zlatica.turisova
31.07.14,11:48
Dobrý deň!
Idem si kúpiť moju prvú umývačku riadu. Hľadala som na nete- prečítala si o nich dosť informácií a aj som si vybrala. ( Beko dis 5831).Pozorne som si prečítala aj parametre. Niektoré umyvačky uvádzaju dlžku prítokovek hadice, iné nie. Stretla som sa s dĺžkou danej hadice 1-1,5 m. Lenže mne treba asi 2,5 m.
Písala som aj od obchodu, nech mi daju nejeké info- no zatiaľ sa nedopátrali k takejto informácií. Verím, že sa tu nájde nejaký odborník, čo mi poradí, ako by som mala postupovať- či si to viem dať upraviť- myslím dĺžku hadice. Je to pre mňa veľmi dôležitá informácia- od toho závisí, či si ju budem môsť kúpiť.
Ďakujem za odpovede !
Zlata
ivka70
31.07.14,09:52
Osobne si myslim, ze pritokova hadica ma standardne koncovky, cize 2,5 m kludne dokupis, staci vediet ake su tie koncovky a priemer.
Asi tazko ju bude mat umyvacka v original baleni.

My sme potrebovali menit pri pracke a predajca nam rovno zobral tu original 1,5 m, predal nam novu 2,5 m a zauctoval si len rozdiel medzi tymi hadicami v cene v jeho obchode.
Obe strany spokojne.
zlatica.turisova
31.07.14,09:57
Jaj, potešilo ma to- tak dúfam že aj môj predajca bude takto postupovať. Navrhnem, mu to.Ďakujem za odpveď.
Svoro
31.07.14,11:28
Čo sa týka prívodnej hadice umývačky nech je dlhá ako chce, moc dlhá asi priamo na umývačke nebude, lebo končí asi systémom "aquastop", to znamená elektrickým ventilom, ktorý je samozrejme napájaný elektrinou a to znamená, že v púzdre originálnej hadice umývačky sú vedené aj elektrické káble. Ale na tom vôbec nezáleží, je len treba vedieť akým priemerom hadica z umývačky končí a aký mám priemer prívodu vody zo stupačiek a podľa toho dokúpiť predlžovaciu hadicu. Umývačka len otvára a zatvára elektro ventil a teda voda do nej tečie cez prívod alebo nie. Iné je to s výpustnou hadicou, tá nemôže byť akokoľvek dlhá, lebo tlak vody na vypúšťanie si vytvára umývačka sama vlastným čerpadlom, tam by sa mohlo stať, že pri veľmi dlhej hadici bude tlak z čerpadla nedostatočný a čerpadlo bude moc namáhané.
buchač
31.07.14,11:47
Takéto otázky sú už doslovne choré....

Od hadice závisí, či si kúpiš umývačku ?
To aj televízor kupuješ podľa dĺžky elektrického kábla ???
fortunka
31.07.14,12:32
Pozri si kto robi v tvojom okoli servis tejto umyvacky a zavolaj si tam, diel ak maju ti predaju/objednaju. Hadicu neupravis.
zlatica.turisova
01.08.14,07:15
Bývam v malom mestečku a s vybavovaním problému by to bolo v eľmi komplikované. S umyvačkou riadu nemám žiadne skúsenosti a neviem si to ano predstqviť - hlavne poistka proti pretečeniu- či sa hadica dá vymeniť ak je tam taká poistka alebo nie. Radšej to riešim pred kúpou, ako potom byť nemilo prekvapená.je to obozretné- nie? S televízorom a dlžkou el. kábla by som to neporovnávala- elektrikárov je dosť- ale udržbárov na UR- to neviem- nemám s tým skúsenosti.
buchač
01.08.14,07:17
Každý schopný vodár vie pripojiť umývačku...

Kladiem dôraz na slovo SCHOPNÝ !!!