Jennys
31.07.14,10:22
Prosím vedel by mi niekto poradiť v nasledujúcej situácii? Som konateľom s. r. o. spolu s manželom, ale ja nie som spoločník, som len konateľa. Prerušila som si živnosť a budem pracovať len pre s. r. o. ale keďže som chcela odvádzať len minimálne dane a odvody z mojej hrubej mzdy (čo je ako odmena pre konateľa) 1 € mesačne, neviem, či ma dobre pochopili aj v Sociálnej poisťovni. Ide o garančný fond, pani pri okienku mi vravela, že ak nemám aspoň minimálne podiel vo firme 50 % musím si ho zaškrtnúť a odvádzať. Nejde mi o tú sumu, lebo bude naozaj smiešna, ale ide o dodržanie zákona.
Ďalej ma zaujíma ako si napísať zmluvu o výkone funkcie konateľa podľa obchodného zákonníka, keďže ja by som sa nemala riadiť Zákonníkom práce. Nemáte niekto vzor, ako by som si to mohla napísať? A keďže som konateľ, ja sa chápem v spoločnosti ako zamestnanec alebo ako čo? Zajtra síce idem do sociálnej poisťovne toto predebatovať, ale pochybujem, že tie úradníčky budú vedieť ako to mám urobiť, aby to bolo dobre. Aby som niečo nedobabrala a nieže mi ešte príde aj vysoká pokuta. Ďakujem za každú radu.
Utajený Diskutujúci
31.07.14,13:32
Tu je prehľadná tabuľka: http://www.danovecentrum.sk/odvod/odvody-od-1-7-2014.htm GP konateľ neplatí ak nemá zamestnaneckú zmluvu, ale zmluvu o výkone funkcie konateľa. Vzor zmluvy nájdete aj v jednej mojej téme, kde hľadám vzor tej zmluvy, ale bezodplatnej (zatiaľ neúspešne)
Jennys
31.07.14,18:54
Ďakujem, asi to tak naozaj bude, pani v poisťovni ma s tým úplne domotala, tak tam zajtra musím ísť aby sa to opravilo...