patricius6
29.07.14,20:17
Chcem vycestovať do rakúska na jeden deň do Viedne.
Potrebujem nejaké poistenie alebo iné doklady ako tie ktoré používam na slovensku s rovnakým autom?
buchač
29.07.14,18:24
Pre každý prípad splnomocnenie od majiteľa vozidla .
Vzory sú na nete.
Základné poistenie rieši " zelená karta " .

Jeden deň síce, ale jeden nikdy nevie, čo sa môže stať.
Excise Duty
29.07.14,18:29
Rakúšanom stačí, ak máš TP od vozidla a neotravujú so sprostosťami.
patricius6
29.07.14,18:32
ďakujem veľmi pekne, no do soboty to žiaľ nestihnem som v práci od rána do večera. Takže neviem ako to vyriešim :/
buchač
29.07.14,18:32
Ja som síce dal to doporučenie, v AT som ale nebol.

Ale čo ak sa stane nejaká dopravná nehoda ?
Rakúšania budú mať možno v teplej...spíšu a fertig.

Ale tie poisťovne až príliš neradi pustia chlp.........
Excise Duty
29.07.14,18:50
Papiere od auta budeš mať a osobné poistenie na jeden deň vybavíš aj SMS-kou. Sadni do auta a choď. Do Rakúska nepotrebuješ nijaké splnomocnenie od majiteľa auta. Ak mieniš ísť po diaľnici, nezabudni na AT známku.
cocker.ba
30.07.14,11:53
nesuhlas.ked nemas splnomocnenie od majitela a zastavi ta kointrola, mozes mat problem...to dokonca moze byt aj na firemnom aute ked nie je uvedene meno majitela...o tom sa xy krat hovorilo aj v zakrute
Excise Duty
31.07.14,17:16
cocker.ba, ty patríš asi do kategórie tých, čo sa riadia tým, čo jedna pani povedala, v tomto prípade "Zákruta". Normálni ľudia sa riadia tým, čo je uverejnené v Zbierke zákonov (§ 2 zákona č. 1/1993 Z. z. o Zbierke zákonov) či v Úradnom vestníku EÚ (§ 1 zákona č. 460/2004 Z. z. o úradnom vestníku Európskej únie). Tam by si našiel legislatívu týkajúcu sa Schengenského informačného systému a z tej by si sa dozvedel, že i ty osobne a i tvoje auto ste v tom systéme evidovaní a pokiaľ to auto nebude hlásené ako odcudzené, jeho pohyb v rámci schengenského priestoru nie je problematický, a to aj bez splnomocnenia jeho majiteľa. Takéto potvrdenia požadujú niektoré členské štáty EÚ, ktoré nie sú členmi schengenského priestoru. Keď nevieš, tak nekecaj, Porada je o radení a nie o strašení legislatívne nepodloženými informáciami. V Rakúsku je potrebné predovšetkým dodržiavať pravidlá cestnej premávky, v tom sú rakúski policajti nekompromisní, aj keby si bol rakúsky prezident, inak máš od nich pokoj a nie ako tu niektorí nakecali, že Slovákov buzerujú.