sissy87
29.07.14,14:48
Ahojte!
Účtujem v programe OMEGA. Na denných uzávierkach firmy mám tržby zaplatené v hotovosti a platobnou kartou. Vyskúšala som to tak, že do okruhu Pokladničné doklady zaúčtujem ako Tržby z ERP a sumu spolu rozúčtujem na 211 a 315. Tým pádom by 315 vynuloval keď príde platba na bankový účet. Ale v pokladničnej knihe mi ukáže celú sumu spolu (takže 211+315). V hlavnej knihe účet 211 bude ukázať skutočnosť. Je to tak v poriadku?

Ďakujem za pomoc!
smajercik
31.07.14,12:20
Do okruhu PD - Tržby v hotovosti z ERP zapisuješ sumy prijaté len do pokladne v hotovosti, nemôžeš tam dať sumu, ktorá ti príde na účet, lebo pokladňa nebude sedieť, ja by som to spravila takto:
- rozúčtovala by som si dennú uzávierku nasledovne:
príjem tržby do pokladne 211/6..
príjem tržby na účet 221/6.., a tým pádom mi bude sedieť hotovosť v pokladni a taktiež zostatky na bankových výpisoch.
sissy87
31.07.14,12:30
Ďakujem pekne za pomoc.

Medzičasom som napísala dotaz aj pre OMEGA, zaslali mi podrobný návod, len neviem ho sem priložiť. Stručne napíšem, ak by niekto v budúcnosti potreboval.
Takže do riadku 04 – voľný základ v rozpise DPH, je potrebné uviesť hodnotu, ktorá bola platená platobnou kartou a to s mínusom. Takto program bude zaúčtovať v novom riadku voľným základom sumu zaplatenú kartou mínusom, a na stranu DAL treba dať 315, ktorá nám vynuluje keď peniaze nabehnú na bankový účet. :)

Sama by som na to neprišla určite. :)))