skypie7
31.07.14,10:44
uz som tu pisala otazku Zaloba o urcenie vlastnickeho prava (25.11.2013), nejde mi tu vlozit link. chcela by osm este poradit. momentalne je situacia so zalobou otvorena, napriek roznym navrhom a ponukam dotycna pani s nami nekomunikuje ani nema zaujem o ziaden kompromis. najnovsie nam prislo zo sudu rozhodnutie: zakazuje sa nam vykonavat vsetky stavebne prace na dotycnom pozemku (manzel tam postavil pristresok na drevo), ale co je zarazajuce aj, ze mame do troch dni odstranit "stavbu", ale zaroven, ze mame odstranit aj drevo a stavebny material, ktory tam skladujeme mimo toho pristresku. je to vobec mozne, aby nas mohol sud takto obmedzit, ked pozemok je v 1/1 nas a my ten material naozaj nemame kde dat a uz vobec nie drevo, ktore je nas jediny vykurovaci prostriedok, dost, ze nam nan prsi, bo nemozeme ani pristresok postavit, tak este ho asi aj mame popalit, bo vsak si ho nenaskladam do obyvacky. uplne mi je z toho zle, ze nas moze sud takto v podstate vyvlastnit. ja uz tymto zakonom u nas nerozumiem vobec. kto nam preplati naklady, ked budeme musiet kupovat male mnozstvo sucheho dreva raz za dva tyzdne- takze draho? prosim vas, ak ma niekto s tymto skusenost, poradte. dakujem