tinit
01.08.14,09:37
Chcela by som sa spýtať na niektoré nezrovnalosti so zálohovými platbami. V dome, v ktorom sme nadobudli nehnuteľnosť koncom roka 2007, máme zriadené SVB, ktoré nás aj spravuje. S predsedníčkou mám dlhoročný spor ohľadom vyúčtovaní za služby spojené s užívaním nášho bytu. Do začiatku roka 2010 sme nemali v byte namontované vodomery a voda sa rozpočítavala na počet osôb. V roku 2009 sme platili mesačné zálohy vo výške 187,- (za vodu, teplo, fond opráv+ ostatné služby spojené s užívaním bytu a NP). V máji 2010 sme obdržali vyúčtovanie, kde nám bol vyčíslený nedoplatok vo výške viac než 600,-€, vraj z dôvodu, že sme si nenahlásili 4. člena domácnosti (narodenie dieťaťa). Toto sa prejavilo hlavne na rozpočítanej abnormálnej spotrebe teplej a studenej vody. Keďže vieme, že niekoľko vlastníkov si v dome nepriznalo skutočný počet užívateľov bytu, odmietli sme tento nedoplatok uhradiť a žiadali sme o predloženie dokladov na základe ktorých nám bola vyúčtovaná takáto abnormálna spotreba vody. Žiadnu odpoveď sme neobdržali a do dnešného dňa nám predsedníčka odmieta ukázať doklady k nahliadnutiu i napriek tomu, že sme ju niekoľko krát upozornili, že zo zákona na to máme nárok. Od tohto momentu sme mali s predsedníčkou SVB neustáli konflikt. Vhodila nám do schránky nový predpis vo výške 235€. Keďže sa za 7 rokov čo v dome bývame nekonala jediná schôdza na ktorej by sa schvaľovali mesačné platby, vyúčtovania atď., jej predpis sme odignorovali. Od roku 2010 sme mali namontované vodomery a naše zálohové platby sme platili v pôvodnej sume 187€/mesiac. Ročná spotreba vody, bola o 2,5 násobok nižšia!!! Vo vyúčtovaní nám bol stále vedený nedoplatok z predchádzajúceho roka a my sme vyúčtovanie znovu reklamovali a odmietli sme uhradiť nedoplatok za vodu z roku 2009. Odpoveď sme znovu neobdržali... V roku 2012 sa nám "dlh" dorovnal, keďže naše zálohové platby (ktoré sme si platili po svojom) už plne pokryli všetky naše náklady aj tzv. "dlh" za vodu z roku 2009. Za rok 2013 sme stále platili zálohové platby po svojom, keďže sme podľa vyúčtovaní videli, že plne pokrývajú naše náklady. Vo vyúčtovaní za rok 2013 sme však zase mali uvedený nedoplatok. Nedoplatok však nezahŕňal rozdiel medzi našimi uskutočnenými platbami a nákladmi (pri takejto kalkulácii by sme totiž mali preplatok), ale nedoplatok vznikol z rozdielu predpisu (ktorý si určila predsedníčka) a nami uhrádzaných platieb. Vyúčtovanie som opäť reklamovala, žiadala som opäť opraviť vyúčtovanie za rok 2009, kedy nám bola naúčtovaná spotreba vody tak vysoká ako máme teraz za 2 a pol roka (pri rovnakom počte osôb!) a "oznámila" som, že budeme platiť zálohové platby vo výške akej platíme, keďže plne pokrývajú naše náklady a keďže jej stanovený predpis platieb nebol nikdy nikým schválený. Chcela by som sa opýtať, ako je to ošetrené v zákone, či musíme skutočne platiť zálohové platby, ktoré nám stanovila predsedníčka i keď je predpis skutočne premrštený v porovnaní s našimi skutočnými nákladmi? (Platením takýchto predpísaných platieb by nám potom vznikol preplatok z vyúčtovania až vo výške 700€ (ktoré pre našu 4-člennú rodinu nie sú zanedbateľné peniaze!)). Bola by predsedníčka oprávnená od nás vymáhať "nedoplatok", ktorý vznikne rozdielom predpísaných platieb a nami uhrádzanými zálohami??? Musíme žiadať predsedníčku o zníženie predpisových platieb i napriek tomu, že sumu ktorú nám ona pred pár rokmi zadala nemala nikdy od nikoho schválenú?
Chobot
01.08.14,13:13
Fú, aký dlhý príspevok, hotový román. Asi sa nikomu nechcelo to čítať celé. Nabudúce treba byť stručnejší a napísať len podstatu. Aj tak z príspevu ti nikto neporadí, lebo na to treba vidieť to vyúčtovanie za rok 2009. Napíšem ti aj dlhú odpoveď.

Ale aspoň niečo. Najprv odcituje § 10 ods. 1 zákona :


(1) Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome sú povinní v súlade so zmluvou o spoločenstve alebo so zmluvou o výkone správy poukazovať preddavky mesačne vopred do fondu prevádzky, údržby a opráv, a to od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po vklade10) vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností. Výšku preddavku do fondu prevádzky, údržby a opráv určia vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome spravidla vždy na jeden rok vopred tak, aby sa pokryli predpokladané náklady na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu. Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome vykonávajú úhrady do fondu prevádzky, údržby a opráv podľa veľkosti spoluvlastníckeho podielu; ak je súčasťou bytu balkón, lodžia alebo terasa, pre účely tvorby fondu prevádzky, údržby a opráv domu sa zarátava do veľkosti spoluvlastníckeho podielu 25 % z podlahovej plochy balkóna, lodžie alebo terasy.


Teraz postupne k tebe. Tvojou povinnosťou bolo po narodení dieťaťa toto prihlásiť ako bývajúcu osobu. Je jedno, koľko má dieťa rokov, ide o osobu, ktorá ovplyvní rozúčtovanie nákladov. Hlavne vtedy, ak ste nemali namontované merače spotreby vody a voda sa rozúčtovala podľa osobomesiacov.

Je všeobecným javom, že ak nie sú namontované vodomery, ta vlastníci bytov viac plytvajú vodou. Tento fakt sme zaevidovali aj v našej bytovke, keď sme pred rokmi odsúhlasili vodomery. Rapídne sa znížila celková spotreba vody za celý dom. To len na margo toho, že si uviedla, že pri existencii meračov máte 2,5 násobne nižšiu spotrebu. Možno máte nižšiu, ale nebude to až tak výrazné, lebo aj ostatní v dome po namontovaní vodomerov začali šetriť vodou.

K tomu nedoplatku - začínam sa približovať k podstate veci. Zvýšenie počtu osôb má jednoznačne za následok vyššie náklady na byt. Ale nemyslím si, že celý nedoplatok vo výške 600 EUR spôsobil nárast počtu osôb o 1 človeka. Podľa mňa nejaký nedoplatok za rok 2009 by si mala, aj keby si nemala prírastok do rodiny. Ten len ten nedoplatok zvýšil (tipujem tak o 200-300 EUR). Na presné posúdenie by ale bolo potrebné vidieť vyúčtovanie z roku 2009 a ňom jednotlivé položky.

K zálohovému predpisu - ako vidíš z citácie zákona, vlastníci sú povinní uhrádzať mesačné preddavky. Tie ale majú byť v takej výške, aby pokryly predpokladané náklady. Ak máš vyšší zálohový predpis, než sú tvoje náklady, v podstate sa nič nedeje - tie peniaze dostaneš pri vyúčtovaní späť. Pre dom je lepšie mať vyššie preddavky, lebo nikdy neviete, kedy sa môže vyskytnúť potreba väčšej úhrady. A keď nie sú peniaze na účte, tak je probém.

Ak máš ale pocit, že tvoj zálohový predpis je extrémne vysoký (nepíšeš, aký máš približne ročný preplatok - 200-250 EUR je tak primeraný), tak môžeš požiadať o jeho zníženie, najmä tých položiek, kde máš príliš vysoký predpis (napr. ak na vodu máš predpis 700 a minieš len 300, tak by ti to predseda SVB mal upraviť).

V ročnom zúčtovaní nemôže vzniknúť nedoplatok z rozdielu predpísaných zálohových platieb a skutočne uhradených, ale vypočítava sa z rozdielu skutočných nákladov a uhradených platieb.

Pýtaš sa, či si povinná uhrádzať predpísané zálohové platby - áno, podľa zákona si. Ak neuhrádzaš alebo uhrádzaš nižšie, si prakticky neplatič. Ale nejaké dramatické sancie nebudú voči tebe uplatňované - maximálne tak úroky z omeškania.

Pokiaľ sa neviete dohodnúť s predsedom SVB na výške zálohových platieb, tak to je problém. Ty ťaháš za kratší koniec. Na druhej strane ona by mala vedieť zdôvodniť výšky zálohových platieb, ktoré ti stanovila. Súdiť sa kvôli tomu je trochu extrém, ale nie nemožné. Musíte si nájsť priestor na rokovanie a uzatvoriť nejaký kompromis. Neexistuje jednoznačná a priama rada.
tinit
03.08.14,09:50
Ospravedlňujem sa za ten sloh, ale ťažko sa to celé vysvetľuje jednou vetou, keďže daná situácia je dosť zložitá a ťahá sa už niekoľko rokov.

Narodenie dieťaťa som nahlásila už za rok 2008, kedy sa nám malý narodil...

Vodomery sme si dali v tom období namontovať len my. V dome je 12 bytov, z toho asi polovica máme vodomery. Od doby keď mám namontované vodomery mám približne rovnakú ročnú spotrebu (a nemôžem tvrdiť, že by sme nejako extra šetrili). Tak ako som uviedla, v porovnaní s rokom 2009, nám táto poklesla o 2,5 násobok a v porovnaní s rokom 2008 nám klesla o 2 násobok (vtedy sme boli 3). Jediný argument zo strany predsedníčky je, že sme si nenahlásili 4. člena domácnosti, čo je v tomto prípade irelevantné, keďže od konca roku 2008 sme stále štyria.

Keby sme uhrádzali platby podľa predpisu, ktorý nám stanovila predsedníčka, mali by sme každoročne preplatok vo výške cca 780,- (preto preddavky odmietame platiť v takej výške ako si ich určila predsedníčka).

Každý rok nám vo vyúčtovaní vznikne nedoplatok z toho, že neuhrádzame predpisové platby, spôsobom, že nám od predpisových platieb odpočíta uskutočnené úhrady - čož považujeme za absurdné. Tento "nedoplatok" sa nám potom rok čo rok nabaľuje.

Po vyúčtovaní, vždy pošlem reklamáciu, kde uvediem len jednoduchý výpočet: naše platby mínus naše celkové náklady= vzniknutý preplatok/nedoplatok. Tento preplatok si potom odpočítam od nasledujúcej platby. Ak nám náhodou vznikne nedoplatok (takýmto výpočtom), tak ho samozrejme uhradíme.

V dome žije väčšina obyvateľov vo veku 70 a viac. Na schôdzi, ktorú zvolala prvý krát po 7 rokoch čo tu bývame o nás tvrdila, že sme neplatiči a dlžníci a preto nemáme nárok o ničom rozhodovať, kontrolovať doklady (som totiž jedným z členov rady), atď. Vysvetľovanie z môjho pohľadu bolo úplne zbytočné, pretože väčšina sa tomu nerozumie, nezaujíma ich to a sú radi, že sa veci dejú mimo nich a bez nich. Dala si schváliť nové stanovy, kde uviedla, že člen rady nesmie dlžiť na zálohových platbách, že predseda rozhoduje o výške zálohových platieb, atď.

Preto ma zaujíma, či si predseda skutočne môže určovať výšku predpisových platieb? Keď si zmyslí, že máme platiť 500/mesačne, sme povinný to uhrádzať? Môže byť členstvo v rade podmienené tým, že musím uhrádzať plnú výšku predpisových platieb?
Katy a R
03.08.14,13:14
podľa mňa asi len takto:
ty si povinná platiť zálohové platby a správca (SVB) má tie zálohové platby stanoviť "přiměřene" - v žiadnom prípade nie hocijako, ako si zmyslí. zväčša sa sa upravujú (či už hore, alebo dole) na základe predchádzajúcej spotreby .
Vyžiadaj si - na základe čoho je taký vysoký mesačný predpis. U nás rešpektujú aj žiadosť na zníženie - keď rozumne zdôvodníš.
takže poslať túto "slohovú prácu" treba na patričné miesto ;)
No a ak sa už ozaj neviete dohodnúť?? ... tak za december nezaplatiť (aj keď veľmi šťastné riešenie to nie je - môže pýtať poplatky za omeškanie)
PASKOV
04.08.14,14:00
Vidím, že je u Vás malý diktátor v pozici: předsedy SVB

Rozpočítavání vody od buka do buka ... atd.
Chobot
04.08.14,14:27
Treba jej jednoznačne vysvetliť, že do konca mája sa robí VYÚČTOVANIE NÁKLADOV - skutočných nákladov za bytovku, od ktorého sa potom odpočítajú skutočne uhradené zálohové platby a tak vznikne buď preplatok alebo nedoplatok.

A nie že urobí rozdiel medzi predpísanými zálohovými platbami a skutočne uhradenými. To nie je skutočný nedoplatok. To je len nedoplatok na zálohových platbách, ktorý pri vyúčtovaní ročných nákladov nemá žiadny zmysel.

Asi ju vlastníci nekontrolujú dostatočne. Treba urobiť osvetu medzi vlastníkmi a žiadať jednoznačné plnenie si povinností predsedu SVB.

A pokiaľ nemajú všetci namontované vodomery, tak nameraný údaj na vašom vodomeri je vám k ničomu. Teda len pre tvoju informáciu, aby si is porovnala, ako sa plytvá v dome s vodou. Bohužiaľ spotreba ostatných sa aj tak rozpočíta medzi všetkých. Museli by ste sa dohodnúť, že všetkým sa namerajú vodomery a rozúčtovanie bude podľa skutočnej spotreby (upravenej o príslušný koeficient).
sito
22.08.14,15:57
tinit, dlho si tu nebola, chápem, že ak niekto nechce, a niekto chce, ide o konflikt záujmov, dohoda skôr nemožná ako možná.

Ale, keď Pán Boh dopustí aj motyka vypustí ...

Píšeš o veciach, ktoré je možno pochopiť len na základe všetkých dokladov týkajúcich sa správy domu, bytového, SVB. Takže tu ti isto nikto neodpovie správnu odpoveď, ktorú si očakávala, či ešte očakávaš?

Vieš, bytový dom je spoločný dom,ktorý je majetkom, tých, ktorý vlastnia v ňom nejaký priestor, ktorý majú v osobnom vlastníctve. Zo zákona vlastníci bytov a nebytových priestorov, sú zíto vlastníci zároveň aj podielom podľa podlahovej plochy vlastníctva osobných priestorov v dome aj spoluvlastníci na spoločných častiach, spoločných zariadeniach domu, pozemku pod ním a pozemku, ktorý je na liste vlastníctva spoluvlastníkov domu.

Skôr by som chcel vysvetliť od teba, čo myslíš pod týmto?

"Do začiatku roka 2010 sme nemali v byte namontované vodomery a voda sa rozpočítavala na počet osôb.

Od roku 2010 sme mali namontované vodomery a naše zálohové platby sme platili v pôvodnej sume 187€/mesiac. Ročná spotreba vody, bola o 2,5 násobok nižšia!!!"

Ako si došla k tomu 2,5 násobku, že nižšia? Keď v byte nebol merač vody? Či na fakturačnom? Veril by som, ak ...?

A len vy vo vašom byte ste si dali namontovať vodomery? Ostatní, nie? Ak? potom sú vám na ...

Odobratá voda od dodávateľa vody je už váš spoločný majetok, hlavne náklady za ňu! Tie sú podstatné.

A v zákone je uvedené toto.

Pri rozúčtovaní úhrad za plnenia sa zohľadňuje miera využívania spoločných zariadení domu vlastníkmi bytov alebo nebytových priestorov v dome.

A tiež toto.

Vlastník bytu v dome je povinný umožniť montáž a údržbu zariadení na meranie spotreby tepla a vody v byte a odpočet nameraných hodnôt; ak vlastník bytu neumožní na požiadanie vstup do bytu, zodpovedá za škody vzniknuté takýmto konaním.

Aj toto.

Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu spoločných zariadení domu.

Takže, ak nepostupujete pri riešení spoločných problémov spoločne, na schôdzi vlastníkov, prípadne písomným hlasovaním vlastníkov, individuálne postupy jednotlivých vlastníkov bytov sú v rozpore s rozhodnutím nadpolovičnej väčšiny vlastníkov, ak rozhodli o veci v súlade so Zákonom 182/1993, § 14.

Ale, ak ste všetci spokojní v dome, môžete sa aj vešať ... po krkoch ...

Po krkoch? Všetci sa môžu ...
tinit
23.08.14,16:25
Pre vysvetlenie: Tí čo majú v dome namontované vodomery, počíta sa im skutočná nameraná spotreba, tí čo vodomery nemajú, tak sa im rozpočítava zbytok. K nameranej spotrebe sa nám dáva ešte nejaké malé (zanedbateľné) % zo spoločnej spotreby (čo predstavuje "únik" vody).

Čo sa týka toho 2,5 násobku: Vo vyúčtovaní sú rozpísané položky studená voda, teplá voda, voda na ÚK, atď. Keď si porovnám sumu, ktorú máme vyčíslenú za spotrebu studenej a teplej vody za rok 2008 s rokmi 2010, 2011, 2012, 2013, tak je konečná suma o 2,5 násobok vyššia a za rok 2009 o 2-násobok vyššia oproti rokom, kedy sme už mali namontované vodomery...
Pochybujem o tom, že sa za posledné roky cena vody tak rapídne znížila.... Skôr je pravdepodobnejšie, že nám bola naúčtovaná spotreba aj za iných. Nikto nikdy nevidel, koľko za byt platí predsedníčka a zopár ľudí, ktorí zrazu začali predsedníčke všetko schvaľovať (mimo zhromaždenia). Predsedníčka má zrejme dosť vážny dôvod prečo nám už 7 rokov odmieta dovoliť nahliadnuť do akýchkoľvek dokladov.... Je nás tu naozaj len pár, ktorí máme záujem do toho vidieť. Sme nepohodlní a predsedníčka robí všetko pre to, aby nás "odstavila".

Rýchlo si to ošetrila tým, že si dala schváliť nové stanovy, kde je uvedené, že člen rady (ktorým momentálne som), nemôže byť vlastník, ktorý dlží na zálohových platbách...
(Podľa nej dlžníkom som, pretože neplatím ňou predpísané vysoké mesačné platby, ale platím len toľko, aby som pokryla náklady resp. moje platby náklady mierne prevyšujú.)

Keď som sa ohradila, že zálohové platby si nemôže len tak stanovovať ona bez schválenia zhromaždením, tak sa len usmiala, mávla rukou a povedala, že schvaľovanie zhromaždením výšky zálohových platieb, účtovnej uzávierky atď. je len nepotrebná formalita....

Do nových stanov si uviedla aj ďalšiu "mňamku": V prípade že vlastník bude dlžiť na zálohových platbách a z vyúčtovania viac než 200,-EUR po dobu 3 mesiacov a viac, SVB odstúpi vlastníka na vymáhanie dlhu na súd alebo na realizáciu dražby....
Preto sa pýtam, či si predseda môže stanovovať zálohové platby, ako uzná za vhodné a či ja som povinná ich v takej výške platiť?!
Keďže som predsedníčke nepohodlná, môže sa rozhodnúť že mám platiť zálohové platby vo výške 500,- (na čo nemám!), tak budem dlžník a môže ich vymáhať odo mňa súdnou cestou?!
panamaus
23.08.14,17:08
Zásadne to nerozdeľujte, že
na UK mám nedoplatok
a na TUV preplatok

Záloha sa delí na
- FO = fix (a zostatok k Silvestru
- správu = fix
- PzS = vyúčtovaním (v máji) sa vynuluje )k Novému roku)
čo je na tom zložité ????????

Vyúčtovanie je jednoduchý rozdiel :
suma záloh na PzS - suma spotreby
panamaus
23.08.14,17:11
Zlatíčko !!!!!!!!!!!!!!!!!

A nechcela by si si takto prečítať 182/1993 ????????????????????????????
panamaus
23.08.14,17:13
Katuška.

Nemajú správcu = majú SVB, kde preceda je zo zákona zodpovedný
prečítať 482
pokecať so sojkou (SOI )
kopiu podania na sojku dať precedovi = predsedkyni
panamaus
23.08.14,17:17
Prečo píšeš o vode v násobkoch ???????

Na to ti NIKTO nemože rozumne odpovedať !!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!

napíš v kubíkoch
sito
23.08.14,18:20
panamauž, ona nepíše o vode v násobkoch, ale o úhrade za vodu.

Dá sa odpovedať, aj rozumne.

Tak teda odpovedz, rozumne, ako ti môže napísať spotrebu vody v m3 za rok 2008, 2009, keď vodomery si dali namontovať do svojho bytu od začiatku roku 2010?

Ale ozaj, rozumne, odpovedaj.
sito
23.08.14,19:36
tinit, máš toho hodne, hodne zamotané, to je.

Predpokladám, že ste v roku 2007 kúpili byt od nejakej osoby, ktorá byt zdedila, ak nie priamo od pôvodného vlastníka, sedemdesiatnika. Vaša vec.

Čo sa týka SVB ako člen rady poznáš Zákon 182/1993 aspoň zbežne, že?

Čo sa týka zálohových úhrad, navrhuje ich predseda rade vlastníkov, rada zvolá zhromaždenie, predseda nie, RADA, prípadne aj štvrtina vlastníkov, ak nezvolá rada, vo vašom prípade traja. Zhromažcenie, teda všetci vlastníci ich schvaľujú nadpolovičnou väčšinou, sedem vlastníkov.

Zálohové platby si môžeš skontrolovať, či sú pre tvoj byt nedostatočné, dostatočné alebo prehnané jednoducho. Napočítané náklady za jednotlivé položky, hlavne teplo, teplá voda a voda na ročnom vyúčtovaní vydelíš dvanástimi, krát 1,05, to by ti malo bohato stačiť,a k nebudú mimoriadne výkyvy v tvojich spotrebách a cenách za teplo, a vodu. Ak ti predseda svojvoľne napočíta viac treba ju na to upozorniť, písomne a oznámiť jej, že od 1.6. XXXX budeš uhrádzať za jednotlivé služby počas dvanástich mesiacov zálohy napočítane tebou podľa nákladov ročného vyúčtovania za predošlý rok.

Vyúčtovanie ti samozrejme musí spraviť voči predpísaným úhradám a zároveň aj voči tvojím skutočným úhradám s toho vzíde skutočný preplatok / nedoplatok pre tvoj byt.

Napíš v peniazoch aká bola úhrada za jednotlivé položky, teplo, teplú vodu, vodu v roku 2008, a v ostatných rokoch. To sú najdrahšie položky, potom výťah, elektrina, ale ten nemáte, že? Bude viac do toho vidieť.

Samozrejme, že tiež je úhrada do FO a za správu.
panamaus
23.08.14,20:22
"" sito (Dnes 21:20) panamauž, ona nepíše o vode v násobkoch, ale o úhrade za vodu.

Dá sa odpovedať, aj rozumne.

Tak teda odpovedz, rozumne, ako ti môže napísať spotrebu vody v m3 za rok 2008, 2009, keď vodomery si dali namontovať do svojho bytu od začiatku roku 2010?

Ale ozaj, rozumne, odpovedaj ""

Sitečko.
A prečo píšeš blbo ako Ňuňu ???

U vás na lazoch platba za spotrebu nie je jednotková cena krát spotrebované množstvo ?????????????????????????
?????????????? :D

Takže je jedno, čio konkrétne kubíky, alebo konkrétne €

A pritom sám píšeš :
" Napíš v peniazoch aká bola úhrada za jednotlivé položky "

ale napísať 2,5 x menej sa nedá posúdiť ani poradiť
(videl som v byte s 1 osobou ročnú spotrebu TUV od 4 do 21 kubíkov)

Spotrebu vody (fakturovanú) za napr 2008 vie z vyúčtovania = stačí prečítať/nezabudnúť/sem napísať
sito
24.08.14,05:41
maus MYKY , taký ešte nemáš?

Veď nie ja , Ty si napísal toto, požadoval, či nie?

panamaus (Včera 20:17) Prečo píšeš o vode v násobkoch ???????

Na to ti NIKTO nemože rozumne odpovedať !!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!

napíš v kubíkoch

Má to asi obrátené, že pred tým je 2,5 násobok za ten rok, roky bez meračov.

A tie merače vlastne nemerajú, monitorujú. Merá fakturačný merač dodávateľa komodity, služby.

Si predstav, za svoj elektromer, teda ten čo dal dodávateľ pre teba si zaplatíš to čo skutočne odoberieš, teda ak sa na tvoje vedenie niekto za elektromerom nepripojí načierno? Ak nie si v byte, nepoužívaš ho, ani nepreajímaš pol roka, poznáš to na úhrade a preplatku, že?

Inak je to pri spoločných nákladoch, ktoré sa rozpočítavajú na jednotlivé byty podľa spoločných meracích zariadení v byte, všetkých bytoch, prípadne ak niekto ne umožní, tak podľa dohody spoluvlastníkov. Dohoda by mala byť v takom znení, že si dá ich namontovať, keď dom na to peniaze má, on nemusí, musí ale domu dať do FO!

Nie si v dome pol roka, nemal by si platiť ako u elektriny. Lenže nie za tie mesiace vlastník akože neplatí, platí! Pretože sa z celkových nákladov za rok vypočíta jednotková cena na každý m3 rovnaká. Teda v skutočnosti má vyššiu cena za celoročnú jednotku m3. Teda pre teba je vyššia ako skutočná za pol roka.

Viac ľudí, ba skôr všetci si myslia, že podľa spoločného meracieho zariadenia uhrádzajú len to čo im namerajú, nie! Podiel sa im napočíta zo spoločnách nákladov, spoločne.

Žiaden vlastník si zo spoločných nákladov neuhradí nikdy len to svoje, vždy aj niečo iné, naviac, čo potom neuhradia ostatní, prípadne opačne. Skôr je snaha niektorých jedincov odrbkať, oškriabkať tú váčšinu. Ale, väčšina má zo zákona právo, či sa nechá, odrbať. Po našom ojé, ojé, ojeje, čo sa to s nami deje, ak sa nechajú.

No nechajú sa, čo už? A babo raď, čo s tým?

Ňuňu, nunenko píše ako píše. Treba si ho prečítať, dva krát, možno pochpíš? Ak nie, tak ešte raz. Ak aj tak nie, je ti škoda ho čítať.

A pozri sa do zrkadla, ako čítaš? Ako blbec? Vyzeráš?
panamaus
24.08.14,07:40
Sitko.

Načo mne vysvetľuješ takéto základné veci - blbosti

Ja predsa sám robím vyúčtovanie = takže to jednoducho VIEM (a asi lepšie ako ty :D )

Dokonca musím vedieť viac ako zákon (nielen ako ty)
Ak sa rehoceš, tak zbytočne
Lebo ten zákon o rozpočítaní spotreby tepla dáva korekcie pre znevýhodnené miestnosti v bytoch ( nesusediace s vykurovaným priestorom
- strecha
- štít
- pivnica

Len zákonodarca akosi pozabudol na izby nad vestibulmi a kočíkarňami !!!!!!!!!!

Vráti sa s vyúčtovaním vlastníčka, že ona má studenú podlahu (je nad vestibulom). Z technického hľadiska je ako byty nad pivnicou, akurát NIE JE menovaná v zákone

Čo by si ako správca urobil ? :D :D :D
tinit
24.08.14,07:59
Teraz to mám v kubíkoch, pred tým sme to mali cez koeficient.... Hovorím o násobkoch sumy za spotrebu....
tinit
24.08.14,08:09
Ale ja nemám nedoplatok za UK! Všetky moje náklady (UK+TUV+el.spoloč. priesoroch, atď+FO+PzS) mi moje platby plne pokrývajú. Jediný rozdiel, ako nedoplatok mi na vyúčtovaní vyskakuje je rozdiel medzi "predpísanými" platbami a uskutočnenými platbami. To bola vlastne moja prvopočiatočná otázka, či sa to skutočne môže považovať za NEDOPLATOK?!
tinit
24.08.14,08:16
Ten mám preštudovaný od predu do zadu... Sú tam však riadne diery.... ako každé zákony na SK.... SOI mi minulý rok napísala, že to nie je v jej kompetencii. So susedmi sme dokonca podali trestné oznámenie. Ona sa preukázala falošnými dokladmi, vraj sme vykonali kontrolu, nás sa nikto nič nepýtal, iba nám prišla odpoveď, že zo strany predsedníčky je všetko OK.... Kde sa mám ísť sťažovať na to, že nám predsedníčka odmieta predložiť dokumenty už niekoľko rokov? Dokonca aj z Lampárne nám prišla odpoveď, že už majú toľko podnetov, že sa našim "prípadom" nemajú kedy zaoberať....
panamaus
24.08.14,08:18
A furt si to nedá povedať
- Zásadne to nerozdeľujte
- Vyúčtovanie je jednoduchý rozdiel :
suma záloh na PzS - suma spotreby
- - veď nepíšeš variabilný , že UK :D :D :D

Nedoplatok =
suma záloh na PzS - suma spotreby služieb !!!!!!!!!

čo na tom nie je pochopiteľné ?

PzS = platby za služby spojené s užívaním bytu :
UK
TUV
SV
spolektrina
smeti
a pod
tinit
24.08.14,08:20
Tento rok som znovu podala podnet na SOI. Zatiaľ mi neodpovedali. Som veľmi zvedavá, či sa čosi bude konečne diať. Ale po dlhoročných skúsenostiach s našimi inštitúciami.... moc tomu neverím...
tinit
24.08.14,08:22
V kubíkoch to máme uvedené až od vtedy, čo sme si namontovali vodomery, pred tým sme to mali cez "koeficient", preto vychádzam z výslednej sumy za spotrebu vody, ktorá bola o 2,5násobok vyššia za rok 2008....
sito
24.08.14,08:23
Ak by som bol, čo by som ...

vestibul?

Veď Ty bul! ...red...

Šak ako zákon káže,

Koeficienty zohľadňujúce nepriaznivú polohu miestnosti

(1) Koeficienty ki zohľadňujúce nepriaznivú polohu miestnosti v objekte rozpočítavania:

f) najnižšie podlažie – nad terénom alebo nevykurovanou pivnicou 0,80. "

Ba by som ešte vlastníkom doporučil odpis o 20 % vyšší, teda koeficient 0,60, ak nie je vo vestibule radiátor, alebo je, ale je odstavený. Predsa všetci cez ten vestibul, chodbu, nevykurovanú miestnosť, spoločnú chodia, ochladzujú tú miestnosť v byte nad tým ... bulom. Preto pochopiť jedanduché im by to bulo, teda malo. Ale ak majú málo ... pochopiť nedokážu, neschvália, že?

Vestibul je vlastne časť podlažia, suterénu, pivníc, akurát slúži všetkým vlastníkom bytov ako vchod do ich spoločného domu v ktorom majú svoje vlastné priestory na bývanie, BYTY, že?

Nikto nie je dokonalý, či?

Ale Ty jednoducho ... VIEŠ ...
sito
24.08.14,08:54
tinit, asi takto, rok 2008 125 peňazí, potom 50 peňazí.

Ak ti predpísala vyššie zálohy a ty si ich neplatila, tak musíš mať voči predpisu nedoplatok! Ale voči skutočným platbám, zálohám? Nula, skôr preplatok by si mala mať.
panamaus
24.08.14,13:13
také boli sojky radi, že (dodržanie maximálnych cien tepla) to nepatrí im, ale URSOvi :D :S
tinit
26.08.14,05:02
Tak mi to aj (mojimi výpočtami) vychádza = preplatok. Oznámila som, že budem platiť menej, keďže "predpísané" platby vysoko prevyšujú moje náklady. Na to predsedníčka nereaguje a stále si počíta svoje "predpisy".... Bezvýsledná komunikácia. Už niekoľko rokov....
sito
26.08.14,06:00
Takto, tinit. Predpísala ti mesačne 100 €. Ročne to je 1 200 €. Rok pred tým si mala náklady 600 €. Rozhodneš sa po svojom uhrádzať len 50 € mesačne, ročné 600 €.

Na ročnom vyúčtovaní máš vyčíslený nedoplatok 600 € voči predpisu mesačných platieb. Voči skutočným úhradám, ak máš náklady znova 600 € tak tvoje vyrovnanie rovná sa nula. Ak sú náklady len 599 €, tak vyrovnanie, vyúčtovanie je preplatok 1 €. Ak sú 601 € tvoje vyrovnanie je nedoplatok 1 €. Jednoduché, že? Ak ta krava toto nedokáže pochopiť a vyčísli ti nedoplatok 601 € voči zálohám a nevieš si s ňou dať rady ani ako členka rady, ani zhromaždenie, musíš si uplatniť svoje právo len na súde.

Logicky by ti mal dať za pravdu, a aj penále, nie z peňazí domu, ale z jej, pridať.

Ale súdy, Slovenské, v mene republiky sú schopné aj nie, povedať?

182/1993, § 7c, odsek 4

(4) Predseda zodpovedá za škodu spôsobenú spoločenstvu, vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome alebo tretím osobám porušením svojich povinností alebo prekročením svojich právomocí.
tinit
26.08.14,06:37
Je to presne tak ako to píšeš. Ona mi za každým nevyčísli preplatok "1,-" ale nedoplatok "599,-"....

Čo sa týka súdu, už som nad tým uvažovala. Dokonca som navštívila právnika. Ten mi povedal, že: Áno, ste v práve. Ale vzhľadom na to ako fungujú a ako "rýchlo" vybavujú naše súdy takéto záležitosti, treba počítať s tým, že na začiatku ma to bude veľa stáť (aj keď sa mi to potom vráti, keďže by som súd mala vyhrať).
Neexistuje iná možnosť, ako toto riešiť bez toho, aby som musela ísť súdnou cestou?
Mám 2 deti, splácam hypotéku a nemám "bratislavský plat". Neviem teda, čo stoja súdne poplatky a poplatky za právnika, ale ak to bude nejaká vysoká suma, tak na to fakt nemám....
sito
26.08.14,07:20
Ťažko ti radiť v takej situácii akej si, keď každé € viac krát otočíš. Ale, len tak domu, či predsedkyni nechať ročne svojich 600 €?

Nie rada! Môj názor, nakopať ju medzi nohy, aj rohy ...

adeanka by si zaslúžila takú predsedníčku.

Čo dom, to problém, iný. Alebo " Niet domu, kde niet lomu"

A niekde sa aj fakt, lomia ...
tinit
26.08.14,08:35
:-) Ďakujem za podporu! Aj za rady!

Som typ človeka, čo nemá rád na svojom konte dlhy (nie len takéhoto rázu). Vždy som všetky účty a platby platila na čas. Ale tak ako si uviedol, niekomu len tak nechávať cez 600EUR pre nič za nič..... To je aj nad moje "sily".

Išlo mi viac menej o to, či má ona nárok to odo mňa nejakým spôsobom vymáhať? Môj zdravý rozum hovorí, že nie, ale vzhľadom na naše súdnictvo a úrady, ktoré vyslovene podporujú zlodejov a podvodníkov..... mala som trochu obavu.

Vaše rady a názory ma trochu ukľudnili :-) A viac menej ma utvrdili v tom, že to čo robím je vrámci zdravého rozumu.

To že na mňa stále ukazuje ako na dlžníka a zakazuje mi zúčastňovať sa kontrol, ma síce rozčuľuje, ale už to po toľkých rokoch "boja" kašlem, pretože viem, že nič nedosiahnem. Iba sa zbytočne rozčuľujem a plytvám energiou...

Takže ešte raz ďakujem za podporu :-)))
tinit
26.08.14,08:44
Teraz ma už štve iba ten rozdiel za rok 2008 a 2009. Síce som to vtedy uhradila, ale rozdiel na sume za vodu je viac než 600EUR. Oproti rokom 2010, 2011, 2012, 2013... To ma nenecháva chladnou. Neviem však, či je to vôbec vymožiteľné.
globalpartner
26.08.14,08:54
Čo je považované za nedoplatok a aká je výška zálohových platieb?
01.08.14 10:37


Mali sme podobný prípad- vítazne dotiahnutý až na súd, ktorý povedal , že nedoplatok , je až ročné vyučtovanie- nie preddavok.

takže čiastočná odpoveď
tinit
26.08.14,10:34
Dnes prišla odpoveď zo SOI, že to nie je v ich kompetencii.... Vraj keď máme SVB, oni nemôžu nič kontrolovať.... Čo k tomu dodať? Nech žijú podvodníci!
tinit
26.08.14,10:35
V práci v PC mám oscanované vyúčtovania len za 2009 a 2010. Ostatné mám doma....
panamaus
26.08.14,12:55
" Nech žijú podvodníci! "

Ale za svoje !!!!!!!!!!!!!
panamaus
26.08.14,13:16
To čo máte pripojené na spol. elektrinu / taxu elektriny, že 102 € na byt
v BD s výťahom býva tak do 30

Čím špeciálnym kúrite 14 €/m2 / či si z Oravy ?
(2600m2 / zateplený /do 24000 €)

SV viac € ako TUV ?
Za normál považujem
TUV do 15 m3/rok osoba po 10€/ kubík za teplo + 3€ za vodu

880 € za TUV ??????????????????????????????????????

/////////////////
2013
69 bytov
z toho 24 3 izbových

najvyššia spotreba TUV 70 , 66 , 56 , 53 , 48 , menej m3
cena 13,03 € / m3

SV do 30 m3/osoba rok po 2 €
tinit
26.08.14,13:35
Tak to skúsim vysvetliť číslami:

Za rok 2013 boli moje platby nasledovné:
5x170 = 850
7x185 = 1295
Platby spolu = 2145

Náklady za rok 2013:
ÚK+voda+dažďová voda+osvetlenie spoloč. priest. atď = 1618,82
FO=351,84
správa=47,76
Náklady spolu = 2018,42

Z toho mi vychádza že by som mala preplatok 126,58...

Lenže vo vyúčtovaní mám nedoplatok!

Z minulých rokov (mojim výpočtom Platby - Náklady) nedoplatok nemám. Vo vyúčtovaní o mojich platbách nie je ani zmienka.

Keby som platila podľa predpisu, mám preplatok za rok 2013 vo výške 789,-....

Má toto logiku? (Pre mňa žiadnu....)
tinit
26.08.14,13:48
Čo mám na toto povedať...
Máme nezateplený tehlový barák (2 vchody po 6 bytov). Vlastná kotolňa, ktorú si predsedníčka prepísala (bez súhlasu vlastníkov) na svoju firmu, aby nám teplo z našej kotolne mohla predávať cez "koeficient"... My ju kontrolovať nemôžeme, lebo si dokonca odber plynu v našej kotolni prepísala na svoju firmu....
Babkám nahovorila, že takto je to lepšie, nemusia sa o nič starať. My sme nepohodlní, lebo sa staráme, tak nás pred babkami odstavila tým, že im nabulikala, že sme dlžníci a babky chuderky na nás musia doplácať. Babkám môžeme vysvetlovať koľko chceme, že je to somarina, ale oni sa tomu totálne nerozumejú..... Dokonca ich to nezaujíma, aj keď som im tvrdila, že môžu ušetriť. Aničku (predsedníčku) poznajú od malička (teraz má cez 65r.) a my sme tam len 7 rokov, takže jej veria, nám nie!
Toť vsjo...
tinit
26.08.14,13:53
Dali ste to na súd vy? Ak áno, koľko ste do toho museli zainvestovať? Súdne poplatky + právnik, atď...
globalpartner
26.08.14,13:54
ano my sme davali - súdny poplatok je 6% z predmetu sporu- pravnika sme nepotrebovali - robil som to sám
sito
27.08.14,07:08
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=136979&d=1409053097
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=136980&d=1409053165

tinit, to hore by som nazval porovnanie vycucaných nákladov z prsta s predpísanými zálohami za poskytovanie plnení, služieb v konkrétnom roku.

V ročnom vyúčtovaní musíš mať kompletne spravené vyúčtovanie nie len k službám ale aj skutočným úhradám za užívanie bytu. Teda aj z fondom opráv a poplatkom za správu z tých ale preplatok nevzniká.

A čím kúrite? Teda čím vám kúri, podkuruje?

K teplu a teplu dodanom v teplej vode sú vo Vyhláške 358/2009 sú uvedené všetky veci ktoré majú byť na rozpočítaní nákladov za ne uvedené v ročnom vyúčtovaní, teda rozpočítaní na jednotlivé byty. Vy tam máte z toho pramálo.

Ale aj tak, ak máš všetky také papiere ako si naskenovala, tak postupne si porovnaj, vypočítaj skutočný preplatok/ nedoplatok voči tvojím zálohovým platbám, skutočne uhradením. Ak bude súčet, výsledok pre teba nedoplatok, tak dlhuješ, ak preplatok?

Poviem, že na rok 2009 ti predpísala nižšie mesačné platby o 45,88 € menej. Ale na rok 2010 ti predpísala o 47,01 € viac. Ak si za rok 2009 nezaplatila nedoplatok 550,60 € po vyúčtovaní za rok 2010, teda 31.5.2011 by si mala mať preplatok len 13,55 €. Neviem ako bolo za rok 2008, prípadne za časť roka 2007. Ty vieš?
sito
27.08.14,07:25
Fúj, už som sa lek, že bývaš spolu s adeankou, ale tí majú bytov 24. Teda nie, no pomery v dome na rovnakej úrovni, ak nie ešte horšie.

Vy ju musíte kontrolovať, veď sa jedná o váš majetok, teda aj o jej, ale len podielom podľa m2 bytu.

12 - 2 = 10 Že by tých 10 bolo tak natvrdlých, alebo anička po nich tvrdo ide?

Asi sa to zlepší až ak tí starí pomrú, len aby tie byty náhodou nepredali aničke, prípadne ich dedičia. Až potom by anička na koníčka. Treba ju z toho koňa zhodiť, nie zosadiť! Či pevno sedí?
tinit
27.08.14,08:03
Sedí pevno.... Sme 4 byty proti (z toho dvaja to už po 14 rokoch bezvýsledného naťahovania sa s predsedníčkou úplne vzdali..)... Po nás ide tvrdo. Ostatných zrejme niečim "inšpiruje", aby ju podporovali... Tím, že sa k papierom nedostaneme, nemáme šancu zistiť...
Právnik mi povedal, že ak nemáme nadpolovičnú väčšinu, tak s ňou nepohneme. Vyzerá to tak, že rozhoduje a koná tak, že si obehá (poza náš chrbát) "svojich". Oni jej všetko popodpisujú (aj spätne, aby mala "čistý štít). My nepohodlní o ničo nevieme, jednoducho nás vynechá.... Aké papiere a čo si dáva schváliť, nevieme. K papierom sa proste nemáme šancu dostať...
Každý povie: Daj to na súd... Ale boh vie, čo tam ona na nás vytasí?! Čím sa bude proti nám oháňať?! My máme prázdne ruky ona má možno takto poschvalované doklady ...
Včul babo raď!

Zrejme len čakať, kým generácia vymrie.....
sito
27.08.14,08:38
Aj to podpisovanie má svoje zákonom stanovené pravidlá. Ale pre ňu nič, nijaké neplatia.

Len čakať. Ale, že by sa nič zlé nestalo, keby zubatá začala od aničky, predsedníčky ... Či by sa ľady pohli? Alebo máte v zmluve o SVB, že funkcia predsedníčky je dedičná?
tinit
27.08.14,08:41
:-) Našťastie dedičov nemá.... Ale zato má tuhé korene. Jej mama zomrela 100-ročná.... Dúfajme, že Anička nebude do takého pokročilého veku podnikať!
sito
27.08.14,08:49
Noo, zaujímavá perspektíva.

Tinit, to je taká chybička porady, že vyhodí posledný komentár, predošle je možné prehliadnuť, ak sú pod inou odpoveďou. Pozri devätnásty pod mojou.
panamaus
27.08.14,16:53
"" Vlastná kotolňa, ktorú si predsedníčka prepísala (bez súhlasu vlastníkov) na svoju firmu, aby nám teplo z našej kotolne mohla predávať cez "koeficient"... My ju kontrolovať nemôžeme, lebo si dokonca odber plynu v našej kotolni prepísala na svoju firmu ""

šag logicky :
komu patrí kotolňa, ten má zmluvu na plyn

ale nelogicky :
nerozumiem ako si kotolňu (spoločná investícia ) //prepísala // na svoju firmu

ako preceda SVB si to predala sebe
alebo prenajala

PS
A tu sa ukazuje svetielko na konci tunela (ak to nie je protiidúci rýchlik :D :D ) kde ju asi čapneš

Pozri URSO platné rozhodnutia v teplárenstve

kto bytom dodáva teplo, musí mať schválenú cenu každý rok
ak MÁ anyčka 65 , tak to tam NEMÁ
tinit
28.08.14,04:50
Predsedníčka prenajala kotolňu svojej firme. Odber plynu prepísala tiež na svoju firmu. A vraj cenu má schválenú aj URSO....
sito
28.08.14,06:23
Tinit, pozri, nájdi tu firmu a potom na stránke URSO výmer.


Subjekt: AB Facility s. r. o., Križkova 9, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0227/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: Akadémia policajného zboru v Bratislave, Sklabinovská 1, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0250/2014/T (pdf), zo dňa: 29.11.2013
Subjekt: ALFA FACILITY MANAGEMENT s.r.o., Technická 7, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0249/2014/T (pdf), zo dňa: 29.11.2013
Subjekt: ANDALEX , s.r.o., Tehelná 42, Dunajská Lužná
Rozhodnutie číslo: 0254/2014/T (pdf), zo dňa: 29.11.2013
Subjekt: AREA Šamorín, s.r.o., Bratislavská ulica 88, Šamorín
Rozhodnutie číslo: 0272/2014/T (pdf), zo dňa: 19.12.2013
Subjekt: ARCHÍV SB, s.r.o., Priemyselná 1947/1, Liptovský Mikuláš
Rozhodnutie číslo: 0143/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: AT - SOLID s.r.o., Údolná 11, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0228/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: BARDENERGY, s.r.o., Budovateľská 35, Prešov
Rozhodnutie číslo: 0277/2014/T (pdf), zo dňa: 20.12.2013
Subjekt: BARDTERM, s.r.o., Moyzesova 7, Bardejov
Rozhodnutie číslo: 0285/2014/T (pdf), zo dňa: 27.12.2013
Subjekt: BASTAV, s.r.o., Hrabiny 1057, Tisovec
Rozhodnutie číslo: 0103/2014/T (pdf), zo dňa: 20.11.2013
Subjekt: BENET, s.r.o., Námestie SNP 974/28, Nováky
Rozhodnutie číslo: 0308/2014/T (pdf), zo dňa: 19.12.2013
Subjekt: BES s.r.o., Furmanská 2, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0234/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: BIMPEX, s.r.o., Budovateľská 63, Prešov
Rozhodnutie číslo: 0246/2014/T (pdf), zo dňa: 4.12.2013
Subjekt: BINEKO, spol. s r.o., Javorová 164, Rajec
Rozhodnutie číslo: 0080/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: BIOENERGY BARDEJOV, s.r.o., Štefánikova 3842, Bardejov
Rozhodnutie číslo: 0029/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: BIOENERGY TOPOĽČANY s.r.o., Pivovarnícka 4829, Topoľčany
Rozhodnutie číslo: 0027/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Biomasa, združenie právnickych osôb, Kysucký Lieskovec 743, Kysucký Lieskovec
Rozhodnutie číslo: 0113/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: BIONERGY, a.s., Prešovská 48, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0253/2014/T (pdf), zo dňa: 29.11.2013
Subjekt: BPS Veľké Ripňany s.r.o., Narcisová 54, Nitra
Rozhodnutie číslo: 0049/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Bratislavská teplárenská, a.s., Bajkalská 21/A, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0306/2014/T (pdf), zo dňa: 19.12.2013
Subjekt: BUČINA ZVOLEN, a.s., Lučenecká cesta 2266/6, Zvolen
Rozhodnutie číslo: 0149/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: BUKOCEL, a.s., Hencovská 2073, Hencovce
Rozhodnutie číslo: 0050/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: BUKÓZA ENERGO, a. s., Hencovská 2073, Hencovce
Rozhodnutie číslo: 0051/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: BYHOS, spol. s r.o., Mlynská 20, Stropkov
Rozhodnutie číslo: 0072/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: BYP, s. r. o., Hviezdoslavova 141, Liptovský Hrádok
Rozhodnutie číslo: 0112/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Bysprav spol. s r.o., Nová Doba 924/13, Galanta
Rozhodnutie číslo: 0161/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: Bysprav spol. s r.o., Nová Doba 924/13, Galanta
Rozhodnutie číslo: 0325/2014/T (pdf), zo dňa: 8.1.2014
Subjekt: BYTENERG spol. s r.o., kpt. Nálepku 930, Medzilaborce
Rozhodnutie číslo: 0074/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: BYTES, s r.o., Bottova 1, Detva
Rozhodnutie číslo: 0314/2014/T (pdf), zo dňa: 23.12.2013
Subjekt: Bytkomfort, s.r.o., SNP 9, Nové Zámky
Rozhodnutie číslo: 0019/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: BYTOS, s.r.o., Pod Sokolice 514/17, Trenčín
Rozhodnutie číslo: 0124/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Bytová správa s.r.o., Dolná 2, Banská Štiavnica
Rozhodnutie číslo: 0198/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: Bytové hospodárstvo Hlohovec, s.r.o., Za poštou 7, Hlohovec
Rozhodnutie číslo: 0280/2014/T (pdf), zo dňa: 17.12.2013
Subjekt: Bytové hospodárstvo Sečovce, s.r.o., Nám. Sv. Cyrila a Metoda 43/27, Sečovce
Rozhodnutie číslo: 0208/2014/T (pdf), zo dňa: 26.11.2013
Subjekt: Bytový podnik Harmanec, Harmanec č. 6, Harmanec
Rozhodnutie číslo: 0099/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Bytový podnik mesta Košice, s.r.o., Južné nábrežie 13, Košice
Rozhodnutie číslo: 0210/2014/T (pdf), zo dňa: 26.11.2013
Subjekt: Bytový podnik Myjava spol. s r.o. , Partizánska 292/39, Myjava
Rozhodnutie číslo: 0055/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: Bytový podnik Námestovo, s.r.o., Bernolákova 390/14, Námestovo
Rozhodnutie číslo: 0201/2014/T (pdf), zo dňa: 26.11.2013
Subjekt: Bytový podnik Piešťany s.r.o., Školská 19, Piešťany
Rozhodnutie číslo: 0018/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: Bytový podnik Podunajské Biskupice, s.r.o., Priekopnícka 19, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0294/2014/T (pdf), zo dňa: 17.12.2013
Subjekt: BYTOVÝ PODNIK SVIT, s.r.o., Štúrova 275/87, Svit
Rozhodnutie číslo: 0077/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: BYTTERM a.s., Seleziánska 4, Žilina
Rozhodnutie číslo: 0166/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: BYTTES, s.r.o., Železničiarov 257/2, Trstená
Rozhodnutie číslo: 0045/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: BYTTHERM, s.r.o., Hollého 148/46, Bánovce nad Bebravou
Rozhodnutie číslo: 0203/2014/T (pdf), zo dňa: 26.11.2013
Subjekt: C m c, spol. s r.o., Bottova 1522, Detva
Rozhodnutie číslo: 0142/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: CALOR, s.r.o., Športová 1, Komárno
Rozhodnutie číslo: 0273/2014/T (pdf), zo dňa: 30.12.2013
Subjekt: CAMASE, a.s., Zrínskeho 15, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0226/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: Centrum sociálnych služieb Bánovce nad Bebravou, Textilná 900, Bánovce nad Bebravou
Rozhodnutie číslo: 0127/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: CM European Power Slovakia, s. r. o., Vlčie hrdlo 1, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0185/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: COFELY a.s., Mlynské Nivy 61, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0251/2014/T (pdf), zo dňa: 29.11.2013
Subjekt: COM-therm, spol. s r.o., Miletičova 55, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0061/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: CONFINA s.r.o., Bajkalská 22, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0190/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: COOP Jednota Liptovský Mikuláš, spotrebné družstvo, ul. 1. mája 54, Liptovský Mikuláš
Rozhodnutie číslo: 0245/2014/T (pdf), zo dňa: 4.12.2013
Subjekt: CZT Ružomberok, s.r.o., Bystrická cesta 1, Ružomberok
Rozhodnutie číslo: 0004/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: CZT Ružomberok, s.r.o., Bystrická cesta 1, Ružomberok
Rozhodnutie číslo: 0348/2014/T (pdf), zo dňa: 28.4.2014
Subjekt: Dalkia a.s., Einsteinova 25, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0267/2014/T (pdf), zo dňa: 10.12.2013
Subjekt: Dalkia Brezno, a.s., Clementisova 5, Brezno
Rozhodnutie číslo: 0262/2014/T (pdf), zo dňa: 10.12.2013
Subjekt: Dalkia Brezno, a.s., Clementisova 5, Brezno
Rozhodnutie číslo: 0350/2014/T (pdf), zo dňa: 23.6.2014
Subjekt: Dalkia Industry Žiar nad Hronom, a.s., Priemyselná 12, Žiar nad Hronom
Rozhodnutie číslo: 0119/2014/T (pdf), zo dňa: 20.11.2013
Subjekt: Dalkia Kráľovský Chlmec, spol. s r.o., L. Kossutha 99, Kráľovský Chlmec
Rozhodnutie číslo: 0265/2014/T (pdf), zo dňa: 9.12.2013
Subjekt: Dalkia Lučenec a.s., Ulica partizánska 1/1990, Lučenec
Rozhodnutie číslo: 0263/2014/T (pdf), zo dňa: 10.12.2013
Subjekt: Dalkia Podunajské Biskupice s.r.o., Einsteinova 25, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0268/2014/T (pdf), zo dňa: 10.12.2013
Subjekt: Dalkia Poprad a.s., Široká 2, Poprad
Rozhodnutie číslo: 0065/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Dalkia Poprad a.s., Široká 2, Poprad
Rozhodnutie číslo: 0345/2014/T (pdf), zo dňa: 16.4.2014
Subjekt: Dalkia Senec a.s., Sokolská 6, Senec
Rozhodnutie číslo: 0269/2014/T (pdf), zo dňa: 10.12.2013
Subjekt: Dalkia Vráble, a.s., Sídlisko Žitava 1399/16, Vráble
Rozhodnutie číslo: 0052/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Dalkia Východné Slovensko, s.r.o., Moldavská cesta 8/A, Košice
Rozhodnutie číslo: 0282/2014/T (pdf), zo dňa: 17.12.2013
Subjekt: Dalkia Žiar nad Hronom, s.r.o., A. Dubčeka, Žiar nad Hronom
Rozhodnutie číslo: 0196/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: Danubian Biogas s.r.o., Hlboká 3, Šaľa
Rozhodnutie číslo: 0023/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: DCa THERM, a.s., Štúrova 76/11, Dubnica nad Váhom
Rozhodnutie číslo: 0165/2014/T (pdf), zo dňa: 26.11.2013
Subjekt: DIAKOL Strážske s.r.o., Priemyselná 720, Strážske
Rozhodnutie číslo: 0158/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: DOMOVINA TATRY, s.r.o., Štúrova 1502, Štrba
Rozhodnutie číslo: 0048/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: DOMSPRÁV s.r.o. byty, teplo a iné služby, Štefánikova 44, Michalovce
Rozhodnutie číslo: 0038/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Doprastav, a.s., Drieňová 27, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0328/2014/T (pdf), zo dňa: 27.1.2014
Subjekt: Duslo, a.s., Administratívna budova, ev. č. 1236, Šaľa
Rozhodnutie číslo: 0007/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: Dušan Hudaček "HD", Športová 1265/6, Spišská Belá
Rozhodnutie číslo: 0066/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: E.P.E., s.r.o., Prievozská 14/A, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0181/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: ECO PWR, s. r. o., Dunajské nábrežie 10, Komárno
Rozhodnutie číslo: 0220/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: Eko Energia s.r.o., SNP 583/1, KANIANKA
Rozhodnutie číslo: 0082/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Eko Energia s.r.o., SNP 583/1, KANIANKA
Rozhodnutie číslo: 0329/2014/T (pdf), zo dňa: 30.1.2014
Subjekt: ELBIOGAS s. r. o., Hlboká 3, Šaľa
Rozhodnutie číslo: 0022/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: EMKOBEL, a.s., Rázusova 1846, Spišská Nová Ves
Rozhodnutie číslo: 0135/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: Enerbyt s.r.o., Lipová 1/939, Štúrovo
Rozhodnutie číslo: 0044/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Energetika Sereď, s.r.o., Legionárska ulica 1127, Sereď
Rozhodnutie číslo: 0324/2014/T (pdf), zo dňa: 8.1.2014
Subjekt: Energetika Turzovka, s.r.o., Stred 409, Turzovka
Rozhodnutie číslo: 0105/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Energetika Turzovka, s.r.o., Stred 409, Turzovka
Rozhodnutie číslo: 0337/2014/T (pdf), zo dňa: 25.2.2014
Subjekt: ENERGO - BYTOS, s.r.o., E. B. Lukáča 24, Šahy
Rozhodnutie číslo: 0062/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: ENERGO-SK, a.s., Novozámocká 220, Nitra
Rozhodnutie číslo: 0258/2014/T (pdf), zo dňa: 9.12.2013
Subjekt: ENERGOBLOK, a.s., Štverník 662, Brezová pod Bradlom
Rozhodnutie číslo: 0054/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: ENERGOBYT s.r.o. Humenné, Humenné
Rozhodnutie číslo: 0063/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: EnergoTerra, s.r.o., Bezručova 15, Poprad
Rozhodnutie číslo: 0339/2014/T (pdf), zo dňa: 17.3.2014
Subjekt: ENERGOTRENS s.r.o., Súvoz 1, Trenčín
Rozhodnutie číslo: 0058/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: Energy Edge ZC s. r. o., Dvořákovo nábrežie 10, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0338/2014/T (pdf), zo dňa: 27.2.2014
Subjekt: Energy Snina, a.s., Strojárska 4435, Snina
Rozhodnutie číslo: 0006/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Enviral, a.s., Trnavská cesta, Leopoldov
Rozhodnutie číslo: 0016/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: EPC ENERGY, s.r.o., Bratislavská 21, Šamorín
Rozhodnutie číslo: 0172/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: ESM-YZAMER, energetické služby a monitoring s.r.o., Skladová 2, Trnava
Rozhodnutie číslo: 0320/2014/T (pdf), zo dňa: 31.12.2013
Subjekt: EUROCOM Investment, s.r.o., Bešeňová 136, Bešeňová
Rozhodnutie číslo: 0264/2014/T (pdf), zo dňa: 9.12.2013
Subjekt: EUROTEX SR Bratislava, s.r.o., Pod Kalváriou 2103, Topoľčany
Rozhodnutie číslo: 0028/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: Fakultná nemocnica s poliklinikou, Slovenská 11/A, Nové Zámky
Rozhodnutie číslo: 0030/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: Fakultná nemocnoca s poliklinikou F. D. Roosevelta, Námestie Ludvíka Svobodu č. 1, Banská Bystrica
Rozhodnutie číslo: 0108/2014/T (pdf), zo dňa: 20.11.2013
Subjekt: FECUPRAL, spol. s r.o., Ľ. Štúra 17, Veľký Šariš
Rozhodnutie číslo: 0076/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Filbyt s.r.o. Fiľakovo, ul. 1. mája 11, Fiľakovo
Rozhodnutie číslo: 0084/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: FORTISCHEM a. s., M. R. Štefánika 1, Nováky
Rozhodnutie číslo: 0298/2014/T (pdf), zo dňa: 20.12.2013
Subjekt: GALANTATERM spol. s r.o., Vodárenská 1608/1, Galanta
Rozhodnutie číslo: 0014/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: Ganz Set SK s.r.o., J. Kármána 18/11, Lučenec
Rozhodnutie číslo: 0311/2014/T (pdf), zo dňa: 23.12.2013
Subjekt: GEON ENERGY, s. r. o. , Horská 11/C, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0235/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: GIRATHERM, s. r. o., Dukelská 75, Giraltovce
Rozhodnutie číslo: 0096/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: HANDLOVSKÁ ENERGETIKA, s.r.o., Štrajková 1, Handlová
Rozhodnutie číslo: 0130/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Hnojivá Duslo, s.r.o., Priemyselná 720, Strážske
Rozhodnutie číslo: 0039/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: HOLD s.r.o., Kuzmányho 16, Banská Bystrica
Rozhodnutie číslo: 0194/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: Hontianska energetická, s. r. o., Partizánska cesta 1465, Hriňová
Rozhodnutie číslo: 0102/2014/T (pdf), zo dňa: 20.11.2013
Subjekt: Hriňovská energetická, s.r.o., Partizánska cesta 1465, Hriňová
Rozhodnutie číslo: 0148/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: Humenská energetická spoločnosť, s.r.o., Chemlonská 1, Humenné
Rozhodnutie číslo: 0238/2014/T (pdf), zo dňa: 2.12.2013
Subjekt: CHEMES, a.s. Humenné, Chemlonská 1, Humenné
Rozhodnutie číslo: 0064/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: CHEMOSVIT ENERGOCHEM, a.s., Štúrova 101, Svit
Rozhodnutie číslo: 0059/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: CHIRANA-PREMA Energetika, s.r.o., nám. Dr. Alberta Schweitzera 194, Stará Turá
Rozhodnutie číslo: 0057/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: I. Hortenova, s.r.o., Nemocničná 16, Veľký Krtíš
Rozhodnutie číslo: 0327/2014/T (pdf), zo dňa: 22.1.2014
Subjekt: IKA TRANS, spol. s r.o., Nad traťou 26, Kežmarok
Rozhodnutie číslo: 0241/2014/T (pdf), zo dňa: 2.12.2013
Subjekt: ILFES, s.r.o., Štúrova 753/68, Ilava
Rozhodnutie číslo: 0123/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: ILKE - BIOPLYNOVÁ STANICA spol. s r.o., Boľská cesta 1, Kráľovský Chlmec
Rozhodnutie číslo: 0137/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: INVESTEX GROUP, s.r.o., Mostová 2, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0151/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: Istrochem Reality, a.s., Nobelova č. 34, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0299/2014/T (pdf), zo dňa: 18.12.2013
Subjekt: IVORY Energy, a.s., Kostelecká 908, Čakovice, Praha 9, Česká republika IVORY Energy, a.s., organizačná zložka Slovensko, Roľnícka 187, 831 07 Bratislava IČO: 47 189 975
Rozhodnutie číslo: 0318/2014/T (pdf), zo dňa: 20.12.2013
Subjekt: IVORY Energy, a.s., Kostelecká 908, Čakovice, Praha 9, Česká republika IVORY Energy, a.s., organizačná zložka Slovensko, Roľnícka 187, 831 07 Bratislava IČO: 47 189 975
Rozhodnutie číslo: 0347/2014/T (pdf), zo dňa: 24.4.2014
Subjekt: Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a.s., Tomášikova 22, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0271/2014/T (pdf), zo dňa: 12.12.2013
Subjekt: JT - PARTNER, s.r.o., Krivec 3132, Hriňová
Rozhodnutie číslo: 0089/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: JURIKY, s.r.o., Banícka 33, Veľký Krtíš
Rozhodnutie číslo: 0305/2014/T (pdf), zo dňa: 23.12.2013
Subjekt: KA Contracting SK, s.r.o., Zvolenská cesta 1, Banská Bystrica
Rozhodnutie číslo: 0152/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: KGJ Invest a. s., Prievozská 14/A, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0334/2014/T (pdf), zo dňa: 19.2.2014
Subjekt: KLF- ENERGETIKA, a.s., Kukučínova 2346, Kysucké Nové Mesto
Rozhodnutie číslo: 0170/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: KMET Handlová, a.s., Potočná 175, Handlová
Rozhodnutie číslo: 0056/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: KMET Handlová, a.s., Potočná 175, Handlová
Rozhodnutie číslo: 0351/2014/T (pdf), zo dňa: 23.6.2014
Subjekt: KolByt, s.r.o. Kolárovo, Kostolné nám. 32, Kolárovo
Rozhodnutie číslo: 0008/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: KOMPALA a.s, Skuteckého 23, Banská Bystrica
Rozhodnutie číslo: 0180/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: KOMTERM energy SK, s.r.o., Na stanicu 22, Žilina
Rozhodnutie číslo: 0116/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: KOMTERM Slovensko, a.s., Na stanicu 22, Žilina
Rozhodnutie číslo: 0146/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: KOMTERM Slovensko, a.s., Na stanicu 22, Žilina
Rozhodnutie číslo: 0349/2014/T (pdf), zo dňa: 19.6.2014
Subjekt: KOOR Východ, s.r.o., Čermeľská cesta 3, Košice
Rozhodnutie číslo: 0134/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: KOOR, s.r.o., Bajzova 1, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0034/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: KOSIT a.s., Rastislavova 98, Košice
Rozhodnutie číslo: 0279/2014/T (pdf), zo dňa: 17.12.2013
Subjekt: Košická energetická spoločnosť, a.s., Teplárenská 3/A, Košice
Rozhodnutie číslo: 0037/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Košovská stavebná spoločnosť, s.r.o., ul. Víťazstva 791/41, Koš
Rozhodnutie číslo: 0309/2014/T (pdf), zo dňa: 19.12.2013
Subjekt: KOTOLŇA JUH s.r.o., 29. augusta 23/130, Kalná nad Hronom
Rozhodnutie číslo: 0173/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: KOTOLŇA JUH s.r.o., 29. augusta 23/130, Kalná nad Hronom
Rozhodnutie číslo: 0333/2014/T (pdf), zo dňa: 11.2.2014
Subjekt: KRASBYT, s.r.o., Struhy 83, Krásno nad Kysucou
Rozhodnutie číslo: 0178/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: Kremnické tepelné hospodárstvo, s.r.o., Dolná ulica 21/49, Kremnica
Rozhodnutie číslo: 0153/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: KSP, s.r.o., Vajnorská 135, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0233/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: KTT - INVEST, a.s., SNP 519, Turčianske Teplice
Rozhodnutie číslo: 0171/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: Kümpers Textil Slovensko s.r.o., Ku Bratke 5, Levice
Rozhodnutie číslo: 0174/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: Kúpele Dudince, a.s., Kúpeľná 106, Dudince
Rozhodnutie číslo: 0315/2014/T (pdf), zo dňa: 23.12.2013
Subjekt: Kúpele Trenčianske Teplice, a.s., T.G. Masaryka 21, Trenčianske Teplice
Rozhodnutie číslo: 0296/2014/T (pdf), zo dňa: 20.12.2013
Subjekt: KVARTET, a.s., Nitrianská cesta 503/60, Partizánske
Rozhodnutie číslo: 0212/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: KYSUCA s.r.o., Matice slovenskej 620, Kysucké Nové Mesto
Rozhodnutie číslo: 0117/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: L. Y., s.r.o., Levočská 7, Prešov
Rozhodnutie číslo: 0092/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: LEHOTSKY CAPITAL s.r.o., Kráľová Lehota 176, Kráľová Lehota
Rozhodnutie číslo: 0118/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: LEOPARD, s.r.o., Nádražná 83, Leopoldov
Rozhodnutie číslo: 0281/2014/T (pdf), zo dňa: 17.12.2013
Subjekt: Letisko M. R. Štefánika - Airport Bratislava, a.s., Letisko M. R. Štefánika, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0225/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu Liptovský Mikuláš, Palúčanská 25, Liptovský Mikuláš
Rozhodnutie číslo: 0239/2014/T (pdf), zo dňa: 29.11.2013
Subjekt: LIPTOVSKA, s. r. o., Česká 15, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0182/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: LMT, a.s., ul. 1. mája 43, Liptovský Mikuláš
Rozhodnutie číslo: 0179/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: Lomnická teplárenská, s.r.o., Tatranská 697/148, Veľká Lomnica
Rozhodnutie číslo: 0097/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: M & E a. s., Ružová dolina 8, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0236/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: MAGNA E. A. s.r.o., Beethovenova 5/1810, Piešťany
Rozhodnutie číslo: 0159/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: Marpin reality, s.r.o., Kukučínova 573, Kysucké Nové Mesto
Rozhodnutie číslo: 0340/2014/T (pdf), zo dňa: 19.3.2014
Subjekt: Martinská teplárenská, a.s., Robotnícka 17, Martin
Rozhodnutie číslo: 0091/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: MEDIC PARK, s.r.o. , Tačevská 43, Bardejov
Rozhodnutie číslo: 0095/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: MEDVE LM, s. r. o., M. Pišúta 4010, Liptovský Mikuláš
Rozhodnutie číslo: 0293/2014/T (pdf), zo dňa: 17.12.2013
Subjekt: MENERT - THERM, s.r.o., Hlboká 3, Šaľa
Rozhodnutie číslo: 0021/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: MEOPTIS, s.r.o., Lachova 37, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0247/2014/T (pdf), zo dňa: 29.11.2013
Subjekt: Mesto Sobrance, Štefánikova 23, Sobrance
Rozhodnutie číslo: 0136/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: Mesto Trenčín, Mierové námestie 2, Trenčín
Rozhodnutie číslo: 0192/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: Mesto Veľký Šariš, Námestie sv. Jakuba 1,, Veľký Šariš
Rozhodnutie číslo: 0093/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Mestská elektráreň Nitra, a.s., Nábrežie mládeže 89, Nitra
Rozhodnutie číslo: 0343/2014/T (pdf), zo dňa: 14.4.2014
Subjekt: Mestská pálenica Nemšová, s.r.o., Rybárska 92/15, Nemšová
Rozhodnutie číslo: 0297/2014/T (pdf), zo dňa: 19.12.2013
Subjekt: Mestská teplárenská spoločnosť a.s., Palárikova 88, Čadca
Rozhodnutie číslo: 0101/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Mestský bytový podnik Nová Baňa, s.r.o., Bernolákova 11, Nová Baňa
Rozhodnutie číslo: 0156/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Mestský bytový podnik Nové Mesto nad Váhom s.r.o., Vajanského 2116/16, Nové Mesto nad Váhom
Rozhodnutie číslo: 0125/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Mestský bytový podnik Sereď, spol. s r.o., Legionárska 1127, Sereď
Rozhodnutie číslo: 0259/2014/T (pdf), zo dňa: 9.12.2013
Subjekt: Mestský bytový podnik Sobrance, Komenského 252, Sobrance
Rozhodnutie číslo: 0138/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Mestský bytový podnik Šurany, s.r.o., Školská 2, Šurany
Rozhodnutie číslo: 0009/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: MESTSKÝ BYTOVÝ PODNIK, s.r.o., Sedlišťská 1446/7, Púchov
Rozhodnutie číslo: 0129/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Mestský podnik bytového hospodárstva, s.r.o., M. Corvina 1232/20, Veľký Meder
Rozhodnutie číslo: 0155/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Mestský podnik služieb Vrútky, s.r.o., Cyrila a Metoda 29, Vrútky
Rozhodnutie číslo: 0068/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: MET Šaľa, spol. s r.o., Partizánska 20, Šaľa
Rozhodnutie číslo: 0020/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Metsa Tissue Slovakia s.r.o., Celulózka 3494, Žilina
Rozhodnutie číslo: 0168/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: MIBYT, s.r.o., Veľké Kapušany, Zoltána Fábryho 15/100, Veľké Kapušany
Rozhodnutie číslo: 0041/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Mondi SCP, a.s., Tatranská cesta 3, Ružomberok
Rozhodnutie číslo: 0001/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: Mondi SCP, a.s., Tatranská cesta 3, Ružomberok
Rozhodnutie číslo: 0330/2014/T (pdf), zo dňa: 31.1.2014
Subjekt: MP Real Invest, a.s., Panenská 7, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0242/2014/T (pdf), zo dňa: 28.11.2013
Subjekt: MPBH Šamorín, s.r.o., Školská 37, Šamorín
Rozhodnutie číslo: 0205/2014/T (pdf), zo dňa: 26.11.2013
Subjekt: MPM SPRÁVCOVSKÁ SPOLOČNOSŤ, s.r.o., Bratislavská 612/18, Žilina
Rozhodnutie číslo: 0256/2014/T (pdf), zo dňa: 4.12.2013
Subjekt: MYMA Invest, s. r. o., M. R. Štefánika 73, Žilina
Rozhodnutie číslo: 0069/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Národná diaľničná spoločnosť, a.s., Mlynské Nivy 45, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0295/2014/T (pdf), zo dňa: 19.12.2013
Subjekt: NAVITAS a.s., Novosvetská 32, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0244/2014/T (pdf), zo dňa: 28.11.2013
Subjekt: Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., Huncovská 42, Kežmarok
Rozhodnutie číslo: 0078/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Nemocnica s poliklinikou Dunajská Streda, Veľkoblahovská 23, Dunajská Streda
Rozhodnutie číslo: 0013/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: Nemocnice a polikliniky, a.s., Záhradnícka 46, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0176/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Nitrianska teplárenská spoločnosť, a.s., Janka Kráľa 122, Nitra
Rozhodnutie číslo: 0024/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: NOVBYT s.r.o., Hálkova 11, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0300/2014/T (pdf), zo dňa: 19.12.2013
Subjekt: Nový dom, s. r. o., Medňanská 516/9, Ilava
Rozhodnutie číslo: 0219/2014/T (pdf), zo dňa: 29.11.2013
Subjekt: Obaly S O L O , s.r.o., Tatranská cesta 3, Ružomberok
Rozhodnutie číslo: 0002/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: Obec Horná Ves, Horná Ves 17, Kremnica
Rozhodnutie číslo: 0164/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Obec Kočovce, Kočovce 280
Rozhodnutie číslo: 0070/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Obec Lietavská Lúčka, Cementárenská 3, Lietavská Lúčka
Rozhodnutie číslo: 0266/2014/T (pdf), zo dňa: 12.12.2013
Subjekt: Obec Raková, Raková 140, Raková
Rozhodnutie číslo: 0106/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Obec Rohožník, Školské nám. 406/1, Rohožník
Rozhodnutie číslo: 0224/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: Obec Skalka nad Váhom, Skalka nad Váhom
Rozhodnutie číslo: 0213/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: Obec Smižany, Nám. Matúša Pajdušáka 1341/50, Smižany
Rozhodnutie číslo: 0133/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: Obec Soblahov, Soblahov 366
Rozhodnutie číslo: 0341/2014/T (pdf), zo dňa: 28.3.2014
Subjekt: Obec Trenčianska Turná, Bánovská 86, Trenčianska Turná
Rozhodnutie číslo: 0120/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Obecný podnik služieb Strečno, s.r.o., Sokolská 487, Strečno
Rozhodnutie číslo: 0107/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Odvoz a likvidácia odpadu a.s., Ivanská cesta 22, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0326/2014/T (pdf), zo dňa: 8.1.2014
Subjekt: OFZ, a.s., Istebné
Rozhodnutie číslo: 0085/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Okresné stavebné bytové družstvo, sídlisko SNP 1936, Považská Bystrica
Rozhodnutie číslo: 0126/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Okresné stavebné bytové družstvo, M.R. Štefánika 718, Senica
Rozhodnutie číslo: 0160/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: OMEGA - REALITY, a.s., Červenej armády 1, Martin
Rozhodnutie číslo: 0111/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: ON Semiconductor Slovakia, a.s., Vrbovská cesta 2617/102, Piešťany
Rozhodnutie číslo: 0017/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: OPM 2 SR, s.r.o., Nábrežie mládeže 89, Nitra
Rozhodnutie číslo: 0046/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: PLASTED, spol. s r.o., Dvorská cesta 3, Nové Zámky
Rozhodnutie číslo: 0010/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: Poľnoservis, a.s., Trnavská cesta, Leopoldov
Rozhodnutie číslo: 0323/2014/T (pdf), zo dňa: 8.1.2014
Subjekt: Poltárska energetická, s. r. o., Ulica 13. januára 19, Poltár
Rozhodnutie číslo: 0332/2014/T (pdf), zo dňa: 4.2.2014
Subjekt: Poltárska energetická, s. r. o., Ulica 13. januára 19, Poltár
Rozhodnutie číslo: 0346/2014/T (pdf), zo dňa: 23.4.2014
Subjekt: PPA Controll, a.s., Vajnorská 137, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0290/2014/T (pdf), zo dňa: 17.12.2013
Subjekt: PPC Power, a.s., Magnetová 12, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0199/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: PPS Group a.s., Tajovského 7, Detva
Rozhodnutie číslo: 0344/2014/T (pdf), zo dňa: 16.4.2014
Subjekt: Prievidzské tepelné hospodárstvo, a.s., G. Švéniho 3H, Prievidza
Rozhodnutie číslo: 0304/2014/T (pdf), zo dňa: 19.12.2013
Subjekt: PRIMA INVEST, spol. s r.o., Bakossova 60, Banská Bystrica
Rozhodnutie číslo: 0312/2014/T (pdf), zo dňa: 23.12.2013
Subjekt: Property Services SK, s. r. o., Záhradnícka 46, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0252/2014/T (pdf), zo dňa: 29.11.2013
Subjekt: PROTERM, s.r.o., Mikulášska 29, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0189/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: Prvá energetická a teplárenská spoločnosť, s.r.o., Hviezdoslavova 84, Zlaté Moravce
Rozhodnutie číslo: 0025/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Prvá rozvojová spoločnosť, a.s., Záhradnícka 72, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0232/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: Prvá ružinovská spoločnosť, a.s., Mlynské nivy 61, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0302/2014/T (pdf), zo dňa: 19.12.2013
Subjekt: Prvá teplárenská, a.s., Nám. Sv. Martina 9, Holíč
Rozhodnutie číslo: 0162/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: RABČAN, s.r.o., Rabčická 334, Rabča
Rozhodnutie číslo: 0109/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Račianska teplárenská, a.s., Hečkova 5, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0284/2014/T (pdf), zo dňa: 13.12.2013
Subjekt: RAVEN a.s., Šoltésovej 420/2, Považská Bystrica
Rozhodnutie číslo: 0079/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Rettenmeier Tatra Timber, s.r.o., Pod lipami 68, Liptovský Hrádok
Rozhodnutie číslo: 0047/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: Rimavská energetická s.r.o., Železničná 990, Hnúšťa
Rozhodnutie číslo: 0167/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Roľnícke družstvo, Na Štepnici 354, Budča
Rozhodnutie číslo: 0291/2014/T (pdf), zo dňa: 17.12.2013
Subjekt: RONA a. s., Schreiberova 365, Lednické Rovne
Rozhodnutie číslo: 0214/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: SABYT, s.r.o., ul. Mieru 8, Sabinov
Rozhodnutie číslo: 0053/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Saneca Pharmaceuticals a. s., Nitrianska 100, Hlohovec
Rozhodnutie číslo: 0316/2014/T (pdf), zo dňa: 31.12.2013
Subjekt: SBD-P Pezinok, Majakovského 35, Pezinok
Rozhodnutie číslo: 0223/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: SBH, s. r. o., Liptovský Peter 100, Liptovský Peter
Rozhodnutie číslo: 0110/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: SBYT, s. r. o., Košická 37, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0248/2014/T (pdf), zo dňa: 29.11.2013
Subjekt: Secop s.r.o., Továrenská 49, Zlaté Moravce
Rozhodnutie číslo: 0278/2014/T (pdf), zo dňa: 20.12.2013
Subjekt: SELU, s.r.o., Banícka 33, Veľký Krtíš
Rozhodnutie číslo: 0303/2014/T (pdf), zo dňa: 23.12.2013
Subjekt: SHP Harmanec, a.s., Harmanec
Rozhodnutie číslo: 0090/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: SI Teplo, s.r.o., Tematínska 5/A, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0183/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: SIMTEC, spol. s r.o., Tomanova 70, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0243/2014/T (pdf), zo dňa: 28.11.2013
Subjekt: SKAL & CO, spol. s r.o., Mallého 977/58, Skalica
Rozhodnutie číslo: 0206/2014/T (pdf), zo dňa: 26.11.2013
Subjekt: SLOBYTERM spol. s r.o., Levočská 20, Stará Ľubovňa
Rozhodnutie číslo: 0026/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Slovenergie SK, a.s., Hroncova 3, Košice
Rozhodnutie číslo: 0042/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Slovenské elektrárne, a.s., Mlynské nivy 47, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0286/2014/T (pdf), zo dňa: 17.12.2013
Subjekt: Slovenské elektrárne, a.s., Mlynské nivy 47, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0287/2014/T (pdf), zo dňa: 17.12.2013
Subjekt: Slovenské elektrárne, a.s., Mlynské nivy 47, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0288/2014/T (pdf), zo dňa: 17.12.2013
Subjekt: Slovenské elektrárne, a.s., Mlynské nivy 47, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0289/2014/T (pdf), zo dňa: 17.12.2013
Subjekt: Slovenské liehovary a likérky, a.s., Trnavská cesta, Leopoldov
Rozhodnutie číslo: 0015/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: Slovenský plynárenský priemysel, a.s., Mlynské nivy 44/a, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0270/2014/T (pdf), zo dňa: 10.12.2013
Subjekt: SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK, štátny podnik, Odštepný závod Bratislava, Karloveská 2, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0098/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: SLOVINTEGRA ENERGY, s.r.o., Tematínska 5/A, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0184/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: SLOVNAFT, a.s., Vlčie hrdlo 1, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0188/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: SlovTan Contract Tannery spol. s r.o., Priemyselná 1, Liptovský Mikuláš
Rozhodnutie číslo: 0088/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Služby mesta s.r.o., Mariánske námestie 1, Spišské Podhradie
Rozhodnutie číslo: 0075/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: SLUŽBY MESTA TISOVEC, s.r.o., Francisciho 818, Tisovec
Rozhodnutie číslo: 0177/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Služby pre bývanie, s.r.o., Krátka 2412, Trenčín
Rozhodnutie číslo: 0128/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: SLUŽBYT, s.r.o., Karpatská 56, Svidnik
Rozhodnutie číslo: 0060/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: SLUŽBYT, s.r.o., Karpatská 56, Svidnik
Rozhodnutie číslo: 0342/2014/T (pdf), zo dňa: 7.4.2014
Subjekt: Službyt, spol. s r.o., Hviezdoslavova 473, Senica
Rozhodnutie číslo: 0260/2014/T (pdf), zo dňa: 9.12.2013
Subjekt: Snina Energy, s. r. o., Strojárska 4435, Snina
Rozhodnutie číslo: 0005/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: SOTE s.r.o., Palárikova 88, Čadca
Rozhodnutie číslo: 0003/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: SOUTHERM, s.r.o., Športová 4021/13 A, Dunajská Streda
Rozhodnutie číslo: 0141/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Správa domov Gelnica, Športová 14, Gelnica
Rozhodnutie číslo: 0222/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: Spravbytherm s.r.o., Poľná 2, Kežmarok
Rozhodnutie číslo: 0031/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: SPRAVBYTKOMFORT, a.s. Prešov, Volgogradská 88, Prešov
Rozhodnutie číslo: 0071/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: ST. NICOLAUS a.s., ul. 1.mája 113, Liptovský Mikuláš
Rozhodnutie číslo: 0275/2014/T (pdf), zo dňa: 17.12.2013
Subjekt: Stavebné bytové družstvo, Moyzesova 47, Lučenec
Rozhodnutie číslo: 0132/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: Stavebné bytové družstvo Banská Bystrica, Zelená 1, Banská Bystrica
Rozhodnutie číslo: 0115/2014/T (pdf), zo dňa: 20.11.2013
Subjekt: Stavebné bytové družstvo Fiľakovo, Kalinčiakova č. 8, Fiľakovo
Rozhodnutie číslo: 0292/2014/T (pdf), zo dňa: 17.12.2013
Subjekt: Stavebné bytové družstvo Rožňava, Budovateľská 49, Rožňava
Rozhodnutie číslo: 0207/2014/T (pdf), zo dňa: 26.11.2013
Subjekt: Stavebné bytové družstvo Zvolen, Nográdyho 1455/24, Zvolen
Rozhodnutie číslo: 0147/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: Stavebné bytové družstvo, družstvo, Sídlisko 342, Veľké Rovné
Rozhodnutie číslo: 0086/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: STEFE Banská Bystrica, a.s., Zvolenská cesta 1, Banská Bystrica
Rozhodnutie číslo: 0193/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: STEFE ECB, s.r.o., Na Troskách 26, Banská Bystrica
Rozhodnutie číslo: 0114/2014/T (pdf), zo dňa: 20.11.2013
Subjekt: STEFE ECB, s.r.o., Na Troskách 26, Banská Bystrica
Rozhodnutie číslo: 0310/2014/T (pdf), zo dňa: 20.12.2013
Subjekt: STEFE Martin, a.s., Východná 14, Martin
Rozhodnutie číslo: 0204/2014/T (pdf), zo dňa: 26.11.2013
Subjekt: STEFE Rimavská Sobota, s.r.o., Gorkého ul. č. 8a, Rimavská Sobota
Rozhodnutie číslo: 0100/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: STEFE Rožňava, s.r.o., Páterová 8, Rožňava
Rozhodnutie číslo: 0140/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: STEFE THS, s.r.o., Okružná 42/9, Revúca
Rozhodnutie číslo: 0154/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: STEFE Zvolen, s.r.o., Unionka 54, Zvolen
Rozhodnutie číslo: 0200/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: STEFE Zvolen, s.r.o., Unionka 54, Zvolen
Rozhodnutie číslo: 0307/2014/T (pdf), zo dňa: 20.12.2013
Subjekt: STING - ITEC Slovakia s.r.o., Pražská 11, Nitra
Rozhodnutie číslo: 0011/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: STING-ENERGO, s.r.o., 29. augusta 29, Banská Bystrica
Rozhodnutie číslo: 0081/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Stredná odborná škola Juraja Ribaya, Partizánska cesta 76, Bánovce nad Bebravou
Rozhodnutie číslo: 0073/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Stredná odborná škola strojnícka, Športová ulica č. 1326, Kysucké Nové Mesto
Rozhodnutie číslo: 0087/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: TATRAK, s. r. o., J. Jonáša 7, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0317/2014/T (pdf), zo dňa: 27.12.2013
Subjekt: TEHOS, s.r.o., Námestie slobody 1269/3, Dolný Kubín
Rozhodnutie číslo: 0083/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Technická univerzita v Košiciach, Letná č. 9, Košice
Rozhodnutie číslo: 0211/2014/T (pdf), zo dňa: 26.11.2013
Subjekt: Technické služby mesta Partizánske, spol. s r.o., Nemocničná 979/1, Partizánske
Rozhodnutie číslo: 0122/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: TECHNOFIN, spol. s r.o., Masarykova 11, Prešov
Rozhodnutie číslo: 0094/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: TECHNOTUR s.r.o., Gen. M. R. Štefánika 380/45, Stará Turá
Rozhodnutie číslo: 0202/2014/T (pdf), zo dňa: 26.11.2013
Subjekt: Tepelná energia, a.s., Mlynská 28, Košice-Staré Mesto
Rozhodnutie číslo: 0336/2014/T (pdf), zo dňa: 24.2.2014
Subjekt: Tepelné hospodárstvo Moldava, a.s., ul. Čs. armády 34, Moldava nad Bodvou
Rozhodnutie číslo: 0157/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: TEPELNÉ HOSPODÁRSTVO spoločnosť s ručením obmedzeným Košice, Komenského 7, Košice
Rozhodnutie číslo: 0163/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Tepláreň Košice, a.s., Teplárenská 3, Košice
Rozhodnutie číslo: 0197/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: TEPLÁREŇ, a.s., Považská Bystrica, Robotnícka, Považská Bystrica
Rozhodnutie číslo: 0131/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Teplico, s.r.o., SNP 574/115, Turčianske Teplice
Rozhodnutie číslo: 0104/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Teplo GGE s. r. o., Rozkvet 2058/125, Považská Bystrica
Rozhodnutie číslo: 0215/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: Teplo GGE s. r. o., Rozkvet 2058/125, Považská Bystrica
Rozhodnutie číslo: 0216/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: Teplo GGE s. r. o., Rozkvet 2058/125, Považská Bystrica
Rozhodnutie číslo: 0217/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: Teplo GGE s. r. o., Rozkvet 2058/125, Považská Bystrica
Rozhodnutie číslo: 0218/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: TEPLO Liptov, s.r.o., 1. mája 1205/133, Liptovský Mikuláš
Rozhodnutie číslo: 0335/2014/T (pdf), zo dňa: 20.2.2014
Subjekt: TEPLO MODRA, s.r.o., Šúrska 5, Modra
Rozhodnutie číslo: 0191/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: Termia s.r.o., Štvrť SNP 138, Trenčianske Teplice
Rozhodnutie číslo: 0144/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: TERMMING, a.s., Mlynské Nivy 61, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0301/2014/T (pdf), zo dňa: 19.12.2013
Subjekt: TERMOKOMPLEX, spol. s r.o., Hlavná č. 42, Krompachy
Rozhodnutie číslo: 0036/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: TERMONOVA, a.s., SNP 98, Nová Dubnica
Rozhodnutie číslo: 0121/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: TESLA Liptovský Hrádok a.s., Pálenica 53/79, Liptovský Hrádok
Rozhodnutie číslo: 0283/2014/T (pdf), zo dňa: 17.12.2013
Subjekt: TEZAR, s.r.o., Thurzova 968/17, Bytča
Rozhodnutie číslo: 0276/2014/T (pdf), zo dňa: 17.12.2013
Subjekt: THERMOSPOL s.r.o., Štiavnická cesta 1, Pukanec
Rozhodnutie číslo: 0012/2014/T (pdf), zo dňa: 18.11.2013
Subjekt: thermstav s.r.o., Komenského 1215/4, Dunajská Streda
Rozhodnutie číslo: 0033/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: Tidly Energy, s.r.o., Dolná 5, Banská Štiavnica
Rozhodnutie číslo: 0221/2014/T (pdf), zo dňa: 10.12.2013
Subjekt: TITUS - SPRÁVCOVSKÁ, s.r.o., Popradská 64/F, Košice
Rozhodnutie číslo: 0240/2014/T (pdf), zo dňa: 29.11.2013
Subjekt: Tlmačská energetická, s. r. o., Kotlárska 64, Tlmače
Rozhodnutie číslo: 0257/2014/T (pdf), zo dňa: 9.12.2013
Subjekt: TMC Servis s.r.o., Alstrova 6061/129, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0255/2014/T (pdf), zo dňa: 29.11.2013
Subjekt: TOMA s.r.o., Gorkého 2019, Topoľčany
Rozhodnutie číslo: 0175/2014/T (pdf), zo dňa: 26.11.2013
Subjekt: TP 2, s.r.o., Priemyselná 720, Strážske
Rozhodnutie číslo: 0139/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Trebišovská energetická, s. r. o., Poľná 2480/4, Trebišov
Rozhodnutie číslo: 0040/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Trnavská ekologická spoločnosť s.r.o., Priemyselná 5/C, Trnava
Rozhodnutie číslo: 0043/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: Trnavská teplárenská, a.s., Coburgova 84, Trnava
Rozhodnutie číslo: 0319/2014/T (pdf), zo dňa: 31.12.2013
Subjekt: TT - KOMFORT s. r. o., Františkánska 16, Trnava
Rozhodnutie číslo: 0321/2014/T (pdf), zo dňa: 31.12.2013
Subjekt: Turzovská drevárska fabrika, s.r.o., Štúrova 37, Turzovka
Rozhodnutie číslo: 0067/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: U. S. Steel Košice, s.r.o. , Vstupný areál U. S. Steel, Košice
Rozhodnutie číslo: 0035/2014/T (pdf), zo dňa: 19.11.2013
Subjekt: V Y P U S T A spol. s r.o., Rybničná 40, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0237/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: V.O.S.R. spol. s r.o., Pravenec 420
Rozhodnutie číslo: 0145/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: Viskupič František - ELFE - TECHNICKÉ ZARIADENIA BUDOV, Rybníková 14, Trnava
Rozhodnutie číslo: 0322/2014/T (pdf), zo dňa: 31.12.2013
Subjekt: VODOTIKA - MG spol. s r.o., Černyševského 26, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0187/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: VODOTIKA - MG spol. s r.o., Černyševského 26, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0352/2014/T (pdf), zo dňa: 27.6.2014
Subjekt: VOLKSWAGEN SLOVAKIA, a.s., J. Jonáša 1, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0313/2014/T (pdf), zo dňa: 20.12.2013
Subjekt: WARBECK energy, s.r.o., Letná 40, Košice
Rozhodnutie číslo: 0209/2014/T (pdf), zo dňa: 26.11.2013
Subjekt: YVEX, s.r.o., Plynárenská 7/A, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0186/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
Subjekt: Združenie obcí Bioenergia Bystricko, Tajov 79
Rozhodnutie číslo: 0230/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: ZV ENERGY a.s., Nám. SNP 11, Zvolen
Rozhodnutie číslo: 0331/2014/T (pdf), zo dňa: 4.2.2014
Subjekt: Zvolenská teplárenská, a.s., Lučenecká cesta 25, Zvolen
Rozhodnutie číslo: 0150/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: Žarnovická energetická, s. r. o., Fraňa Kráľa 1044/24, Žarnovica
Rozhodnutie číslo: 0169/2014/T (pdf), zo dňa: 22.11.2013
Subjekt: Železiarne Podbrezová a.s., Kolkáreň 35, Podbrezová
Rozhodnutie číslo: 0231/2014/T (pdf), zo dňa: 27.11.2013
Subjekt: Železnice Slovenskej republiky, Bratislava v skrátenej forme "ŽSR", Klemensova 8, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0274/2014/T (pdf), zo dňa: Incorrect data type for operator or @Function: Time/Date expected.Incorrect data type for operator or @Function: Time/Date expected.Incorrect data type for operator or @Function: Time/Date expected
Subjekt: Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s., Drieňová 24, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0261/2014/T (pdf), zo dňa: 9.12.2013
Subjekt: Železničná spoločnosť Slovensko, a.s., Rožňavská 1, Bratislava
Rozhodnutie číslo: 0032/2014/T (pdf), zo dňa: 21.11.2013
Subjekt: Žilinská teplárenská a.s., Košická 11, Žilina
Rozhodnutie číslo: 0195/2014/T (pdf), zo dňa: 25.11.2013
sito
28.08.14,07:24
ÚRAD PRE REGULÁCIU SIEŤOVÝCH ODVETVÍ
Bajkalská 27, P. O. BOX 12, 820 07 Bratislava 27
R O Z H O D N U T I E
Číslo: 0124/2014/T Bratislava 26.11.20

BYTOS, s.r.o.,
Pod Sokolice 514/17, 911 01 Trenčín, IČO: 36 296 759

s ch v a ľ u j e

obdobie od 1. januára 2014 do 31. decembra 2014 tieto ceny:

variabilnú zložku maximálnej ceny tepla 0,0499 €/kWh

fixnú zložku maximálnej ceny tepla s primeraným ziskom 211,1464 €/kW

Ceny uvedené v tomto rozhodnutí sú bez dane z pridanej hodnoty.

Ceny na rok 2014 vieš, ale v podstate sú ti na nič, keď nebudeš mať k dispozícii príkon kW a spotrebu kWh. Na základe tých údajov vznikne cena tepla, náklady na vykurovanie pre dom za rok 2014, Tie musí SVB rozpočítať na jednotlivé byty, keďže spoločné meracie zariadenia v bytoch nemáte, tak podľa m2 .

Od roku 2016 by ste ich mali mať, máte dvanásť bytov, isto nie sú menšie ako 42 m2, spolu pod 500 m2.


Vyhláška 358/2009,§ 10.

Tieto údaje musia byť zo zákona na ročnom vyúčtovaní, prípadne v jeho prílohe rozpočítania nákladov za teplo na vykurovanie a teplo na výrobu teplej vody.

㤠10
Údaje uvedené v rozpočítavaní množstva dodaného tepla v teplej úžitkovej vode a množstva dodaného tepla na vykurovanie

(1) Pri rozpočítavaní množstva dodaného tepla na prípravu teplej úžitkovej vody a množstva dodaného tepla sa uvedú údaje podľa odsekov 2 až 6.

(2) Údaje o objekte rozpočítavania sú:

a) objekt zúčtovania,

b) identifikácia zdroja tepla,

c) podlahová plocha v metroch štvorcových alebo obostavaný objem v metroch kubických bytov, nebytových priestorov a spoločných priestorov v objekte rozpočítavania,

d) skutočná merná spotreba objektu na celkovú podlahovú plochu v kilowatthodinách na meter štvorcový alebo obostavaný objem v kilowatthodinách na meter kubický bytov, nebytových priestorov a spoločných priestorov,

e) variabilná zložka maximálnej ceny tepla pre domácnosti v eurách na kilowatthodinu,

f) variabilná zložka maximálnej ceny tepla pre odberateľov a konečných spotrebiteľov okrem domácností v eurách na kilowatthodinu,

g) fixná zložka maximálnej ceny tepla v eurách na kilowatt.

(3) Údaje o nákladoch na dodávku tepla na vykurovanie za objekt rozpočítavania sú:

a) regulačný príkon na vykurovanie na odbernom mieste v kilowattoch,

b) namerané množstvo tepla na vykurovanie v kilowatthodinách,

c) fixné náklady po ich prerozdelení podľa skutočnej spotreby v eurách,

d) celkové náklady na dodané teplo na vykurovanie v eurách,

e) základná zložka celkových nákladov v eurách,

f) spotrebná zložka celkových nákladov v eurách,

g) súčet všetkých indikovaných alebo korigovaných indikovaných údajov pomerových rozdeľovačov tepla alebo určených meradiel tepla v objekte rozpočítavania.

(4) Údaje o nákladoch na prípravu teplej úžitkovej vody za objekt rozpočítavania sú:

a) regulačný príkon na teplo v teplej úžitkovej vode na odbernom mieste v kilowattoch,

b) súčet indikovaných údajov (spotreba za zúčtovacie obdobie) na odberných miestach v okruhu zásobovania teplej úžitkovej vody v metroch kubických,

c) indikovaný údaj (spotreba za zúčtovacie obdobie) pre objekt rozpočítavania na odbernom mieste v metroch kubických,

d) vypočítané množstvo dodaného tepla na prípravu teplej úžitkovej vody podľa § 8 v kilowattoch,

e) fixné náklady po ich prerozdelení podľa skutočnej spotreby v eurách,

f) celkové náklady na teplo na prípravu teplej úžitkovej vody v eurách.

(5) Údaje o rozpočítavaní množstva tepla na vykurovanie pre konečného spotrebiteľa sú:

a) meno konečného spotrebiteľa,

b) podlahová plocha (obostavaný objem) bytu, podlahová plocha (obostavaný objem) nebytového priestoru a spoluvlastnícky podiel na spoločných priestoroch (obostavaný objem) v metroch štvorcových (v metroch kubických),

c) základná zložka nákladov na dodané teplo pre konečného spotrebiteľa v eurách,

d) indikované údaje alebo korigované indikované údaje pomerového rozdeľovača tepla alebo určeného meradla1) tepla konečného spotrebiteľa,

e) spotrebná zložka nákladov na dodané teplo pre konečného spotrebiteľa v eurách,

f) celkové náklady množstva tepla na vykurovanie pre konečného spotrebiteľa v eurách.

(6) Údaje o rozpočítavaní množstva tepla na prípravu teplej úžitkovej vody pre konečného spotrebiteľa sú:

a) základná zložka nákladov na prípravu teplej úžitkovej vody vypočítaná na byt alebo nebytový priestor z celkových nákladov v eurách,

b) indikovaný údaj (spotreba za zúčtovacie obdobie) určených meradiel na meranie množstva teplej úžitkovej vody konečného spotrebiteľa v metroch kubických,

c) spotrebná zložka nákladov na prípravu teplej úžitkovej vody pre konečného spotrebiteľa v eurách,

d) celkové náklady na prípravu teplej úžitkovej vody pre konečného spotrebiteľa v eurách.

(7) Pri rozpočítavaní množstva dodaného tepla a množstva tepla na prípravu teplej úžitkovej vody za zúčtovacie obdobie sa uvedie aj výška zálohových platieb podľa určeného zálohového predpisu, celkové náklady na množstvo dodaného tepla na vykurovanie a množstvo tepla na prípravu teplej úžitkovej vody a výška nedoplatku alebo preplatku konečného spotrebiteľa.“.

A nemáte, ta krava na to vypustí, žiaľ ...
tinit
28.08.14,07:30
Takže mi to je aj tak na 2 veci... K informáciám ako je príkon a spotreba sa nemám šancu dostať cez "obrnenú" Aničku... :-(((

Všetky byty v dome sú rozlohou rovnaké = cca 78m2.

Je to začarovaný kruh, z ktorého momentálne niet cesty von.
Jediná moja výhoda je, že som o 30 rokov mladšia než Anička, tak dúfam, že pôjde skôr "tatam" než ja...
Teraz to proste nemá riešenie, pokiaľ by som to nedala na súd.
Ťahám však sa kratší koniec.

Napriek tomu vám ďakujem za všetky rady a názory!

Dôležité pre mňa bolo, uistiť sa, že keď platím zálohy po svojom tak, že všetky moje náklady sú pokryté (aj za minulé roky), Anička nemá šancu odo mňa vymáhať fiktívny dlh.

Či už je vymožiteľné to koľko nám napočítala za spotrebu vody za 2008 a 2009 skutočne neviem. Vzhľadom na to, že nemám možnosť dostať sa ku dokladom je to zrejme nemožné.
sito
28.08.14,07:48
No to by som nepovedal. To čo si naskenovala a ak len to je to jej brnenie, tak je chabé.

Tu sa nejedná o jej vyhodenie zo sedla, to je jej zákonná povinnosť, a povinnosť rady vlastníkov, zákonná, ktorej ta ... nemôže byť čelnom, je ju kontrolovať, ako hospodári s vaším majetkom.

Ale, viem na čo je u vás rada, na dve veci, že?
Kvaka
28.08.14,07:58
Máš ešte možnosť, že budeš jeden rok platiť tak, ako ti nakázali, tým pádom nebudeš "mať dlhy" a môžeš nazrieť do jej papierov. Po vyúčtovaní sa ti aj nazbierané peniažky zídu. Ber to tak, akoby si "nedobrovoľne" šetrila.
tinit
28.08.14,07:59
Presne tak. Rada je na ....
Sme 4 členovia rady. 3 vlastníci, ktorí v dome nebývajú, ťahajú s predsedníčkou za jeden povraz a ja.....
Vyzerá to tak, že sa tí 3 cítia za niečo voči predsedníčke zaviazaní. Keďže vyúčtovania seká od buka do buka, tak to čo napočíta mne naviac, nemohla by niekomu ubrať?
(Neviem, to je len taká moja nepodložená teória...)
tinit
28.08.14,08:01
Kvaka.... Keby som jej platila to čo ona odo mňa chce, tak by som jej za rok dala navyše to, čo ja zarobím za 2 mesiace.... A napriek tomu by mi do papierov nedovolila ani len nakuknúť....
sito
28.08.14,08:12
Tinit, náklady domu musí dom uhradiť dodávateľovi v 100 % výške, tie ale ty, vy nepoznáte, asi len anička. Keď máte rovnaké byty, tak každý rovnako by mal, rovnaký podiel v percentách, aj v €.

Iné je to u vody, vody na výrobu teplej vody a tepla na výrobu teplej vody. Síce tých 100 % dom musí dodávateľovi. Tam je to tak, ak niekomu menej, tak zároveň musí niekto viac, ale súčet podielov podľa spoločných meracích zariadení v byte musí byť vždy 100 % požadovaných nákladov dodávateľom služby.
sito
28.08.14,08:17
Tinit, Kvaka by ti mohla napísať všeličo o peniazoch vlastníkov domu, o ochote správcu domu a nakuknutí do dokladov týkajúcich sa správy domu, jeho majetku, teda vlastníkov domu, bytov v dome.
tinit
28.08.14,08:33
To mi jej jasné, že sa musí 100% uhradiť dodávateľovi.
Proste nerozumiem, aký dôvod majú niektorí vlastníci poklonkovať predsedníčke, keď je zjavné a evidentné, že na nás sakra zarába.
Ale takto je pre mňa nepochopiteľné aj to, prečo ľudia volia SMER, keď je evidentné, že rozhadzujú vo veľkom naše peniaze a priživujú sa na nás. (Je to síce poznámka odveci, ale v našom dome máme také malé Slovensko... :-) )
sito
28.08.14,09:03
Tinit, 100 - 65 = 35. A 30 + 35 = 65.

"Dôležité pre mňa bolo, uistiť sa, že keď platím zálohy po svojom tak, že všetky moje náklady sú pokryté (aj za minulé roky), Anička nemá šancu odo mňa vymáhať fiktívny dlh."

Ešte raz, sprav si tabuľku na kúsok papiera, napíš rok za ktorý je ročné vyúčtovanie, za ním výšku nákladov za služby, plus poplatok za správu a preddavky do fondu opráv, to sú náklady napočítané na tvoj byť v príslušnom roku. Vedľa si napíš tvoje skutočné úhrady, vypočítaj rozdiel. Výsledok je buď preplatok, alebo nedoplatok, skutočný, nie fixný. Každý rok, tak, samozrejme, že treba si odložiť doklady, ročné vyúčtovania, o zaplatení skutočných úhrad, šeky, výpisy ...

Všetky rozdiely spočítaš, ak je výsledok mínusové číslo, tak domu dlhuješ. Ak je plusové, tak ti má anička peniaze vrátiť.

Keď dostaneš vyúčtovanie, vypočítaš si mesačnú úhradu na ďalších dvanásť mesiacov. Mesačný poplatok za správu domu, mesačný preddavok do Fondu opráv a celoročné náklady za predošlý rok deleno dvanásť, plus 1€, prípadne dve. Teoreticky, ak sa nezvýšia náklady domu, alebo sa nezmení počet osôb v tvojom byte, alebo nebudeš mať nadmerne zvýšenú spotrebu vody, teplej vody, budeš mať minimálny nedoplatok, prípadne preplatok, ale na nulu? Asi sa ťažko trafíš.

A nech ťa ona žaluje, že skutočne niečo domu dlhuješ. Samozrejme, že to musí preukázať a ty vyvrátiť, preto si daj dokopy tie doklady a pokračuj v ich odkladaní aj v budúcnosti, možno ich budeš potrebovať, ak ...
tinit
28.08.14,09:39
"Ešte raz, sprav si tabuľku na kúsok papiera, napíš rok za ktorý je ročné vyúčtovanie, za ním výšku nákladov za služby, plus poplatok za správu a preddavky do fondu opráv, to sú náklady napočítané na tvoj byť v príslušnom roku. Vedľa si napíš tvoje skutočné úhrady, vypočítaj rozdiel. Výsledok je buď preplatok, alebo nedoplatok, skutočný, nie fixný. Každý rok, tak, samozrejme, že treba si odložiť doklady, ročné vyúčtovania, o zaplatení skutočných úhrad, šeky, výpisy ..."

- Toto mám urobené už roky. Tak si to aj vediem pre seba a s tým sa aj ohrádzam pri každoročnej reklamácii vyúčtovania.
Mne vychádza preplatok, Anička nedoplatok...
Doklady o úhradách mám uložené vo forme výpisov z účtu.
Takže som nachystaná ak pôjde do boja :-)
sito
28.08.14,10:06
No čo už, len palčeky ti držať a pevné nervy popriať, hádam nie len ja, viac nás na porade je, bude ...
tinit
28.08.14,11:28
Ďakujem! :-)
panamaus
28.08.14,16:38
""" K informáciám ako je príkon a spotreba sa nemám šancu dostať cez "obrnenú" Aničku ""

aspoň aby si bola rámcovo v obraze
12 bytov po 78 m2
spotreba tepla by mala byť 90 - 110 kWh/m2

do 100 000kWh ročne
(cena z plynu aj s DPH okolo 0,06 € )
ja mám pre 190000+335000 kWh výkon 100 kW )

tebe by mal stačiť výkon do 25-28 kW

Spolu na UK maxxxx 12 000 €