minmir
30.07.14,19:48
Ahoj. Začínam stavať rodinný dom. Dom mi bude stavať firma, ktorá podniká na základe živnostenského listu. Môže byť tento živnostník nahlásený na stavebnom úrade aj ako stavebný dozor (stavbyvedúci) resp. mám povinnosť mať stavebný dozor?
Je mi jasné, že mať stavebný dozor má veľa výhod. Mam tam každý den svojho človeka, ktorý sa vyzná, ale nemá oprávnenie vykonávať stavebný dozor.
command
30.07.14,18:12
Ak ma opravnenie na vykonavanie dozoru tak preco by nemohol byt? Ale urcite je moznost si najat aj iny dozor. Ak dom stavia firma(aj ked len zivnostnik) tak ta by mala mat zabezpeceny svoj vlastny dozor urcite. A ci mas povinnost mat satvebny dozor? K stavebnemu povoleniu vzdy prikladas potvrdenie od stavebneho dozoru, inak ti SU nevyda stavebne povolenie.
Berushka45
30.07.14,18:30
Tak já bych z vlastní zkušenosti doporučila nešetřit na stavebním dozoru a objednat si úplně cizího člověka, který s firmou nemá nic společného - architekt, stavař... Na různé stavební postupy mohou být různé názory, a ne vždy správné! Určitě bude lepší, když na tu firmu někdo dohlédne.
minmir
30.07.14,18:34
Mam tam každý den svojho človeka, ktorý sa vyzná , ale nemá oprávnenie vykonávať stavebný dozor.
jslancik
30.07.14,18:36
Vies vobec, aka je funkcia stavebneho dozora? Kontroluje firmu, ci robi vsetko, ako robit ma. Skutocne si myslis, ze je ziaduce a super, ak je dozor a realizacna firma ten isty subjekt?
minmir
30.07.14,18:36
Stavebné povolenie už mám a v ňom mi stavebný úrad akurát dal za povinnosť oznámiť meno vybratého stavbyvedúceho. Čo chcem dať meno živnostníka, ktorý to aj realizuje, ale inak nemá oprávnenie ako stavebný dozor.
minmir
30.07.14,18:37
Pred vydaním stavebného povolenia som nič o dozore nedokladoval.
command
31.07.14,04:58
Tak SU urobil chybu nakolko taketo potvrdenie ma byt prilohou k ziadosti o SP. Treba sa opytat zivnostnika ci ma taketo poverenie vykonavat stavebny dozor ak hej mozes ho napisat.
alltracboy
31.07.14,06:09
to je podstatne aby tam bol niekto kto nema v hlave nas***e . Ziadny dozor nebude za par supiek stale na stavbe a to ze ma niekto peciatku a bude na stavbe este nezamena, ze stavba bude bez chyby.
wirgi
31.07.14,07:32
Neter keď išla stavať tak jej to povedali, že ak ide stavať svojpomocne ,tak potrebuje stavebný dozor, ktorý jej potvrdí v stavebnom denníku, že stav. práce boli vykonané v poriadku. Ak jej bude stavať firma/ ona musí mať oprávnenie, že môže vykonávať také stavby/, tak nepotrebuje mať zvlášť stavebný dozor. Čiže keď chceš aby miesto teba niekto kontroloval firmu či robí všetko tak ako má , nemusí mať oprávnenie ako stavebný dozor.
chandler
01.08.14,07:31
potrebujes mat osobu zodpovednu za stavbu (bud stavbyveduci alebo stavebny dozor). mas stavbyveduceho zapisaneho na stavebnom urade, takze je vsetko ok. a stavebnu firmu kontroluje tvoj clovek, ktory sice nema peciatku ale to vobec nie je podstatne v tomto pripade (aj keby ju mal tak ju nema kde pouzit - kedze zodpovedny je stavbyveduci). je to v poriadku.