Dusko22
01.08.14,02:40
Zdravím vás. Chcel by som sa spýtať, či by mi niekto nevedel poradiť. Mám už asi polroka problém na prste (prostredník). Vyhodili sa mi tam male vodnaté pupienka, sem tam ma to veľmi svrbí a neviem sa toho zbaviť. Skúšal som indulonu, canesten, kortikoidné maste čo máme doma, ale nič nezabralo. Nerozširuje sa to, je to stále na tom istom mieste. Viem, že naj riešenie je lekár, ale som teraz v takom rozpoložení, že sa budem sťahovať a neviem kedy to padne a termíny u lekárov sú niekedy dramatické, tak by som to rád vyriešil sám. Ak by niekto vedel nejakú radu, budem vďačný.
avalik
01.08.14,03:24
moze to byt exem, psoriaza, cokolvek ine - ale cez internet ta nikto nevysetri

"dramaticke" terminy u lekarov si viem predstavit napr. na gastro alebo kardiologii .... ale u obvodneho a kozneho?
Peggynka
01.08.14,04:36
Čítaj tu a podľa toho sa zariaď (či to chceš riešiť alebo počkáš,až sa ti to rozmnoží):

Vyrážky, ktoré vznikajú na koži, môžu mať rôzny pôvod: mechanický, chemický, infekčný (vírusy, baktérie, huby, plesne, parazity, červy), autoimunitný, alergický či dedičný. Takisto môže ísť o poruchu metabolizmu, pôsobenie tepla, chladu a UV žiarenia, kombinované príčiny, nepoznané príčiny a iné.

Pomerne časté bývajú aj vírusové infekcie kože: bradavice – drobné vyrážky farby kože na prstoch rúk, na stupajach, ktoré sa postupne zväčšujú, a na povrchu sú rozbrázdené. Rozšírený je aj jednoduchý opar – na tvári a vonkajších pohlavných orgánoch, vo forme vodnatých pľuzgierikov.
lujza.j
01.08.14,05:16
Pol roka si si nato patlal uz vsetko...teda aj kortikoidy,ktore nezabrali...teraz ako co ti ma nato dochtor dat....ak pojdes na kozne nezabudni mu nahlasit tvoju samoliecbu...
luja5
01.08.14,05:19
Neviem poradiť, čo by Ti mohlo pomôcť, ale poradím Ti to, na čo si myslíš, že nebudeš mať čas – zájdi ku kožnému lekárovi. K nemu nepotrebuješ výmenný lístok, však nakukneš, koľko je tam ľudí. Inak nehnevaj sa, ale pol roka si to samoliečiš a nemal si čas na lekára? Predpokladám, že si sa za takú dobu pýtal aj v lekárni, kde to mohli vidieť, aj svojho okolia... Usudzujem tak z toho, čo všetko si už vyskúšal.
Mala som už dosť dávno niečo podobné (len neviem, či to isté, lebo však kto už by to takto cez obrazovku na diaľku posúdil), tiež na ruke, tiež to svrbelo a kožný lekár mi predpísal nejakú masť a tabletky. A odvtedy mám pokoj, viac som to nemala.
S kožným samoliečením nemám dobré skúsenosti a občas nejaký ten problém mám. Zistila som však, že kožný lekár mi ušetrí aj námahu, aj čas, aj peniaze.
lujza.j
01.08.14,05:35
Poznam tie puchiere,ale neviem co to je..ani co zabralo...myslim,ze alergia....mavala som to od opasku..."alegia na riflovy gombik" cize na kov...ale myslim...ze niekto to mal aj inde...na nohe...takze moze to byt z coho kolkek a naco kolvek...
alaya1
01.08.14,05:42
Mohol si si pozioadat o prednostne vysetrenie, ak sa stahujes a myslis si, ze to nestihnes. Ved kozne problemy mozu byt aj nasledkom inych zdravotnych odchylok v ludskom tele. Ja odporucam to ukazat koznemu lekarovi, aby kremy a maste nesposobili viac zla, ako uzitku.
ja.nus.ka34
04.08.14,16:43
ja som mala taký problém kedysi dávno,mne sa potom tie vyrážky vysušili,koža mi popraskala ...vraj to bol nejaký ekzém...kožná lekárka mi predpísala masť triamcinolon a mala som pokoj...ak by ti ju v lekárni predali tak vyskúšaj,inak je na predpis