Kubičina
29.07.14,17:41
Dobrý deň potrebujem poradiť ako mám postupovať pri podvode z nebankovkou presnejšie z firmou CM Company požiadal som o úver v hodnote 60 000 kč po telefonickom rozhovore z ich obchodnov zástupkynov mi povedala že musím zložiť zálohu 6000 kč pre prípad že nebudem moc požičku splácat peniaze som im odoslal na ich čislo účtu obratom som dostal zmlúvne podmienky na podpísanie povedala mi že ich mam prečítať a podpísat a odposlat na ich adressu že ak im to príde okamžite ma budú kontaktovat a pošlu peniaze na moj účet do dnešnej doby mi nikdo nič neposlal obchodná zastupkyna ma telefón vypnuty tak isto ako ich zákaznické centrum poradťe mi prosím ako sa mam brániť za odpoved vopred Ďakujem Kubičina
buchač
29.07.14,15:53
Sorry, ale najprv by som sa CHYTIL rozumu pred určitým konaním.

To aj v potravinách dáš vopred peniaze za nákup, ktorý nie ja momentálne na sklade ???
erik555
29.07.14,15:55
Mna by zaujimalo, ze ako si hladal po nete, ze tato spolocnost je seriozna??? Kedy si ziadal o uver?
Inak, hadam len trestne oznamenie na policii.

9.4.2014 http://pujcky-radce.cz/uverove-podvody-podvodne-firmy-a-osoby-a-jak-se-jim-branit-2/
Kubičina
29.07.14,17:04
Prepáč ale niektore spoločnesťi beru dopredu splátky pre prípad stráty zamestania tak som sa nechal oklamať som si toho vedomi a preto hladam pomoc alebo radu ako mam postupovať .
buchač
29.07.14,17:10
Kubičina
29.07.14,17:16
Práveže som nehladal po internetu ale prišlo mi to poštou a bohužial som si to nevyhladal na internete a neoveril ...O úver som žiadal 18.7.2014 .. A na políci mi povedali že sa nejedná o tresný čin ale iba o prestupok .Dokonca som bol aj v banke aby stornovali poslanie peniazi vypísal som čestné prehlásenie a povedali mi že mám čakat už je to 11dni a doteraz som odnych nedostal žiadne vyjadrenie .
bubkoch
29.07.14,17:54
CM Company ? vsak ani web nemaju ... 3x si obuchaj hlavu o stenu a kasli na to ... bud rad, prisiel si len o 6 tis., mohol si prist o dom, alebo na urokoch preplatit pozicku aj dvojnasobne ...
mareko
29.07.14,17:58
Skús na nete na rôznych fórach a sieťach uverejniť oznam (za účelom podania spoločného trestného oznámenia), či sa aj niekto iný nechal takto okradnúť od tejto spoločnosti . Ak sa ti prihlásia aj ďalší, tak podajte spoločné trestné oznámenie (aby celková suma škody bola na výšku trestného činu a nie iba priestupku). Čím viac sa vás spojí, tým máte lepšiu šancu - no možno aj žiadnu, ak nemáš žiadne pravdivé údaje o firme a jej pracovníčke :(.
misoft
29.07.14,18:42
"Niektoré" spoločnosti (rozumej tzv. nebankovky) LEN zoberú peniaze, ale len cca v 5% pošlú niečo. Inak len zdierajú - pretože si podpísal, musíš platiť. A počítaj s tým, že ti o chvíľu príde kopa penažných zloženiek, aby si PLATIL za "poskytnutú" pôžičku!
misoft
29.07.14,18:44
Kua! Oni ti pošlú zdrap papiera a ty sa na to chytíš ako mucha na mucholapku. A ani si neoveruješ..... rovno podpisuješ (a dám krk na to, že si to ani poriadne nečítal - pretože tam písmenká veľkosti 5mm...). Hlúpy takto kúpi! Môžeš ty už čakať - budeš mať z koláča dieru....
Kubičina
30.07.14,04:03
Kur** dobré si to napisal je pravda nechal som sa úplne oje*** aspon budem do budúcna vedieť ... Ale aj tak nedajúsa niako najsť konatelia firmy ?? Alebo niako zistit nakoho je to čislo registrované alebo barč čo kde ich možem najsť ...