ares830528
02.08.14,08:24
Keďže priateľka oznámila zamestnávateľovi, že je tehotná len ústne, a keďže zákon hovorí, že treba zamestnávateľovi oznámiť tehotenstvo písomne, odovzdala zamestnávateľovi oznámenie o tehotenstve. Aby sme mali istotu, chceme, aby zamestnávateľ podpísal na kópii oznámenia jeho prebratie. Zamestnávateľka si oba papiere zobrala ku sebe a doteraz sa stále na niečo vyhovára, odmieta papier podpísať a vrátiť. Aj čo sa týka práce, zatiaľ vôbec ku priateľke nepristupuje ako ku tehotnej.
Poraďte prosím, ako postupovať v tomto prípade. Môže sa v budúcnosti tváriť, že jej to priateľka nikdy neoznámila.
avalik
02.08.14,06:42
Vyžiadať si pred svedkami potvrdenú kópiu o prevzatí oznámenia (mať pripravené "záložné" výtlačky oznámenia, ak by sa vyhovárala, že to niekde založila).

Zamestnávateľka nemá čo brať obidva papiere, stačí keď tam uvedie: prevzala, dátum, podpis.

Ak odmietne podpísať prevzatie, ja by som to uviedla vo svojom výtlačku a dala podpísať svedkom - následne by som doporučene zaslala zamestnávateľke na adresu sídla jej výtlačok - potvrdenie o odoslaní uložiť ku svojmu výtlačku.
veronikasad
02.08.14,07:43
Nech pošle zamestnávatelovi Oznámenie o tehotenstve poštou - doporučene do vlastných rúk. Ak sa zásielka vráti ako neprebratá, bude sa považovať za doručenú.