smajlinka
18.04.06,21:16
Ahojte,
zivnostnik mi dal do ruk papiere z narodnej banky, konkretne "Rozhodnutie Národnej banky Slovenska z 20. decembra 2005 o určení ročných príspevkov dohliadaných subjektov finančného trhu na rok 2006". Vidim to prvykrat, ma s tym niekto skusenosti? Alebo viete co s tym?
Viera123
18.04.06,19:19
Ahojte,
zivnostnik mi dal do ruk papiere z narodnej banky, konkretne "Rozhodnutie Národnej banky Slovenska z 20. decembra 2005 o určení ročných príspevkov dohliadaných subjektov finančného trhu na rok 2006". Vidim to prvykrat, ma s tym niekto skusenosti? Alebo viete co s tym?
A čo robil s ním doteraz? Už myslím, že premeškal aj splatnosť. Treba to jednoducho zaplatiť. Čo robí ten živnostník?
KEJKA
18.04.06,19:20
ÚFT prešiel pod NBS, takže to bude asi to. Môj klient bol o.c.p. a teda subjektom pod dohľadom a platil príspevky - účtovali sme do nákladov.
Viera123
18.04.06,19:29
ÚFT prešiel pod NBS, takže to bude asi to. Môj klient bol o.c.p. a teda subjektom pod dohľadom a platil príspevky - účtovali sme do nákladov.
Ano Lidka, je to "to"... Mne to NBS pre istotu poslala trikrát!!! a to doporučene, majú tam v tom asi riadny chaos, čudovala som sa, prečo mi to toľkokrát posielajú, nechala som si všetky tri listy aj s obálkami a možno to pošlem do lampárne :).
smajlinka
18.04.06,19:33
Zivnostnik pracuje ako financny makler.

Aj jemu to prislo 2x :).

Takze v papieroch je tabulka, on sa potom rata ako "sprostredkovatel investicnych sluzieb - fyzicka osoba" a ma narodnej banke zaplatit 1000,- Sk?
Viera123
18.04.06,19:45
Zivnostnik pracuje ako financny makler.

Aj jemu to prislo 2x :).

Takze v papieroch je tabulka, on sa potom rata ako "sprostredkovatel investicnych sluzieb - fyzicka osoba" a ma narodnej banke zaplatit 1000,- Sk?
No nemyslím, že investičných služieb, skôr poisťovací maklér - fyzická osoba. Ibaže by mal licenciu od NBS, prípadne ÚFT na sprostredkovanie investičných služieb. Robil si skúšky?
Alebo môže mať licenciu ako sprostredkovateľ starobného dôchodkového sporenia.
Chobot
18.04.06,19:50
Zivnostnik pracuje ako financny makler.

Aj jemu to prislo 2x :).

Takze v papieroch je tabulka, on sa potom rata ako "sprostredkovatel investicnych sluzieb - fyzicka osoba" a ma narodnej banke zaplatit 1000,- Sk?
Áno, pre neho to bude tých 1000 sk, ak je poisťovací maklér - fyzická osoba. Ale to už mal dávno uhradiť (do 20.1.2006). Síce pokuta je len 0,01%, ale aj tak je v omeškaní.

Tento príspevok platia všetky dohliadané subjekty NBS, predtým to platili do UFT.

Upozorni ho, že od 1.9.2005 je v platnosti zákon o sprostredkovaní poistenia a že keď je sprostredkovateľom poistenia, tak sa musí do 31.12.2006 preregistrovať.
smajlinka
18.04.06,19:50
tak to bude asi poistovaci makler, tam je vypisana tiez suma 1000,-Sk.
Tato suma sa uhradza narodnej banke na cely rok 2006?
Viera123
18.04.06,19:51
tak to bude asi poistovaci makler, tam je vypisana tiez suma 1000,-Sk.
Tato suma sa uhradza narodnej banke na cely rok 2006?
Ano, to je na celý rok 2006.
smajlinka
18.04.06,19:59
Teda treba zaplatit 1000,- + omeskanie 0,01%. Omeskanie sa rata aj nejako na pocet dni(dodnes by to bolo 88 dni)? Alebo len 1000 Sk + z toho 0,01%?
Chobot
18.04.06,20:03
Teda treba zaplatit 1000,- + omeskanie 0,01%. Omeskanie sa rata aj nejako na pocet dni(dodnes by to bolo 88 dni)? Alebo len 1000 Sk + z toho 0,01%?
Tam je to tak nejasne uvedené, že "ak NBS zistí". Z toho mi vychádza, že ak nezistí, tak neusí platiť :rolleyes::rolleyes:.

Je to len 0,01% zo sumy. Nie je to na dni.

Pozri v priloženom dokumente, ako si to vysvetľuješ.
Viera123
18.04.06,20:07
Tam je to tak nejasne uvedené, že "ak NBS zistí". Z toho mi vychádza, že ak nezistí, tak neusí platiť :rolleyes::rolleyes:.

Je to len 0,01% zo sumy. Nie je to na dni.

Pozri v priloženom dokumente, ako si to vysvetľuješ.
Hm. Nemohol by zaplatiť 1000 Sk a ak mu prídu penále, doplatiť? Nech si s tým láme hlavu NBS :-)), podľa toho, aký má v tom zmätok, mu asi penále ani počítať nebude:).
smajlinka
18.04.06,20:48
hej,najlepsie bude poslat 1000,- Sk a ak budu chciet aj omeskanie, zaplati sa potom. AK to nie je na dni, tak je to v pohode.

VSETKYM za poradenie DAKUJEM !!!
Viera123
18.04.06,21:08
hej,najlepsie bude poslat 1000,- Sk a ak budu chciet aj omeskanie, zaplati sa potom. AK to nie je na dni, tak je to v pohode.

VSETKYM za poradenie DAKUJEM !!!

Nemáš za čo, veď aj nám radia, keď nevieme :-)
jana32
19.04.06,10:47
Nemáš za čo, veď aj nám radia, keď nevieme :-)
Vierka prosím ťa poraď, ja som si pozrela to rozhodnutie NBS, keďže robím sprostredkovanie DS tak som mala podľa toho zaplatiť 1000 Sk. Žiadne rozhodnutie mi od NBS nebolo doručené, ale to asi je jedno?! Takže si pôjdem uhradiť ten poplatok, len je ten účet uvedený v rozhodnutí OK? Nejaký je krátky?
Viera123
19.04.06,11:12
Vierka prosím ťa poraď, ja som si pozrela to rozhodnutie NBS, keďže robím sprostredkovanie DS tak som mala podľa toho zaplatiť 1000 Sk. Žiadne rozhodnutie mi od NBS nebolo doručené, ale to asi je jedno?! Takže si pôjdem uhradiť ten poplatok, len je ten účet uvedený v rozhodnutí OK? Nejaký je krátky? No podľa všetkého si mala dostať rozhodnutie od NBS, pretože keď máš licenciu, posielali to všetkým dohliadaným subjektom, ale možno sa ti "neušlo", keďže ako sme už hore uvádzali, to posielali od buka do buka :mad:.
Ale každopádne to zaplatiť treba, len aby ti neposlali platiť aj penále (doťahovanie s NBS o doručení, či nedoručení budeš riešiť, ak by ti tie penále poslali).
Účet je krátky, lebo to je účet NBS: 2508/0720, variabilný symbol tvoje r.č., špecifický symbol ak robíš sprostredkovateľku SDS je: 2006412 a suma je 1000 Sk.
Viera123
19.04.06,11:30
Pôvodca textu príspevku: jana32
Vierka prosím ťa poraď, ja som si pozrela to rozhodnutie NBS, keďže robím sprostredkovanie DS tak som mala podľa toho zaplatiť 1000 Sk. Žiadne rozhodnutie mi od NBS nebolo doručené, ale to asi je jedno?! Takže si pôjdem uhradiť ten poplatok, len je ten účet uvedený v rozhodnutí OK? Nejaký je krátky?


No podľa všetkého si mala dostať rozhodnutie od NBS, pretože keď máš licenciu, posielali to všetkým dohliadaným subjektom, ale možno sa ti "neušlo", keďže ako sme už hore uvádzali, to posielali od buka do buka images/smilies/mad.gif.
Ale každopádne to zaplatiť treba, len aby ti neposlali platiť aj penále (doťahovanie s NBS o doručení, či nedoručení budeš riešiť, ak by ti tie penále poslali).
Účet je krátky, lebo to je účet NBS: 2508/0720, variabilný symbol tvoje r.č., špecifický symbol ak robíš sprostredkovateľku SDS je: 2006412 a suma je 1000 Sk.
Dasat
22.06.06,19:15
Aj ja problém s výpočtom sumy z omeškania z tých 1000,- Sk? Poradí niekto
Chobot
23.06.06,07:28
Aj ja problém s výpočtom sumy z omeškania z tých 1000,- Sk? Poradí niekto

Nelám si tým hlavu. Zaplať 1000 SKK a ak by na to prišli, že to bolo neskoro uhradené, tak Ťa vyzvú zaplatiť penále, kde Ti tie penále vyčíslia. Nebuď hneď iniciatívna. Nech Ti to vyrátajú oni.

Veď aj priamo v Nariadení je uvedené:


(2) Ak Národná banka Slovenska zistí v priebehu roku 2006, že bol uhradený ročný príspevok nižší alebo vyšší ako mal byť uhradený,
a) dohliadaný subjekt je povinný zaplatiť dlžnú sumu príspevku vrátane penále vo výške 0,01% z dlžnej sumy príspevku, alebo
b)...

a ak to aj zistí, tak penále je 0,01% z 1000 skk. Tie penále sú stavané na iné subjekty, ktoré odvádzajú státisícové čiastky (poisťovne..), nie na sprostredkovateľov kvôli tisícke.