Janko5.5
02.08.14,13:39
VRATENIE VYMAZANEHO TEXTU !!!!!!!

Zdravím, neviete kolko cca eur stoji oprava miesta pri blatniku cca 20X25 cm ktorý je oškriabany až do kovu z nakupnim vozíkom? A da sa to vobec oprviť?
Svoro
02.08.14,13:38
Ak je to až na kov, tak tipujem, že je to tak vhodné na pretmelenie, plnič a striekanie celého blatníka. Prístrek by bola asi blbosť. Cena za diel lakovania na kompletku 70-100€ (aspoň u nás)
lujza.j
02.08.14,13:48
robotu okolo nerátaš?či to je už s odstrojením a nahodením späť?....a bude vidno, že diel je novo striekaný....
Janko5.5
02.08.14,14:20
Pridávam fotku kolko by to stálo a ako dlho sa takýto ukon vykonáva. A ak sa to da opraviť bude auto vyzerať ako nezmenené či tam budu nejake fleky?
Peggynka
02.08.14,14:31
Však má aj dvere a aj nárazník (plast) chytený,či nevidím dobre?
lujza.j
02.08.14,14:35
toto je fakt od nákupného vozíka?
Peggynka
02.08.14,14:44
Cúvol a pripučil o stenu...
lujza.j
02.08.14,14:49
aháá..taktooó....no ja som teda "šikovná"čo sa týka samo poškodzovania:D mojej káry...ale toto sa mi ešte nie...ja ked tak nech je nepojazdné....teraz sa ale pred rokom som revala:(ale za všetko môžu pánty na garaží a to že mám velké speťáky:Dja isto nie...
Peggynka
02.08.14,14:57
A prečo si vymazal?
sosak
02.08.14,15:15
Opraviť sa to dá, treba pochodiť po viacerých servisoch v tvojom okolí. Ceny môžu byť rôzne, záleží od tvojich nárokoch na opravu, či budú miešať odtieň farby ( aby to nebolo " vidieť " ), či sa farba bude vypalovať infra panelom, cena farby a cena práce, pretože treba pripraviť podklad - vybrúsenie, až potom sa aplikuje náter. Takže o cene by som len hádal.
JAJA11
10.10.14,06:44
Ďakujem, ja som potrebovala vedieť, koľko to asi tak stojí, aby som mu nedala veľmi málo, robil nám až 2 veci (manžel stihol pokrstiť auto na 2 miestach :-), takže som v obraze a vyrovnám sa :-)
Chobot
10.10.14,07:44
Vieš, problém pri škrabancoch je ten, že ľudia si myslia, že je to len škarabanec a on to opraví lokálne. Lenže či ide o malý škrabanec alebo trebárs výmenu celého blatníka - tak z hľadisla lakovania to je jedno. Treba to nastriekať celé. A to obnáša:

- zakryť ostatné časti auta (farba sa práši aj na 2 metre).
- prebrúsiť pôvodný povrch
- vybrúsiť okolie škrabanca na plech
- vytmeliť miesto
- prebrúsiť vytmelené
- nastriekať základom
- nastriekať farbou
- odstrojiť auto

Je to fakt roboty a roboty. Ja si moje Tico v prípade potreby lakujem sám. Nie je to dokonalé, ale mám to za pár šupiek. Menil som najmä nárazníky a tie si lakujem.

A ak to lakoval na 2 rôznych miestach, tak obe plochy museli byť nastriekané. Výhodou je, že zvyšok auta zakrával fóliou iba raz.
JAJA11
10.10.14,08:30
ono je najhoršie, že neviem ako to dal lakovať, tvrdil, že len kúpil spray a nastriekal to, ale ja som mala problém zistiť, kde to auto bolo poškodené..... spravil to dobre, tak o to ma viac mrzí, že si nechce zobrať peniaze .... a keďže sme doteraz také niečo nedávali opravovať, tak nemáme predstavu koľko to dá roboty a čo to stojí .... a neboli to len škrabance, na oboch miestach boli diery, takže to aj musel zatmeliť......
JAJA11
10.10.14,08:55
ospravedlňujem sa, nechcela som zakladať ďalšiu tému, keď mi stačila jedna odpoveď a táto otázka bola podobná :-)
Richard
10.10.14,08:58
Podobná = súvisiaca. Ak si sa nechcela pýtať tak si sa nemala. Každému stačí jedna odpoveď ak je správna, to nie je dôvod. Každá otázka má byť samostatne položená. Polsaním Porady je organizovať otázky a odpovede do použiteľnej databázy.