Eňushka123
31.07.14,11:31
ahoj mám psa 6-ročného Jack Russella a začala mu na niektorých miestach vypízať srsť a tie miesta mu očerveneli pozerali sme na nete no neviem poradili by ste mi prosím??
evuš
31.07.14,09:35
Dosť možné, že je to nejaká alergia.... Čudujem sa, že ho nevezmeš a nejdeš za veterinárom.....rady od laikov a takto po nete psíkovi nepomôžu ;) Vetoš mu pomôže a Ty budeš kľudnejšia :)
Eňushka123
31.07.14,09:48
domáca liečba nepomáha ideme k Vetošovy :) ďakujem ;)
evuš
31.07.14,10:08
Niet začo, a drobec nech je čím skôr OK....
Llívia
31.07.14,10:13
Rada je jednoduchá a stručná: VETERINÁR!

Prečo si myslíš, že ti tu niekto na diaľku stanoví diagnózu a postup liečby? :confused:
lujza.j
31.07.14,10:16
http://www.porada.sk/t248300-moj-pes.html
Naco tu zakladas viac tem....
Llívia
31.07.14,10:36
Tiež som si myslela, že tieto témy spolu súvisia, ale nesúvisia, prečítaj si jej komentár.
alaya1
31.07.14,11:01
Vypadavanie srsti je castokrat sposbene potravinovou intoleraciou - t.j. alergickou reakciou na stravu. Hlavne ju sposobuju granule nizsiej kvality- tzv. supermarketove. Moze vsak ist aj o kozne ochorenie, pripadne parazity. Vhodne by bolo vysetrenie u veterinara tykajuce sa odberu vzorky trusu a krvi na stanovenie priciny a nasledne nastavenie liecby.
vlado 33
31.07.14,11:23
Z tej predošlej témy usudzujem, že ste sa o psíka asi nie veľmi starali. Určite dostanem kopu mínusiek. Ale keď si človek spomenie na svojho chorého psa a ide sa ešte radiť na porade čo ďalej, mi pripadá (neviem to pomenovať). Nechovaj psa, prosím.
korela
31.07.14,16:08
Je veľa rodín, ktorí nemajú pre seba všetko potrebné, nie ešte na veterinára. Ja by som veľmi takéto počínanie neodsudzovala. A či mať psíka? Naši chorľaveli až v starobe. A to boli riadne pálky za operácie. Inak žiadne štepenia a boli zdraví. Pokiaľ mestská časť očkovala, boli sme raz. Naposledy tesne po 89. Inak to bola v podstate aj komická situácia, pretože rad mal stále cca 100 ľudí a verím, že 99% psov sa vtedy z toho územia zaštepilo. Dnes tú istotu nemám, i keď si nemyslím, že by nás niekto kopíroval. Kedy tu bola na Slovensku naposledy besnota?
A kam idú dane za psov?
Už sa toho jeden človek chytil, a veru mali obce čo vysvetľovať. (Médiá spracovali tento príbeh.)
Niekde dokonca vôbec na psov!
Príspevkom iba ospravedlňujem zadávateľku, že sa tu pokúšala nájsť pomoc.
vlado 33
31.07.14,17:08
korela, nie celkom s tebou môžem súhlasiť. Pokiaľ alergia prerástla do takého štádia, že vypadáva srsť, sa neudialo zo dňa na deň. Jedná sa určite o zanedbané zviera. A nemusím chodiť ďaleko, stačí k susedom a o niekoľko domov ďalej, kde pes nepozná hygienu. Na Slovensku je to proste tak.
alaya1
31.07.14,17:14
Vlado, tak malo poznas psov, skor ludi s leprou, ze? Psovi moze srst zacat vypadavat aj pri intolerantnosti na potraviny, napr. granule, ci dokonca obycajne kuracie maso a pri tom moze ist o pestovaneho a udrziavaneho psa.!! Ak nieco vypotis, aspon si pozri net, ak mas v tom gulas,aby si nevyznel ako blbec.
vlado 33
31.07.14,17:22
Nemôžem ti odpovedať na koment, mám zákaz od admina. Ver, že by som ti to vysvetlil.
vlado 33
31.07.14,20:31
Alaya, nevymaž svoj komentár ako minule. Spravila si zo mňa riadného k....a. Darmo, psychlóg je manipulátor. Rozdiel je v tom, že nemáš svoj názor. Tvoj info kanál je internet. Na rozdiel od teba, som už niečo vychoval, nebolo toho veľa, ale viac ako si myslíš.
kopretinka
31.07.14,20:39
ty máš dvoch psov???
sosak
31.07.14,20:42
Tieto problémy môžu spôsobovať aj roztoče. Veterinár zistí príčinu.
Llívia
01.08.14,05:33
Vlado 33, pravdu máš.
Llívia
01.08.14,05:40
Korela, kedy bola naposledy besnota na Slovensku? Vlani http://www.sme.sk/c/6771547/na-slovensko-sa-dostala-besnota-liskam-zhadzuju-vakciny-z-lietadiel.html
Neočkovanie proti besnote môže vyjsť majiteľa draho, ak jeho pes niekoho pohryzie:
Orgán veterinárnej správy uloží fyzickej osobe pokutu od 400 eur do 1000 eur, ak
e) nezabezpečí pri vnímavých mäsožravých zvieratách starších ako tri mesiace vakcináciu a revakcináciu proti besnote, ako aj vyšetrovanie a vakcináciu zvieraťa podľa jeho fyziologických a biologických potrieb,
korela
01.08.14,13:58
Z článku "Od roku 2006 Slovensko deklaruje, že je krajinou bez výskytu besnoty ako Rakúsko a Česko. Ako sa to podarilo a prečo sa to nedarí Poliakom a Ukrajine?"
Viem ako žijú moje psy, resp. aj žili.
(Mňa by zaujímalo, ako sa dodržiava očkovanie proti tetanu u ľudí. By som chcela vidieť tie štatistiky.)
Ale ďakujem za info. Tieto veci si aj ja sledujem.
scorp
05.08.14,05:23
Kvalitná strava často eliminuje problémy, aj tie, ktoré sú vyššie popisované ...
Jaroslav Kojs
06.08.14,10:27
Dobry den, mam dlhorocne skusenosti s chovanim psikov a maciek. Prosim vas skrabe si psik ocervenene miesta? suhlasim s nazorom ze by ste mali vyhladat odbornu pomoc - veterinara ktory urobi testy ci uz kozne alebo krvne aby ste vedeli co to nie su parazity. Z najvacsou pravdepodobnostou to vsak bude sposobene krmivom. Dnes mate toho na trhu vela a je potrebne si dobre vybrat. Nie len tie marketove krmiva ale aj krmiva renomovanych znaciek (ako napr RC ) obsahuju veci ktore keby ste vedeli tak to psovi nedate. Ak mate zaujem viem vam v tom poradit. napiste mi cim v sucasnej dobe krmie?
korela
06.08.14,10:52
pre vlado33 Pripúšťam. je možná i taká alternatíva.
alaya1
06.08.14,11:24
Dilerujes krmivo pre psov? Nie je jednoznacne, ze problem je v krmive.
Jaroslav Kojs
06.08.14,11:43
nehovorim ze je len tvrdim ze casto to problem je a hlavne v dnesnej dobe.
alaya1
06.08.14,11:46
dilerujes krmivo?
Llívia
11.08.14,10:12
Korela, je jedno, kedy bola na Slovensku besnota naposledy. Je jedno, v akej finančnej situácii je majiteľ psa. Ak ho nemá zaočkovaného, môže dostať pokutu a nikoho nebude zaujímať, že na to nemá.
MisheliQ
12.08.14,10:55
korela
12.08.14,16:45
Llívia, čítala som tvoj predchádzajúci komentár.