janci10
18.04.06,14:27
Dobrý deň prajem,

chcel by som sa opýtať, kam účtujete umytie automobilu zaradeného do majetku spoločnosti. Ja som ho účtoval vždy na 518 - analytika, ale dostal som informáciu, že by sa mal na 511. Je to ozaj tak?

Za odpoveď vopred ďakujem.
zuzana
18.04.06,12:37
Aj ja skôr na 518 teraz na 511-tku.Asi to je jedno.
tibor
18.04.06,12:39
myslím, že to nie je nejak extra dôležité kde je to účtované na 51x...
- ja na 511 dávam len servisné úkony a na 518 parkovné a umyvárku
janci10
18.04.06,12:46
Veľmi pekne ďakujem za odpovede, tiež myslím, že to nie je až také podstatné. Dôležité je, že to účtovná skupina 51 a je to daňový výdavok.
alušik
19.04.06,05:12
Osobne účtujem na účte 511. Názov účtu je Opravy a udržiavanie. A v prípade umývarky ide predsa o údržbu. Tiež som sa nad takýmito maličkosťami netrápila, ale odkedy mi daňováci povedali, že z kontrol budú robiť 2 zápisy, už ma trápi viac "detailov". Jeden zápis bude z daňového hľadiska - či bol správne stanovený daňový základ a druhý vraj z hľadiska metodiky.:eek:
Marianna01
24.04.06,14:40
z kontrol budú robiť 2 zápisy, už ma trápi viac "detailov". Jeden zápis bude z daňového hľadiska - či bol správne stanovený daňový základ a druhý vraj z hľadiska metodiky.:eek:

To je zaujímavé...
:confused::confused::confused:
Ale si v podstate uľahčia prácu a nám ... Keby to záležalo na mne, robia to už dávno. Nie že by mi to vyhovovalo, len ma strašne štve, ak sa tá istá robota dá spraviť na jeden a nie štyrikrát. No a Du to tak robí - jeden doklad chytí obrovský počet možných kontrolórov a ešte furt nie je všetko skontrolované :eek::eek::eek: