mivera
01.08.14,21:39
VRATENIE VYMAZANEHO TEXTU !!!

Vedel by mi tu niekto poradiť, že či je cena tohto domu v Dolnom Srní adekvátna? Viem, že je to o ponuke a dopyte? Ale nemám skúsenosti. Je tu veľký pozemok, krásny dvor ale dom treba riadne opraviť http://nove-mesto-nad-vahom.directreal.sk/sk/nehnutelnosti/dolne-srnie-rodinny-dom-predaj-vidiecky-dom-ktory-vas-ocari-35610?c=17C20CW0
+
Vedel by mi tu niekto poradiť, že či je cena tohto domu v Dolnom Srní adekvátna? Viem, že je to o ponuke a dopyte? Ale nemám skúsenosti.
buchač
01.08.14,19:58
Môj názor ???

Ja len zo svojich skúseností a aj kúpy mojej chalupy .
Nebudem tu operovať mojími priestormi a inými aspektami chalupy.
No moja je väčšia, má lepšie vybavenie, aj záhrada je 10 krát viac ....atď.
Lokalitu neriešim, lebo to nemá význam.

Ale suma sumárum povedané, že majiteľ ( respektíve RK ) sa musel s koňom stretnúť oproti sebe a následkom toho asi zablúdil do nejakého tunelu, kde ho ešte rýchlik trafil.
Je to proste dilino, za takúto barabizňu pýtať také nekresťanské love.
Dokonca ešte je potrebné do nej investovať.
Tak ešte - ešte polovičku z tej výkričnej ceny...a aj to by som festovne porozmýšľal.
arizona
01.08.14,20:11
Uprimne? Keby ho ponukali za polovicu,aj tak by som vahala. Zahrada sice velka,ale nie moc udrziavana,pokym z nej vytvoris nieco oku lahodiace, investujes vela casu a penazi. O dome ani nehovorim! Povodny stav,stara barabizna vhodna na komplet prerabku. Ked si zratas, kolko by si dala za tuto staru chalupku+asi tolko isto vrazit do oprav+ kopec casu,zhanania materialu a majstrov, tak si za tie prachy kupis celkom slusny,ovela lepsi domcek...
vemak
01.08.14,21:02
súhlas s ostatnými, reálna cena je okolo 40000, za 60 kúpiš zrekonštruovanú. je pravda že aj oblasť predáva ale tu mi to nejak nič nehovorí.
Peggynka
02.08.14,04:44
To,že treba komplet strechu,nie je až taká tragédia,ale vlhkosť v dome je veľký problém! Je to mokré a zapliesnené.Je úplne zbytočné baviť sa o adekvátnej cene,ja by som to nekúpila.Náklady na opravu vysoko prekročia cenu a takto to treba počítať.Nie je nič horšie,ako zavlhnutý dom s pliesňami.
alaya1
02.08.14,05:21
ja by som tu haraburdu zburala a dala si postavit novy zrubovy dom .Pre man to nema ziadnu hodnotu
expeeert
02.08.14,05:35
Cena je fakt prestrelená, za 80 ročný dom, ktorý bol naposledy rekonštruovaný možno v 70-80 rokoch a nebol moc udržiavaný
Do nevyhnutnej rekonštrukcie dáš minimálne 15000, ostatné bude závisieť od Tvojho štandardu a schopností domáceho majstra a gazdinej :)
Naozaj treba dobre popozerať kde to vlhne, aj keď pri tak starom baráku s tým proste treba rátať.
Ale má to pekný trámový strop v tom podbrání :)
Peggynka
02.08.14,06:18
To ja som sa dopracovala k inej cifre - cca 50 000€ a to ešte je otázkou,či by stačilo napr. vymeniť krytinu;v akom stave je drevo na streche.
Peggynka
02.08.14,06:19
Lenže búranie ťa vyjde drahšie ako nový dom na zelenej lúke.
alaya1
02.08.14,06:34
to mas pravdu.
expeeert
02.08.14,06:51
Ako som písal, minimálne 15000, to je na nevyhnutnú údržbu (strecha, rozvody). Ostatné je od komfortu, aký si kto zvolí a tiež či si to budú robiť svojpomocne alebo si na to zavolajú firmu. Niekto to ponechá v pôvodnom štýle a urobí len minimálne úpravy, niekto to prerobí tak že od pôvodného to bude mať ďaleko...
Starí rodičia mali tiež takú "barabizňu" zdedila to ich dcéra (moja teta) a jedine čo tam spravila je výmena strechy, prerobila kúrenie a obnovila kuchyňu. Ostatné ponechala viacmenej ako bolo. A inak klíma v tom dome je mnohokrát lepšia ako v ktoromkoľvek činžiaku napr.
Peggynka
02.08.14,07:32
Pozri si pozorne fotky - je to všetko vlhké a plesnivé,čiže neobývateľné.Tam treba izolácie,nové omietky,podlahy,kúrenie,okná,strechu,elektrinu,v odu,to sú základné veci,nie komfort.Zárubne a dvere si môže ponechať :D Ani statikou by som si nebola istá,podľa toho ako sa strecha zviezla na jednu stranu.
chandler
02.08.14,08:32
dom ma nulovu hodnotu, a cenu za meter pozemku si spocitat a porovnat asi vies aj bez nasej pomoci.
Peggynka
02.08.14,09:04
A mínus cena za demoláciu a odvoz sute :D
expeeert
02.08.14,11:18
no ja som to pozeral len na malých fotkách, až teraz som zistil, že sa to dá aj rozkliknúť :) Tak ale stav domu zodpovedá svojmu veku a za 80 ročný barák by som 60 000 teda nedal :)