sway
18.04.06,19:09
Prišiel mi mail od majiteľov firmy ČR:

Dle stanoviska poradce a zákonú ČR pokud přesáhne ztráta v daném roce více než 50% hodnoty vlastného jmění je firma likviditní. (pozor nie LIKVIDNÁ)
Jak je to dle zákona na Slovensku?

Poradíte prosím , aj § ?

dík moc, pozdravujem poradu !!!! ;):p
KEJKA
18.04.06,17:46
nemyslím, že my máme také exaktne stanovené "normy" pre stratu likvidity, teda nadobudnutie statusu "likviditní".
sway
18.04.06,17:59
nemyslím, že my máme také exaktne stanovené "normy" pre stratu likvidity, teda nadobudnutie statusu "likviditní".

dík, aj mňa to zarazilo, ešte som takúto požiadavku nemala....:rolleyes:
KEJKA
18.04.06,18:03
hej som zarazená doteraz.....
sway
20.04.06,06:09
Prišiel mi mail od majiteľov firmy ČR:

Dle stanoviska poradce a zákonú ČR pokud přesáhne ztráta v daném roce více než 50% hodnoty vlastného jmění je firma likviditní. (pozor nie LIKVIDNÁ)
Jak je to dle zákona na Slovensku?

Poradíte prosím , aj § ?

dík moc, pozdravujem poradu !!!! ;):p

tak trocha som pátrala a dozvedela som sa,že v SR je to tak, že ak firma má základné imanie mínusové a 3 mesiace je neschopná platiť svoje záväzky tak by mala íať do likvidácie... ešte to hľadám v OZ presný §... asi chceli vedieť toto :rolleyes:
rada
20.04.06,07:12
Likvidita znamená schopnosť uhrádzať svoje záväzky v danom termíne. Tento termín sa prevažne používa vo finančnom sektore . V banke som sa s tým stretla keď pri dojednávaní zmluvy mi práve zamestnanec hovoril - riziko - výnos - likvidita a sľuboval rýchle zhodnotenie záväzkov banky voči mne.
Likvidita firmy ??? Že by to bolo ohrozenie prevádzky spoločnosti v dôsledku nedostatku finančných prostriedkov na pokrytie svojich záväzkov ?
sway
20.04.06,07:29
Likvidita znamená schopnosť uhrádzať svoje záväzky v danom termíne. Tento termín sa prevažne používa vo finančnom sektore . V banke som sa s tým stretla keď pri dojednávaní zmluvy mi práve zamestnanec hovoril - riziko - výnos - likvidita a sľuboval rýchle zhodnotenie záväzkov banky voči mne.
Likvidita firmy ??? Že by to bolo ohrozenie prevádzky spoločnosti v dôsledku nedostatku finančných prostriedkov na pokrytie svojich záväzkov ?

ja mám pocit že česi chcú tú firmu zlikvidovať, ale nechápem prečo takto komplikovane, vďaka .;)

oni použili termín likviditná... ale mám dojem že to mysleli ako zrelá na likvidáciu....;)
rada
20.04.06,07:48
Z tej vety, že presiahne strata....aj mne to tak pripadá. Treba pozrieť do českých predpisov.