reny01
31.07.14,11:26
Prosím o blizsie info, prípadne vzor
potrebujem to k dohode pre veritela
vdaka

a ak je na katastri v zapise udany exekutor, je mozne podat navrh na vymaz v mene opravneneho, cize navrh moze adresovat opravneny na kataster ?
clen
31.07.14,10:44
§ 151md ods.1 písm. c) Občianskeho zákonníka - podla mna stačí , ak sa veriteľ jednostranne vzdá záložného práva...pravdaže, ak to urobí za nejakú protislužbu, je dobré to dať všetko do zmluvy- "ja sa vzdávam a ty mi za to urobíš...."...ak sa to týka nehnuteľnosti, musia tieto listiny spĺňať náležitosti podľa § 42 katastrálneho zákona, aby to kataster mohol na ich zaklade vymazat
reny01
31.07.14,11:14
Vdaka,

este jedna otazka, a ak je na katastri v zapise udany exekutor, je mozne podat navrh na vymaz v mene opravneneho, cize navrh moze adresovat opravneny na kataster ?
clen
31.07.14,11:22
exekucne zalozne pravo je specificky pripad, to len exekutor moze podat na kataster navrh na vymaz,, treba sa s nim dohodnut, pripadne treba zabezpecit zastavenie exekucie podla § 57 exekucneho poriadku
reny01
31.07.14,12:51
Ozval sa opravnevy, ze je ochotny stiahnut zalozne pravo, za vyplatenie casti dlhu.Je to vôbec mozne.
Dlh je exmanzela, ale vzniknuty v manzelstve.
reny01
31.07.14,13:22
opravneny je ochotny stiahnut exekucne zalozne pravo, vyplatenym casti dlhu, ja to vobec mozne ?
Dld je exmanzelov, ale vznikol v manzelstve.