Pracujúca
31.07.14,12:51
Prosím Vás,kto viete poradiť,mám problém tiež s povolením.Sused vyjadril námietku na krátku vzdialenosť medzi domamy.len 3,2 m.Povolená hranica v zastavanej oblasti je 4m.Pritom presne na mieste kde ideme stavať stál do jari starý dom,ktorý sme zbúrali.Posunúť dom nemám kam,lebo musím dodržať spoločnú príjazdovú cestu 3 m.Sused pripomienkoval tým,že vzdialenosť je krátka,bude mať výhľad z obýv.izby na múr môjho domu.Pritom on má dom tak široký asi 12 m,že tá vzdialenoasť medzi nami je malá.Ja idem stavať len malý dom montovaný,bez okien na jeho stranu a ani tieniť mu nebudem,ke´dže výška domu bude nižšia ako bol pôvodný starý dom.Pani zo stavebného /dostala čo dostať mala/ sa trasie,čo bude ak mi súhlas dá a on sa odvolá na okresný úrad.Pritom som už do stavby dala veĺa peňazí,spolu aj 10 tis.,za projekt,zálohu stav. firme,za vybudovanie prípojok,nákup nejakého materiálu.Čo robiť?Môžu mi zakázať stavať? Čo potom s mojimi nákladmy ?Škodu mi nik nenahradi.Som bezradná.Máme na neho nejaké veci ako : jeho dvojgaráž presahujúca na náš pozemok,nalepená na mamin dom asi 50 cm,nemá to na geom.pláne,tak isto prístavba k domu ktorú nemá na pláne,ďaľšia vec je ak oplotíme celý pozemok /čo sme nechceli urobiť,mu zamedzíme prístup do tej jeho garáže.Mám sa s ním stretnúť,ale je to strašný odutý hnusák,ktorý sa hraje na mudrlanta.
command
31.07.14,13:43
Najlepsie ist za susedom a spytat sa preco podal pripomineku a pripomenut mu tie veci ze ak nedostanete povolenie tak budete tiez ziadat aby si on dal veci do poriadku podla zakona.
chandler
01.08.14,07:35
problem je ze ste zburali ten stary dom, keby sa to robilo ako rekonstrukcia (na papiery) tak je vsetko ok. Takze jedine sa s nim skusit dohodnut.
Pracujúca
01.08.14,08:01
Tak som bola včera na audiencii u suseda ako u velmoža.Už som tušila o čo mu pôjde.Tak pán sused nemá problém mi dať súhlas,ani mu už nebude vadiť vzdialenosť medzi domami,len má jednu požiadavku,aby sme mu darovali jednu parcelu a to tú.ktorá je písaná na moju mamu a delí mňa od suseda.Hajzel.Našťastie sme sa dohodli s projektantom,že dom posunie koľko to pôjde,aby boli 4 povinné metre odstupu.Chvalabohu,že to pôjde.Inak na suseda nič neplatilo,žiadny argument,ani čierna stavba jeho dvojgaráže,ani prístavba k domu,nič.Smial sa mi do očí,ako má navrch.Až sa dom posunie,dostanem povolenie a potom bude mať sused vojnu,keď si o to koledoval.Potom budem ja riešiť jeho. A hneď sa aj spýtam Vás,či poznáte nejaký taký prípad,že si oplotíme pozemok a tým pádom sused bude mať úzku svoju cestu na to aby sa dostal do tej svojej dvojgaráže.Teda sa nedostane.Nemôžu mňa za to stíhať,ak mu znemožním vjazd?Ale ide o náš pozemok.
pepa78
01.08.14,09:47
no bude radosť tam bývať :)
chandler
01.08.14,10:11
akoze vobec nechapem, preco mu nechcete predat pozemok co aj tak pouziva, a mat vacsi dom? teraz sa budes hadat zo susedom a mat maly dom, logiku v tom nevidim ziadnu. kto vam vlastne poradil zburat ten dom a rozdelit pozemok? projektant?
Pracujúca
01.08.14,10:17
Tým,že by sme mu ten pozemok predali by mi neumožnilo mať väščí dom,možno ste ma len zle pochopili.Tým by sme si len a len uškodili.Ale on to chce získať len za symbolickú cenu,alebo aby sme mu to darovali.Proste ma vydiera,ak mu nedáme ten pozemok nedá súhlas k stavbe.Ale už sme to vyriešili.Ide mi len o to,či si môžem legálne na tom pozemku postaviť plot/myslím,že môžem ak je to náš majetok/ a potom sa nedostane do garáže.
Pracujúca
01.08.14,10:24
Viete niesom zákerná,ani pomstychtivá,ale aký požič,taký vráť.Bohužial.Dokonca už aj našim robotníkom,čo tam kopali povedal včera milý sused,že tam dom stáť nebude...
chandler
01.08.14,11:04
ked budete mat postaveny dom, tak ohlasis oplotenie pozemku ako drobnu stavbu. a oplotis si svoj pozemok. nemusis sa starat ako sa dostane do garaze ak si ju postavil na tvojom pozemku a nema pravo prechodu.
misoft
01.08.14,13:36
...a plot ťahať po hranici až k "jeho" garáži....
A ešte poznámka - plot môžeš postaviť aj teraz - dom nie je podmienku na vybudovanie oplotenia....
A k susedovi: až bude vyskakovať na robotníkov - tak mu len odkáž, nech šteká na SVOJOM dvore!
pepa78
01.08.14,14:42
Inak ak medzi tvojim pozemkom kde chceš stavať dom a jeho pozemkom je ešte tá vytvorená pracela široká 1m tak on ani neni účastníkom stavebného konania...
expeeert
02.08.14,07:21
možno by pomohlo vložiť sem jednoduchý náčrt situácie - tvoj dom, susedov, cesta, kde je koho pozemok, stavba...