IT-cko
31.07.14,11:09
Dobry den, mozno budete vediet poradit. Kupili sme auto so stocenymi kilometrami z minimalne 300 000 na cca. 150 000. Prisla som nato nahodou, ked som pisala do rumunskeho servisu, ktoreho pliesok sme nasli nahodou pri motore a tam bolo cislo KM. Auto asi po 2 tyzdnoch zacalo sem-tam akoby trhat motorom, len zriedka, ale ked sa ubral plyn tak sa opat prebralo a islo zas desiatky km normalne. Teraz sa to zhorsilo tak, ze auto ide normalne asi 30km, potom odstavime, nechame vychladnut a potom ho ideme vyskusat. Auto STALE pri jednom useku - pravotociva zakruta do kopca, strati uplne vykon, plynovy pedal nereaguje vobec. Akoby sa hodilo do neakeho nudzoveho rezimu auto. Ked sa uplne uberie plyn a pohra s plynovym pedalom, opät zrazu chyti slapat a ide normalne. Urobi to potom aj na rovnej ceste...ale ubratim plynu akoby sa prebralo, chyti dych a ide dalej. Vymenili sme sviecky, palivovy filter a vahu vzduchu. Tou to nebolo, nadalej je auto v tomto stave. Na pocitac ho dat nevieme, nekomunikuje riadiaca jednotka. Mozno by niekoho napadlo, co to moze robit alebo ma podobnu skusenost. Dakujem.
Chobot
31.07.14,09:59
Napadá mi vylágrovaný rozdeľovač. Skús pozrieť ten.
vlado 33
31.07.14,10:57
Mne odpadlo koliesko na fúriku, a vieš ako som zistil chybu? Jednoducho, pripojil som VAG kábel k PC, ukázalo zlomenú osku. Utekal som rýchlo do obchodu aby nestvrdol betón v miešačke. A ty šup do servisu.
IT-cko
31.07.14,11:30
Dik, toto bol dalsi tip ktory nas napadol.
vlado 33
31.07.14,11:41
Uvoľni veko nádrže, možno podtlakový ventil v nádrži.
vlado 33
31.07.14,11:45
Ako ta to napadlo, keď ho na diagnostiku dať nevieš. Podľa čoho , dymu z výfuku?
Chobot
31.07.14,11:51
Ja by som ho jednoducho vymenil. Alebo aspoň vizuálne skontroloval, či nie je niečo viditeľné (skrivené kontakty, či "nehádže" oska a pod.).

Ďalej palivové čerpadlo. Filter môže byť čistý, ale keď čerpadlo nečerpá, motor nemá šťávu. Taktiež palivové hadičky. Čo ak je niekde upchatá a nestíha pritekať palivo.

Je toho veľa, kde by mohol byť problém. Treba ísť systémom pokus-omyl.
vlado 33
31.07.14,11:58
A ja by som najprv venoval pozornosť, riadiacej jednotke, lamda sonde, katalizátoru ( poliaľ tam ešte z neho niečo ostalo. Moja rada, daj to do šrotu.
vlado 33
31.07.14,12:14
Zabudol som pripomenúť, že od roku 1988 už bolo viacbodové elektronické vstrekovanie paliva a rozdeľovač bol elektronický- bezkontaktný. Bola to atrapa v motore, ktorá slúžila na prechod iskry k jednotlivým valcom. Láger môže byť aký chce, jedná sa o snímač predstihu, ktorý podľa otáčok motora, reguluje predstih, pomer zmesi benzínu a vzduchu.
vlado 33
31.07.14,12:19
Cez riadiacu jednotku. Doplním keďže upraviť mi to ináč nejde.
DANAK1
31.07.14,12:52
ahoj! viem, že autorizovaný servis je drahý, ale aj ked sa nedá dať auto na počítač, každý autorizovaný servis má školených mechanikov. A ked nájdeš servis, kde je mechanik, ktorý je tam dlho a má skúsenosti, tak by ti mal vedieť pomôcť aj bez počítača... len treba mať šťastie...
vlado 33
31.07.14,13:04
Žiadný mechanik sa ti drbať v aute dnes nebude, len tak na blind. Hľadal by ihlu, veď vieš kde, zatiaľ mu budú utekať prachy, tiež vieš kde. Mechanik sebe vrah alebo A je to možno, spraví zvedša hovno.
IT-cko
31.07.14,13:50
Ten rozdelovac bola dalsia vec, ktoru mechanik odporucil vymenit. Isli sme len vylucovacou metodou. Mne to budes zbytocne vysvetlovat, som 31 rocna zena ja som sa len pokusila manzelovi pomoct vyriesit problem a preto som to hodila na poradu. Dik za komenty.
vlado 33
31.07.14,14:42
Najprv hľadaj v Google, vylučovacou metódou ako píšeš. Keď investuješ niekoľko stovák (tisíc) € a nepôjde to, opýtaj sa v servise. A nakoniec skús na Porade Sk.
IT-cko
31.07.14,16:04
Nejdem tu komentovat co vsetko sme skusali....vies porad, nevies zdrz sa radsej komentara. Dakujem.
vlado 33
31.07.14,16:28
Prepáč, pokiaľ som ťa urazil. Mohla by si napísať či diagnostiku robil nejaký kutil alebo servis? Najlepšie spravíš, pokiaľ pôjdeš do autorizovaného servisu. Verím , že tam diagnostiku spravia. Vieš, dnes každý ..... si stihne z internetu program na diagnostiku a dig ...... neide. Diagnostika stojí max. 30€, furt lepšie ako vylučovacia metóda.
Chobot
31.07.14,22:59
Ani v autorizovanom servise nie sú odborníci. Mám vlastnú skúsenosť. Sú to buď amatéri, alebo robotu odfláknu.
lapejko
01.08.14,04:21
napíšem skúsenosť: na starej Lade som mal vybitú drážku v jednom rozvodovom kolese, podľa zaťaženia motora si sadli alebo nesadli rozvody na miesto, ani pri druhom nastavení si to nikto nevšimol, kým sa to celé nerozobralo, tento problém majú aj staršie VW, takže doporučujem skontrolovať rozvody a ich vôľu...
Ice dive
01.08.14,04:26
no popravde v autorizovanom servise určite nemajú skúsenosť s opravou 18 ročného auta... nakoľko majiteľ tam s takým už určite pri tých cenách nechodí....