hamre
31.07.14,19:34
Zamestnanec dochadza sukromnym autom pravidelne 3krat do tyzdna do Rakuska za pracou na zaklade objednavky od zakaznika (v objednavke je uvedene miesto realizacie objednavky - sidlo v SR, Vieden a ostatne prevadzky zakaznika). O sluzobnych cestach uctujeme vo forme cestovnych nahrad (za pouzitie sukromneho vozidla + diety) zamestnancovi. Jedna cesta tam a spat ma 400km. Bola som upozornena, ze bude potrebne nejakym sposobom dokazovat pre danove ucely, ze zamestnanec v Rakusku naozaj bol. O ceste ale neexistuje ziadny relevantny dokaz, nakolko parkovisko je zdarma a tankuje vzdy na Slovensku. Aku formu dokazovania by ste mi odporucili? Je naozaj nutne aby zamestnanec odkladal napriklad blocky z obeda (potom mu musime kratit diety, s cim samozrejme nie je spokojny...).

Prosim o Vase nazory - dakujem.
avalik
31.07.14,18:00
Nech si dá podpísať výkaz prác v príslušnej prevádzke u zákazníka - máte to zároveň ako podklad k vystaveniu faktúry.
hamre
31.07.14,18:17
Problem je, ze sa jedna o zakaznika nasho zakaznika (subdodavka), cize objednavka nie je vystavena zakaznikom z Rakuska a my komunikujeme, dodavame vykaz prac, fakturujeme len nasemu priamemu slovenskemu objednavatelovi.
avalik
31.07.14,18:20
A na základe akých údajov fakturujete? Len tak zamestnanec oznámi, že dnes som urobil 400 km? ... Veď aj vy musíte mať nejaký doklad, že naozaj pracoval tam kde mal.
hamre
31.07.14,18:28
Jedna sa o jednoosobovu sro, kde konatel je zaroven zamestnanec. Ma podpisanu objednavku na dodanie sluzby s miestom realizacie na SK / vo Viedni (podla potreby), na zaklade ktorej fakturuje fixnu pausalnu sumu.
avalik
31.07.14,18:33
Aj som tušila, že to tak bude :) .... Má problém si zaviesť nejaký zošit a v mieste výkonu nejakému pracovníkovi dať podpísať výkaz prác?