Beahal
31.07.14,20:07
Uvažujem nad tým zobrať si v hypotéku na garsonku v Bratislave a následne ju dať do prenájmu. Máte niekto skúsenosti s podobným spôsobom zabezpečenia sa do ďalekej budúcnosti? Rozoberám to zo všetkých strán, možno vám napadnú ďalšie riziká, prípadne skutočnosti, ktoré mi ešte nenapadli.
Vychádzam z predpokladu že záujem o bývanie v hlavnom meste vždy bude, splátku si chcem nastaviť čo najnižšiu, aby mi ju vždy určite pokryl nájom (radšej si budem odkladať zvlášť a mimoriadnymi splátkami vyplatím raz keď budem mať..) a zároveň preto, keď si o nejaký čas s partnerom budeme brať hypotéku na vlastné bývanie, aby nám to s týmito záväzkami nerobilo problém.
Tým, že sa hypotéka bude splácať "sama" - iba nájomným, teoreticky do nej nevložím žiadne svoje peniaze..
Máte k tomu prosím niekto nejaké ďalšie postrehy, skúsenosti, názory?
Ďakujem :)
avalik
31.07.14,18:10
bubkoch
31.07.14,18:17
lol, dalsia naivka co si mysli ze vynasla perpetum mobile ... bez urazky, ... vela stastia, najomne ti splatku nepokryje, navyse ta caka nekonecne zhananie najomnikov, neustale riesenie problemov s nimi, ked budes mat cca aspon 75% obsadenost v roku moizes si gratulovat ... si myslim, vsak uvidis sama
Beahal
31.07.14,18:26
ďakujem za názor
vychádzam z toho, že žijem v bratislave 8 rokov a viem že zohnať tu nájomníkov nie je vôbec problém (minimálne stred mesta, petržalka, ružinov) je tu kopu študentov a mladých slobodných ľudí a myslím že aj bude..
rovnako bývam v prenájme, zmeny si riešime samy - čiže samy si zháňame náhrady, za posledné 3 roky sa nám v byte premlelo 8 ľudí, majiteľka ledva vie..
lujza.j
31.07.14,18:37
kolko ludí chceš ubytovať v tvojej garsónke...časti ktoré uvádza nie si najlacnejšie čo sa týka na kupu bytu...a potom garsónka v strede mesta....
bubkoch
31.07.14,18:38
nahrala si mi na smec: pri predstave ze sa v mojom byte neustale tocia rozni studenti mi naskakuje husia koža ... bytpo niekolkych rokoch bude bud nepredajny, alebo rekonstrukcia zhltne taku sumu penazi ze cely tvoj optimisticky business plan ako ta to nic nebude stat a len zarabas, mozes roztrhat

navyse, predpoklad, ze VSETCI sa budu spravat tak, ako by si sa spravala ty, je velmi nebezpecny ... pre teba
Ice dive
31.07.14,19:10
no problém by som videl v tom, že pokiaľ nebudeš mať podnájomníka hypo budeš musieť splácať i napriek tomu, že byt bude prázdny... v súčasnosti je bytov na prenájom dostatok, a to tlačí cenu dole, ten čo mal peniaze byt už kúpil, t.j. developeri začali stavať menšie dostupnejšie byty na bývanie... takže zase sa ti znižuje cieľová skupina... rátaj s tým že byt musí byť zariadený a budeš musieť robiť istým spôsobom "údržbára" spravidla podnájomník sa nájde tak na rok dva, potom sa posunie dalej... takže si v neustálom kolotoči, zháňania nového... nie je to až také jednoduché ako sa zdá..