pablo
29.07.14,14:41
V roku 2008 sme so zamestnankyňou okamžite skončili PP. k tomuto skončeniu PP
som jej vystavila všetky doklady.Prebiehal súd a ten rozhodol o náhrade mzdy z neplatne skončeného PPa že PP trvá. Náhradu mzdy + úroky sme jej vplatili vo februári.V juli 2014 prišla do práce ,že chce pracovať podľa starej zmluvy.Po 2 dňoch podpísala skončenie PP dohodou ,dôvod skončenia pre nabytočnosť a bude jej vyplatené odstupné.Otázka : mám jej vystaviť potvrdenie o dĺžke zamestnania až do 07/2014 aj keď tých 5 rokov u nás nepracovala?
prstienok
29.07.14,17:01
.... no to je diskutabilné - pretože podľa nariadenia súdu sa jej pracovný pomer vlastne neskončil....
J+K
30.07.14,07:07
Vyplatili ste jej náhradu vo februári 2014, no a ona prišla až v júli 2014, že chce pracovať? A kde bola tie 4 mesiace?
Llívia
30.07.14,08:11
Súd o neplatnosti skončenia prac. pomeru sa vliekol 5 rokov?
pablo
31.07.14,08:12
je to dosť zložité,lebo asi ju mal zam.vyzvať ,aby nastúpila do práce,ale nestalo sa tak a nastala táto situácia ,ktorú som opísala.Ona asi pracovala u iného zamestnávateľa. Jedná sami len o to,že keď jej dám zápočet rokov do 07/2014,čiurobím chybu.
J+K
31.07.14,08:47
Zvláštna situácia... zamestnávateľ zrejme doplácal náhradu mzdy len za určité obdobie, nie za 5 rokov. Reálne skončil prac. pomer až v júli 2014, takže tu by zápočet rokov mal byť vystavený za celé obdobie. Ale celkom by ma zaujímalo, aký ELDP budete posielať na soc.poisťovňu - tam by sa malo premietnuť za aké obdobie mala vyplatenú náhradu mzdy, no a zrejme tam nebude mzda za 5 rokov ... ani za obdobie marec až júl - s výnimkou tých dvoch dní, čo reálne pracovala. Zrejme bude obdobie prerušené .