agatika
29.07.14,11:42
Prosím neviete mi poradiť ako vyčistiť vlasy bábike? Minule pri upratovaní kúpelne som našla bábiku barbie spadnutú za skriňou. Vo vlasoch má čiernu pleseň, neviem ako to mám vyčistiť aby som nepoškodila bábiku?
kopretinka
29.07.14,09:44
ja by som to zahodila.........pleseň zničíš iba savom.....
Chobot
29.07.14,10:09
Vyprať v práčke, ak nepomôže, namočiť vlasy do Sava. Ak prežije - bude z nej možno blondýna. Ak nie, tak sa s ňou dôstojne rozlúčte a kúp dcére novú bábiku.
luja5
29.07.14,10:35
Ak ide o bábiku, s ktorou sa z nejakého osobitného dôvodu nechcete rozlúčiť a nepodarí sa to vyčistiť odporúčaným Savom, možno by stálo za úvahu ísť na to cez "opravu" bábiky - nahradiť staré vlasy čo najviac podobnými novými vlasmi.
agatika
29.07.14,12:32
Ďakujem za rady ... ono preto sa pýtam, že to bola dosť drahá bábika a preto ju chcem aspoň nejako zachrániť. Ak to nepôjde tak ju asi budem musieť vyhodiť.
Ing. Ľubomír Janoška
29.07.14,17:26
Použil by som fixinelu gel a naniesol by som ju bábike na vlasy starou zubnou kefkou.
pmajap
29.07.14,17:34
Je to hračka pre deti, neriskovala by som, dávajú si ich k puse. Plieseň je nebezpečná a chémia tiež.
Žabinka
29.07.14,17:49
ak nemá plesnivý vrch hlavy, čo tak urobiť jej letný strih?? ;).. blbá poznámka..:) to ako len nakoniec, ak by mala skončiť v koši..
maped
29.07.14,18:28
veď existujú aj parochne pre barbie :-)
lujza.j
29.07.14,18:35
barbi cyklistka má určite prilbu:D
maped
29.07.14,18:43
:)
korela
29.07.14,20:59
Drahá,nedrahá, nemilosrdne vyhodiť. Čierna pleseň je najhoršia. Buď rada, že máš zdravé dieťa.
Ja som minule robila práve pokus. Zaliala som malého červíka neriedeným domestosom. Sledovala som ho 15 min., mal kamaráta o trochu menšieho, za celý čas hľadali východisko zo situácie. Ani sa nekrútili. Nič. Keď ma to prestalo baviť, vyliala som domestos a naliala na nich čistý ocot. Rovnako nič. Ráno som ich našla mŕtvych, možno od hladu a nie od chémie. Po tomto never ím, že na niekoho aj na psa či človeka zaberá nejaký odčervovač. Pleseň je poriadne svinstvo, oželela by som bábiku. Koľko dnes stojí?
Je mi to ľúto inak, ale pleseň nezničíš. Ona bude aj v telíčku. Lekár mi kázal, aby som nikdy nevykrajovala čo len trochu hnilé ovocie, celé ho vyhodiť. Je už všade.