vilede
31.07.14,13:44
avalik
31.07.14,11:47
najlepsie urobis ak nepozicias nic - a znamu odkazes na pozicku vo financnej institucii
buchač
31.07.14,11:49
Pošli ju do banky, nech tam zarúbe sekeru.

Väčší obnos už nie jeden oplakal. Zároveň s požičanými peniazmi prišiel aj o známeho, kamaráta, priateľa, ba poniektorí aj o rodinného príslušníka.
bodliak
31.07.14,11:54
Vytesať do kameňa pod Trenčiansky hrad!
lujza.j
31.07.14,11:58
Je doba...nikdy nic nikomu iba sebe samemu....cau a padaj do banky....ak ma problem s bankou tak bude mat aj s tebou,myslim so splatkami....
Ing. Ľubomír Janoška
31.07.14,11:58
" Vytesať do kameňa pod Trenčiansky hrad! "
a opluskovať navrch :)
bubkoch
31.07.14,12:37
nijako sa nepoistis ... najmenej rizikove je zriadit zalozne pravo v tvoj prospech, ale aj to by bolo na dlhe lakte, kopec casu, nervov a penazí, ked by si si chcela zalozne pravo uplatnit a dostat ju z nehnutelnosti prec ... takze: NEPOZICIAVAT ! ani vlastnemu bratovi !
Chobot
31.07.14,12:44
Aby si nepožičala, ti už poradili.

Ak aj napriek tomu chceš požičať, podstupuješ riziko, že známa nebude schopná peniaze vrátiť, aj keď budeš mať akokoľvek dobrú zmluvu. Čo urobíš potom?

Môže ti dať záložné právo na tú kupovanú nehnuteľnosť. Dáš jej exekútorom zobrať nehnuteľnosť?

Ak je to známa, pri ktorej by si požičané peniaze aj oželela, tak ani nepotrebujete zmluvu. Potom sa nás ale nepýtaj, ako vymôcť peniaze.
luja5
31.07.14,12:44
Dlhoročná pravda overená skúsenosťami mnohých nešťastníkov, ktorí požičali a mnohých nešťastných rodín.
ivka70
31.07.14,12:49
Este by sa dalo tak, ze kupis nehnutelnost ty a znamej ju predas na splatky, pricom prepis domu na nu bude az po poslednej splatke.
luja5
31.07.14,12:55
Len je otázne, či by si aj on nepotreboval požičať, aby mal dosť na celú nehnuteľnosť...:). A či by to zase nebola neistota pre známu, ak by mala splácať niečo, čo nie je jej...
Peggynka
31.07.14,14:48
Na dobrej vôli sa nezarába,resp. ani dobrá vôľa,ani žiadny papier ti nezaručí,že sa ti peniaze vrátia...A o vymožiteľnosti práva a našich zákonoch si môžeš na internete prečítať už 9999 diel z tohto seriálu,ktorý píše život.Typickým príkladom ochrany neserióznych ľudí je naháňanie a inkasovanie ručiteľa a dlžník chodí vysmiaty.Ja by som nepožičala a ani za ručiteľa nešla - a spím dobre.Známa nech si kúpi nehnuteľnosť,až na ňu bude mať,ale nie za tvoje peniaze.Ak jej požičiaš,určite bude jedna strana spokojná,ale tvoja to nebude,ver tomu.:eek:
Aanika
31.07.14,14:49
Pozicas,zariskujes,znama nevrati a je po znamosti.Nepozicas je tiez po znamosti.Vyber si, ktora z tych dvoch alternativ je pre Teba vyhodnejsia, je v tom len jeden rozdiel,pri pozicke znamost trva dlhsie aspon do prvych splatok a pri neposkytnuti pozicky je po znamosti hned.

Suhlasim s vyjadrenim lujzy: ak ma problem s bankou tak bude mat aj s tebou,myslim so splatkami....
vilede
31.07.14,15:38
velmi pekne vam dakujem za vsetky nazory - vpodstate vsetci mate pravdu dakujem vilede
vilede
31.07.14,15:41
...ano mate pravdu s bankou ma problem robi totiz v zahranici a vyplatu berie na ruku a nie na ucet - inac by to nebol problem ak by chodili peniaze na ucet v banke - banka neakceptuje ani to, ze mesacne vklada cast penazi na ucet osobne.
vilede
31.07.14,15:44
dik za odpoved
lujza.j
31.07.14,16:27
dnes má kešku zo zahraničia...zajtra nie...ani to nie je záruka, že bude splácať....načo potrebuje peniaze?