ice dive
29.07.14,11:02
trochu zoširoka položená otázka.... nakoľko je rozdiel behať s aktovkou od zvončeka ku zvončeku a ponúkať úver ako nebankovka a žiť z uzavretých zmlúv... alebo sedieť niekde v tescu za pultom 8 hodín a čakať kto kedy príde a požiada o "výhodný" úver...
AmmiS
29.07.14,15:02
áno, pokiaľ je doklad o zaplatení v poriadku, ale ak nebankovka neuzná taký doklad, klient musí prejsť celú súdnu peripetiu, aby bojoval za to, čo už raz zaplatil, pretože nebankovka si to od neho začne vymáhať v prvom rade (keďže peniaze nešli na účet nebankovky, ale do vrecka zamestnancovi)...