felipe26
29.07.14,09:26
Zdravim.
Mam problem, a neviem ako s nim pohnut. Prisiel mi list zo soc. poistovne, ze nemam doriesene socialne poistenie z dohody uzavretej este v roku 2007. Je tam uvedeny zamestnavatel, u ktoreho som nikdy nepracoval, a podla info za mna platil odvody zhruba zo sumy 9000sk. Od roku 2005 pracujem na jedinom mieste, tpp, nikdy som v tom case nebrigadoval, nerobil pre inych, cize vylucujem, aby som robil pre tuto firmu. Ide o firmu NIKEA, teraz ma nazov DZA, Slavicie udolie 10, Bratislava. Nechapem, ako je mozne, aby za mna niekto platil odvody bez toho, aby som mu niekedy podpisal akukolvek zmluvu.
Soc. poistovna odomna chce pracovnu zmluvu, zapocet rokov, atd. V roku 2014 za rok 2007!
Fakt som presiel vypisy z banky, a nenasiel som jediny iny prijem ako za TPP. Pre ziadneho sukromnika som nerobil, ani pre schrankove fiktivne firmy. Myslel som si, ze som na to mozno zabudol, ale ee...
Ako mam postupovat?
A aj ked si to vsetko odmyslim, otazka dalsia: naco je soc. poistovni nejaka dohoda? Ved ked za mna tento zamestnavatel platil odvody, tak dohoda nema ziadne "ukoncenie", a ked za mna uz napr dalsi mesiac nezaplatil, berie sa to tak, ze ta dohoda skoncila, alebo nie? Mala dohoda v roku 2007 nejaky status kedy konci? To sa pytam cisto len pomimo.
Mila123
29.07.14,07:34
pravdepodobne bolo nesprávne uvedené RČ a to nesprávne RČ máš ty.... teraz to dávajú dokopy....
prehlás, že si nikde nič nemal, že nemáš čo predložiť....