Zuzzka13
29.07.14,17:54
Dobrý deň, som čerstvou absolventkou Bc. štúdia BOZP a chcela by som pracovať v tomto odbore. Chcela by som sa spýtať, aké kurzy a čo všetko budem potrebovať aby som mohla začať pracovať ako školiteľka BOZP?
Viem, že klasicky je treba BOZP technik spolu s technikom PO, lektorské minimum. Je potrebný na začiatok ešte nejaký kurz?
A ešte ďalšia otázka. Ako to je so zamestnaním? Musím najskôr pracovať pod nejakým BOZP technikom alebo môžem začať aj sama?

Ďakujem za odpoveď :)
willma
29.07.14,19:39
naštuduj si opäť zákon o BOZP, prípadne sa vráť do školy alebo pýtaj späť školné
Zuzzka13
29.07.14,19:56
Ďakujem za nič
frzanony
31.07.14,06:17
No netreba tak zhurta sprdnúť človeka len preto, že má snahu sa v BOZP správne zorientovať. Ja konkrétne poznám prípady, kde zamestnanci na najvyšších pozíciách v oblasti BOZP za túto „prácu“ berú od štátu peniaze a nemajú ani len osvedčenie bezpečnostného technika. Takýto „zamestnanci“ škodia BOZP svojou neodbornosťou a hlúposťou sú nebezpeční a nie pisateľka dotazu. Všetci sme nejak začínali. Tak potom o čom to hovoríme ? Ale nebudeme hovoriť o správnej „krvnej skupine“ a vrátime sa k pôvodnej otázke. Nechcem strašiť, ale púšťate sa do náročnej oblasti a preto doporučujem si veľmi podrobne a precízne si niekoľko krát prečítať § 27 zákona 124/2006 Z.z. v znení neskorších predpisov, posledná novela je Zmena: 154/2013 Z.z. s účinnosťou od 1. júla 2013 a vyhlášku 356/2007 Z.z. všetko nájdete a internete – JASPI so snahou porozumieť týmto ustanoveniam.
O vydanie oprávnenia na výchovu a vzdelávanie môže požiadať fyzická osoba, ktorá má vypracovaný vzorový projekt výchovy a vzdelávania, materiálno-technické zabezpečenie výchovy a vzdelávania a má odbornú spôsobilosť na činnosť, na ktorú žiada vydať oprávnenie na výchovu a vzdelávanie, má odbornú prax v tejto činnosti najmenej tri roky a má osvedčenie o absolvovaní lektorského kurzu alebo doklad o absolvovaní pedagogickej prípravy (ďalej len "lektorská spôsobilosť") /neplatí to v každom prípade/. Pretože neviem o ktorú skupinu máte záujem preto dávam do pozornosti § 27 odsek 3 zákona. Tým som naznačil i variabilnosť a rôznorodosť možností výchovy a vzdelávania a zároveň i náročnosť o čom už bola reč, ale nič nie je nemožné. Tiež doporučujem sa oboznámiť s §§ 21 a 22 zákona, čo by veľmi pomohlo pri zvýšení úrovne výchovnovzdelávacieho procesu. Prosba na Vás. Ak chcete bol by som rád keby ste mi uviedli fakultu kde ste končili Bc. štúdium.