koenzymQ10
29.07.14,10:33
Dobry den,
ako student som si chcel privyrobit vyrabanim triciek. Ako to uz byva, podnikanie nefungovalo a nic som nezarobil. Kazdopadne z dojmu, ze ked som nic nezarobil, tak nemusim platit socialne odvody- som sa ani nezaregistroval (a potom ani neodregistroval zo SP). Kazdopadne takyto stav trval 5 rokov. Na strankach SP som si uz vyratal tu rekordnu pokutu za porusenie oznamovacej povinnosti. Nemate niekto s tym nahodou priame alebo sprostredkovane skusenosti, ci sa to neda nejak znizit. Hlavne ked mam potvrdenie v DP o nulovom zisku.
Jana Motyčková
29.07.14,09:27
Povinnosť registrovať sa na SP nezávisí od zisku ale od príjmu = obratu. Hranice obratu pre povinné platenie poistného ( a prihlásenie sa do SP) boli v r.
2011 - 4078,68 €
2012 - 4716 €
2013 - 4830 €
Ak si v niektorom roku ten obrat presiahol, bola povinnosť prihlásiť sa ako szčo do SP od 1. júla nasledujúceho roku, resp. od 1.októbra, ak si mal posunutý termín na podanie daňového priznania.
Ak potrebuješ staršie roky, možno niekto dá, alebo si dohľadaj hranice obratu.
Ak si také obraty nemal, do SP neoznamuješ, že si szčo.
koenzymQ10
29.07.14,09:35
Dobry den p. Motyčková,
váš komentár ma napĺňa pozitivnym očakavaním, nakoľko moje obraty boli maximálne 1-2 000 eur. Možno som len nepochopil správne informácie na stránkach SP, lebo tam som sa dočítal, že kaťdý SZČO má automaticky povinnosť sa registrovať na SP a ak nedosiahne jeho zisk určitu hranicu, tak sa musí odregistrovať. Tajne teda dúfam, že sa mýlim :)
Jana Motyčková
29.07.14,10:50
To bolo nesprávne pochopené.
koenzymQ10
30.07.14,09:27
Bol som dnes rano v SP a ano mali ste pravdu. Mate u mna tricko :) objednajte si ho na www.pokertricka.sk ak sa vam bude nejake pacit.