tarinko
18.04.06,14:27
ahojte,
prosím Vás ak máme ambulancie a ich výkony ako aj spotreba materiálu v nich je bez nároku na DPH,
tak keď sme kúpili koberec do čakárne tak je to tiež bez nároku alebo to máme prepočítať koeficientom, ktorý používame
díky
KEJKA
18.04.06,13:21
koeficient použijete, ak máte výkony oslobodené od DPH, a aj s DPH.
Ak iba oslobodené, tak nemôžete odpočítať DPH z ničoho.
ALBO
18.04.06,19:16
ahojte,
prosím Vás ak máme ambulancie a ich výkony ako aj spotreba materiálu v nich je bez nároku na DPH,
tak keď sme kúpili koberec do čakárne tak je to tiež bez nároku alebo to máme prepočítať koeficientom, ktorý používame
díky
Nerozumiem, píšete ,že používate K. Prečo?Z akých činností vám vznikol?Mimo lekárskych alebo z iných činností vykonávaných v tých ambulanciách?
Ak v ambulanciách robite naozaj len výkony oslobodené, potom nemáte vôbec nárok na odpočet ani z koberca ani z materálu na ošetrenie ani z ničoho čo v súvislosti s prevádzkou ambulancie obstaráte.
Ale pokial viem (niekto to tu písaL,skúste pohľadať), tak sa niektoré činnosti v ambulanciách aj zdaňujú, potom by bol aj koberec s K.
tarinko
20.04.06,04:05
koeficient nám vznikol z činností vykonávaných v ambulanciách tie sú oslobodené, takže asi aj ten koberec bude bez nároku,
myslela som že to asi tak má byť díky že si poradil máš u mňa bodík,
Roxi
20.04.06,08:55
Prosím o radu.
Firma mala do teraz od začiatku roka len oslobodené plnenia, t.z. že na vstupe som neuplatňovala žiadnu DPH.
V mesiaci apríl ale budem vystavovať faktúry na dosť vysoku sumu aj s DPH.
Môžem použiť koeficient len v mesiaci apríl v prípade, že v máji už nebudem mať žiadnu DPH na výstupe, alebo do konca roka budem počítať koeficientom DPH na vstupe? Ak áno akým? Treba sa spojiť s Daňovým úradom ohľadom koeficientu, alebo si ho vypočítam sama??

Veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorý mi budú vedieť poradiť.
:eek:
ALBO
20.04.06,15:08
Prosím o radu.
Firma mala do teraz od začiatku roka len oslobodené plnenia, t.z. že na vstupe som neuplatňovala žiadnu DPH.
V mesiaci apríl ale budem vystavovať faktúry na dosť vysoku sumu aj s DPH.
Môžem použiť koeficient len v mesiaci apríl v prípade, že v máji už nebudem mať žiadnu DPH na výstupe, alebo do konca roka budem počítať koeficientom DPH na vstupe? Ak áno akým? Treba sa spojiť s Daňovým úradom ohľadom koeficientu, alebo si ho vypočítam sama??

Veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorý mi budú vedieť poradiť.
:eek:

Ono to princíp s tým K je úplne iný ako vy píšete. Bolo by dobre poznať problém konkrétne.Vy teraz kôli tomu jednému predaju nezačnete používať K na všetky vaše vstupy. Vy by ste napr. mohli uplatniť plný nárok na vstupné Fa viažuce sa k tomu predaju.
Ten princíp je, že musíte vždy jednotlivo posudzovať každú vstupnú Fa a rozmýšľať na čo to použijete, či na osl, neosl. alebo kombinované dodania.
V teoretickej rovine by sme sa asi veľa napísali, skúste pozrieť MU ku K na stránkach DRSR alebo popíšte konkrétne problém.