lyka60
02.08.14,19:45
:confused:
lujza.j
02.08.14,17:50
lyka60
02.08.14,18:37
v podstate o tom všetkom som zhruba vedela, ale odpoveď nie je ani tam jednoznačná, pracovníčka je už u mňa dlhšie zamestnaná a o chorobe som sa dozvedela len veľmi neformálne a nie od nej samotnej, takže moja situácia je o to sťaženejšia, nechcem v žiadnom prípade nikoho diskriminovať, ale mám všeobecné obavy, ďakujem za odpoveď
ivka70
02.08.14,18:56
Kazdopadne si neviem predstavit ,ako by zamestnanec AIDS mohol preniest na niekoho beznou pracou v pracovni.
http://www.hivaids.sk/index.php/prenos-hiv
sosak
03.08.14,05:25
Samozrejme, že netreba diskriminovať, takého zamestnanca môžeš zamestnávať. Zamestnankyňa je určite informovaná, ako sa má zodpovedne správať, aby nenakazila niekoho vo svojom okolí. Ty ako zamestnávateľka by si mohla na spoločnom WC dať k dispozícii tekuté dezinfekčné mydlo, nie kvôli fóbii, ale preto že každý mesiac každá žena prichádza do kontaktu s krvou.
alaya1
03.08.14,07:02
Urcite by mala pracovat v ochrannych rukaviciach, nakolko poranenie a nasledne aj male krvacanie moze mat fatalne nasledky.



mimotemy Klobuk dole pred tebou, ze zamestnavas takto choreho cloveka. Si asi jedna z mala.
sosak
03.08.14,07:07
Však použi rozum.
Peggynka
03.08.14,07:39
Všetko závisí aj o jej zodpovednosti voči okoliu,určite je poučená...
6] V Spojených štátoch amerických ( ďalej len ,, USA“) bol v rannom období AIDS epidémie zastávaný názor, že nakazené osoby nesmú pracovať v oblasti prípravy jedla a servisu alebo v iných zamestnaniach, kde sa dostávajú do osobného styku so zákazníkmi. Zatiaľ, čo tieto názory z minulosti boli povrchné, ale súviseli s neznalosťou o spôsoboch prenosu AIDS, súčasné názory spôsobujú neodôvodenú paniku, nakoľko doteraz nebol preukázaný žiadny prípad prenosu AIDS jedlom alebo vonkajším fyzickým kontaktom. Leonard, S.A. : Employment Discrimination against persons with aids. [online]. [cit. 2011-11-1].
kopretinka
03.08.14,07:42
keď použijem rozum,tak sa nemôžem nakaziť
sosak
03.08.14,07:58
Ja som zadávateľke otázky poradil. Je na nej či je moja rada pre ňu užitočná, alebo nie. Tebe ide len o počet príspevkov. Zbytočne a nezmyselne spamuješ.