z.u.z.u.1988
31.07.14,06:42
Zdravím, potrebujem poradit!!! kupili sme starší domček, kde bola zrekonštruovaná strecha a nova terasa..problem, ale je, ze terasa nie je zakreslena na katastralenej mape..uz som ju dala zamerat geodetovi, cize plánok spravený bude..ale čo ďalej?? V obci nám pracovníčka povedala, že stavebné povolenie nepotrebujeme, no na zaklade čoho nám ju potom zakreslia??? iba na základe toho plánku?? lebo predošlý majiteľ nemal ani projekt ani si nevybavoval žiadne stavebné povolenie...chceme to dať do poriadku, kvôli hypotéke...
Podobny problem máme aj so zumpou..bol by problém, ak by sme tú žumpu vôbec ďalej neriešili??? ak teda rátam s tým, že ma nikto neudá :)
Ďakujem krásne za rady :)
command
31.07.14,13:45
No ak ste dom ziskali uz s postavebnymi vecami ale bez zakreslenia tak nie je problem ved staci spravit geometricky plan na tie veci a dat ich zapisat s tym ze date nieco ako vyjadrenie ze ste stavbu nestavali a ziskali ste dom v takom stave. Horsie by bolo keby dom bol postaveny a nebol by na mape . Ale neviem ci vobec ma nieco takeho zmysle riesit terasa hore dole :D a zumpa ani neviem ci sa zakresluje.
z.u.z.u.1988
01.08.14,03:54
ale cez terasu mame vyrieseny vchod do domu a je dost velka postavena asi aj na nejakych zakladoch, pretoze je cela vybetonovana a strecha je spojena so strechou na dome...no ja sa v tychto veciach velmi nevyznam, ale budeme to potrebovat kvoli banke..a tu zumpu som myslela tak, ze sme to urobili bez stavebneho povolenia..tak ci je take podstatne ziadat povolenie dodatocne..
Peggynka
01.08.14,04:57
Žumpu ste urobili bez stavebného povolenia...a je v obci vybudovaná kanalizácia? Ak je,tak máš problém.
z.u.z.u.1988
01.08.14,05:06
nie je, vsaj naco by sme si potom robili zumpu..
Peggynka
01.08.14,05:50
Žumpa ja drobná stavba,tam stačí aj ohlásenie.
z.u.z.u.1988
01.08.14,05:55
hmm tiez som si myslela, ale pracovnicka na urade od nas pozaduje situaciu osadenia, dodatocne stavebne povolenie a kadeco ine...hlavna vec, ze 80 % dediny vypusta odpad do potoka...slusni ludia si urobia zumpu a milion papierov, kolkov okolo toho..hovorim si vykaslem sa na to... :D :D
Peggynka
01.08.14,06:33
Požadovať môže len to,čo hovorí zákon :D
chandler
02.08.14,08:36
najprv si zisti co vlastne potrebujes k hypoteke, a potom to ries. teraz riesis veci co vobec nebudu treba podla mna. vacsina domov je na tom tak ako ten tvoj. zbytocne si robis stres.
z.u.z.u.1988
02.08.14,17:49
No stres mi robi prave ta banka-terasa zakreslena nusi byt...
chandler
11.08.14,07:19
poradte sa s tym geodetom ako to dat do katastra co najjednoduchsie, taketo veci sa na stavebne povolenie dodatocne nedavaju.