maria58
30.07.14,20:02
Pri zbieraní húb v lese som našla pri spiatočnej ceste na lazoch konope siate vo výmere cca 20 m2. Neviem, či majú majitelia pozemku povolenie na jej pestovanie, ale mám veľké pochybnosti, nakoľko sa jedná o pozemok na lazoch v horách, kde nie je až taká kontrola. Mám obavy, že majiteľ pozemku ju pestuje úmyselne nie na spracovateľské účely, ale bojím sa ho udať pod mojím menom, nakoľko táto osoba má pod "palcom" všetkých advokátov v meste. Ako by som mala postupovať, aby v našej obci naši mladí nemali prístup k mariške.
avalik
30.07.14,18:11
Konopa siata (Cannabis sativa resp. Cannabis sativa subsp. sativa alebo Cannabis sativa subsp. sativa var. sativa) je druh (resp. poddruh/odroda konopy siatej) rastliny z čeľade konopovité (Cannabaceae).

Používa sa v priemysle pre svoj nízky obsah omamných látok (THC < 0,3%). Zhruba 4 m vysoké rastliny so silnou vláknitou stonkou sú rozšírené po celej Európe, Amerike a Ázii. Semená sú spravidla jednofarebné, sivo biele až svetlo hnedé. Z konopnej stonky sa získava vlákno, z ktorého sa tká textil a tiež veľmi pevné námorné laná. Pestuje sa v Európe, Ázii a severnej Amerike.

ref: http://sk.wikipedia.org/wiki/Konopa_siata

http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/767241-konopa-siata-sa-vracia-na-slovensko-ako-superpotravina/


ak si myslis, ze je to na ine ucely - zober vzorku, daj urobit rozbor na obsah THC ... potom budes mat jasno, mozes ho udat...
buchač
30.07.14,18:21
Fajn....

Len sa opýtam.
Pokiaľ nemá jeden nejaké známosti v labáku, tak ako to vykoná anonymne ?
buchač
30.07.14,18:30
Pokiaľ sa jedná o marišku, tak na toto nemá povolenie hocikto.
Výmera 20 štvorákov je viacmenej istota, že sa jedná o iné pestovanie, ako na to vlákno.
Nie je to až tak jednoduché, ako sa zdá. Legislatíva je neúprosná a niekedy aj orgány činné v trestnom konaní.
http://rastamama.sk/pestovanie-konopy-bez-povolenia/

Udanie ako také sa dá dať aj inak, ako pod svojím menom a majiteľ pozemku aj so svojimi podpalcovými advokátmi si môže pískať, ak sa do neho zahryzne

Národná protidrogová jednotka
http://www.minv.sk/?NPJ
korela
30.07.14,18:34
Po prvé, ak vidím, prejdem iba okolo a neštudujem.
Darina1234
30.07.14,18:46
neries to , neudavaj ,
buchač
30.07.14,18:50
Dá sa aj tak...
Zvykne sa vravievať :

Nehas, čo Ťa nepáli !

...ale jeden nikdy nevie, či napokon aj jeho nebude páliť ...a vtedy je už ale zvyčajne neskoro.
Darina1234
30.07.14,18:54
ano, pokial nepali, tak naco to riesit
kopretinka
30.07.14,20:13
ja by som potrebovala .......naložiť do oleja........ :D
Chobot
30.07.14,21:02
Vidím, jak ste mimo. Z konope nezoberie vzorku. Konope sa zbiera, ked zakvitne, vtedy má najvyšší obsah THC, aj to len samičie rastliny a len to okvetie.
avalik
31.07.14,04:04
pozdravujem toho, kto nepozna rozdiel medzi pojmami "komentar" a "odpoved" ... dufam, ze mu ta minuska prinesie mier v dusi;)
Peggynka
31.07.14,06:17
Iný názor majú rodičia,ktorí sa s tým trápia...
lujza.j
31.07.14,06:19
Ma krasnu zelenu farbu....
kopretinka
31.07.14,06:42
na marišku nemá povolenie nikto,vždy sa jedná IBA o konopu siatu,ktorá má nízky obsah omamných látok (THC < 0,3%).
kopretinka
31.07.14,06:43
hej,olej je zelený,ale ja potrebujem listy,vymacerovať,chcem to vyskúšať,už som zháňala čaj u nás v lekárni
lujza.j
31.07.14,06:58
Ja hovorim o macerate...aky je krasny zeleny...
Llívia
31.07.14,10:43
Tipujem, že to bola tá istá osôbka, ktorá sa takto realizovala už skôr a ktorej stále ležíš v žalúdku.
bodliak
31.07.14,10:50
Čo ja viem ? Najjednoduchšie je anonymne zverejniť lokalitu.
Popis, fotka, návod ako nájsť.
Buď nájde protidrogové alebo mu to skôr spasú konzumenti.
avalik
31.07.14,10:51
je mi to jedno kto to je ... ale som rada, ze prispievam k jeho/jej psychickej pohode ... pisem si ciarku za dobry skutok :D
Zita5
31.07.14,11:15
Neriešiť .....nech na to prídu inou cestou .Nechcite byť silou mocou udavač , aby sa Vám to nevypomstilo :)
Llívia
31.07.14,11:24
Asi prispievame obe k psychickej pohode tej istej osôbky :D
pmajap
31.07.14,11:47
V ČR používanie zlegalizovali, pestovanie nie, ale sú nasiate všade. Drogu si môžeš zakúpiť v lekárni za nehoráznu sumu, tak si ju pestujú v záhradkách a na poliach. U nás som ju videla na veľa miestach, vrátane našej dediny. Tu je najčastejšie v kukurici. Už to neriešim. Nie sú to konope siate, ktoré sú súčasťou krmiva pre vtákov, ale šľachtené s vysokým THC, ktorého semiačka bežne dostať kúpiť a poznám veľmi veľa starších ľudí, ktorí si pripravujú z nej maceráty na rany.
Mladá generácia asi už obľubuje iné piruľky. Je to na tebe ako sa rozhodneš.
lujza.j
31.07.14,11:54
V kukurici je to nenapadko....
Dáša_
31.07.14,12:04
ja som pár krát hľadala informácie o prírodných hnojivách a tam som sa dočítala pár rád, ako a kde pestovať :D Ideálne sú stožiare vysokého napätia, vzdialené asi tak 20 minút na bicykli od miesta bydliska. To preto, aby sa mohlo pravidelne zavlažovať :) Vykopaná jama sa dobre vyhnojí, idealne nejaký ovčí hnoj :) A potom sa podľa fázy rastu používa buď žihľavový výluh, alebo vo fáze dozrievania výluh napríklad z kostihoja :D
pmajap
31.07.14,12:25
..sme došli :))
Dáša_
31.07.14,12:33
keď si predstavím, ako za pár rokov budú nadšene pestovať paradajky na balkóne :D
lubko6394
31.07.14,12:47
Však odčítaj z gúglmapy súradnice, zaves to sem a uvidíš že sa nájde niekto kto to rýchlo a efektívne vyrieši.
pmajap
31.07.14,12:53
sladká pomsta pestovateľovi, ani VB ho tak nenaštve :)
Mila123
31.07.14,12:56
mne stačia súradnice výskytu, svet bude o čosi krajší........
korela
31.07.14,15:11
Myslím, že po tvojom príspevku už dopestovali. :-)
vulxy
01.08.14,03:47
to mas stastie...,ja darmo hladam a chodim hore dole po horach a dolinach ....najnebezpecnejsia rastlina co najdem je cukrova repa :)
nunenko
04.08.14,06:17
To je výdobytok demokracie. každý si chodí zadarmo po súkromných pozemkoch a ešte aj udávať by chcel. V našom lese rastú lysohlávky,- mám ho vykálať? Sused má zasa mak, a zdá sa mi že ho neje v makovníku, udať ho?
Rada odo mňa: polej, pohnoj, samce vytrhaj a teš sa, že deti vo vašej dedine sa neožierajú legálne v krčme, ale sa nahúlia, v podstate je to to isté, len štátu vadí, že huliči neplnia štátnu kasu, tak ako alkoholici.
Pokiaľ je predaj alkoholu a tabaku podporovaný a riadený štátom, zákaz užívať a pestovať (na vlastnú spotrebu trávu) vyznie dosť syzofrenicky.
PS: nepijem alkohol, nefajčím (ani trávu) , nedrogujem.