Drobeczbb
29.07.14,15:54
Žabinka
29.07.14,14:04
pokiaľ je STK a EK platná, stačí urobiť len administratívnu kontrolu, keďže sa na kartičkách evidujú ŠPZ-ky..
Excise Duty
29.07.14,14:08
EČV, ŠPZ sme už dávno zrušili, inak súhlas.
Drobeczbb
29.07.14,14:11
Ďakujem. :)

Áno, STK a EK je platná.

1) Len sa mi vyskytol ďalší zádrhel, že mám len potvrdenie o STK a EK v papierovej forme, ale nemám tie malé plastové kartičky (veľkosť OP/VP). Je to problém? Alebo mi stačí to papierové (A4) potvrdenie, že je platná?

2) Administratívnu kontrolu môžem vykonať kdekoľvek v SR, alebo len v okrese, podľa kt. mi budú pridelené ŠPZ? (BB)
Alebo len na mieste, kde bola pôvodne vykonaná kontrola? (myslím, že LV)
Žabinka
29.07.14,15:03
1. nie je to problém, stačí papierový doklad
2. hocikde
Drobeczbb
29.07.14,15:05
Žabinka: Si skvelá. Ďakujem. :) Riešim to prvýkrát a na webe som sa odpovedí nedopátral. :/
cocker.ba
30.07.14,12:13
predaval som min. rok auto z ba do pk, nikto po mne nechcel ziadnu novu kontrolu stk a ani ek, ked je ta pravidelna platna.
critiq
30.07.14,13:11
nie, netreba :)
pietrofilipi
04.11.15,08:14
Nie je to nutne menit, vid: http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=139289#top

Administratívna technická kontrola vozidla - Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

"Pri zmene evidenčného čísla nie je prevádzkovateľovi vozidla uložená povinnosť podrobiť vozidlo technickej kontrole administratívnej a emisnej kontrole administratívnej. V osvedčení o technickej kontrole ako aj v osvedčení o emisnej kontrole je okrem značky vozidla, obchodného názvu vozidla, typu vozidla uvedené aj identifikačné číslo vozidla VIN, kde ku zmene nedochádza, a na základe ktorého sa dá vozidlo jednoznačne identifikovať.

Osvedčenie o technickej kontrole a osvedčenie o emisnej kontrole sa vydáva k vozidlu (teda ku konkrétnemu identifikačnému číslu vozidla VIN). Zákon č. 725/2004 Z. z. neobsahuje ustanovenie, kedy je osvedčenie o technickej kontrole a osvedčenie o emisnej kontrole neplatné, teda neobsahuje ani ustanovenie, že pokiaľ údaje na doklade sa nezhodujú (nesúhlasia) so skutočnosťou, by mal byť tento doklad neplatný."