nataliaja
29.07.14,10:38
Dobry den,

mala by som otazku ohladom budovania vodovodu v obci. Je korektne, ked obed dala vybudovat v obci vodovod, no jednu ulicu opomenula? Na tejto ulici su postavene dva domy. Ma obec povinnost vybudovat vodovod v celej obci alebo ma moznost vyberu a volby, kde bude vodovod vystavany, kde nie?Je mozne sa stazovat, ze tato ulica bola opomenuta a ziadat o napravu?

Dakujem
Chobot
29.07.14,08:55
Obec nemá povinnosť priviesť vodu ku každému domu. Ak v projekte bolo rozhodnuté, že na danej ulici sa vodovod nebude ťahať, tak si nepomôžeš. Mala si sa zapojiť do pripomienkovania, keď to projektovali. Určite o tom nerozhodli v priebeho posledného mesiaca. A určite boli obyvatelia informovaní o chystanom projekte. Vtedy si sa o to nezaujímala?
nataliaja
29.07.14,08:59
Dakujem za odpoved. Tuto vec zistujem pre znamych, takze neviem, ci ich ulica v projekte zahrnuta bola alebo nie. V kazdom pripade, uz toto mi pomohlo, chcela som vediet, aky je postup pri takychto projektoch.

Este raz dakujem:)
pmajap
29.07.14,09:29
Ak sa jedná o trvalo obývané domy je povinná, napíš žiadosť na Obecné zastupiteľstvo a žiadaj o vyčlenenie finančných prostriedkov v rozpočte na rok 2015 na túto stavbu.Ako píše chobot je škoda, že si sa neozvala skôr, ale dá sa to doriešiť aj zmenou stavebného povolenia, kde sa doprojektuje a vsunie prípojka pre vašu ulicu.
nataliaja
29.07.14,09:38
Aha, dakujem za radu. Vedel by si mi poradit aj to, kde je takato povinnost obce ustanovena, v akom predpise? Chobot totiz tvrdi, ze obec nie je povinna....
misoft
29.07.14,11:02
Chobot
29.07.14,11:49
Dobre, ale je tam povinnosť obce, či vlastníka verejného vodovodu vybudovať vodovod ku každej budove v obci? Nič také som tam nenašiel.
pmajap
29.07.14,12:00
Je povinnosť zabezpečiť pitnú vodu (studňou, dovozom v cisternách...) proste je pre obec najjednoduchšie dobudovať prípojku. Môže tam byť prekážka, cudzí pozemok a vlastník nesúhlasil a investor to vzdal, ťažko povedať.
nataliaja
29.07.14,12:03
Presne tak, ani ja som nikde, cierne na bielom nevidela povinnost obce zriadit pripojku ku kazdemu domu.