variant
01.08.14,07:42
Dobrý deň. Skamošom máme jednu sročku, ktorá je už od roku 2008 nefunkčná. v júni som podal návrh na zrusenie sro bez likvidacie....jediny dovod co som nasiel bol ze sa nekonali valné zhromaždenia už od roku 2008.inac vsetky uctovne zavierky boli odovzdane, jedna sa o mrtvu spolocnost, nulove dasnove poriznania..poslali sme navrh v mojom mene (obaja s kamošom sme konatelia), napisal som tam ze spol. nema majetok na nahradu odmeny a vydavkov v suvislosti s likvidaciou, ze sa nekonali VZ, majetok nema majetok (dolozil som tam potvrdenie z uradov ze spol. nema ani vozidlo, ani cenne papiere, ani nehnutelnost, ani nedoplatky - miestne, danove), nema ani bankovy ucet...skratka nic nema a chceli by sem aby to sud zrusil bez likvidacie. jedna sa o sro ktora nie je platitelom dph, takze nikto to nechcel ani kupit.dostali sme list zo sudu, ze je to obchadzanie zakona a podnet nepodala osoba ktora osvedcila pravny zaujem a ze treba vymenovat likvidatora a jedine s likvidaciou sa da zrusit spolocnost. ma niekto na to nejaku dobru radu? uz raz som napisal jednemu znamemu rovnaky navrh (mal rovnakú sročku) a zrušili sro bez problemov. som uplne bezradný že čo mám urobiť teraz? a ako som počul nie som sám s takým problémom. mám čakať kým súd vymenuje likvidátora? a aký je potom postup? ako dlho to trvá?
Economic
07.08.14,15:10
Ešte sa dá využiť inštitút majiteľa nehnuteľnosti, kde sídlo je. Ten ako oprávnená osoba môže podať návrh, že si neželá ako majiteľ nehnuteľnosti aby tam sídlo spoločnosti bolo. Dúfam, že to nie je jeden z Vás, lebo v tom prípade ani toto nepomôže. Moja rada, ale aj tak znie. Dať firmu do likvidácie, jeden z vás dvoch bude likvidátor. Likvidácia sa dá úspešne ukončiť v priebehu 4 mesiacov. A ešte plus - firma v likvidácii neplatí licenciu. Nikde nie je napísané, že likvidátor musí dostať nejakú odmenu. Ja robievam likvidácie aj takýchto spiacich krásavíc, ktoré sú ľuďom už zbytočné. A ešte jedna otázka, vklady sú už v Eurách ? Ak nie, pri jednej zmene treba urobiť konvert a aj zvýšenie ZI zároveň v rámci jednej zmeny.