vierulda
03.08.14,09:59
Dobrý deň, v poslednom čase - asi jeden, dva mesiace, mám problém pripojiť sa na notebooku na internet cez wifi. Nijaké zmeny som s wifinou nerobila a pripájala som sa hneď, ako som otvorila internet. Teraz však síce vypíše, že sieť našiel a je pripojený, ale keď kliknem na nejakú stránku vypíše mi hlásenie, že sa nepodarilo pripojiť k sieti. Niekedy mi tiež napíše "pripojenie obmedzené" a nepripojí sa. Niekedy čakám aj 10 minút, niekedy ani čakať nepomôže a niekoľkokrát sa musím odpojiť a znova pripojiť, aj keď je plný signál. Keď sa už podarí pripojiť, ďalej ide normálne. Takto je to každý deň. Vie niekto, čo s tým? Alebo je chyba v notebooku? Na mobil a tablet sa pripojím bez problémov. Ďakujem
arizona
03.08.14,09:55
Pripoj sa cez kabel, daj restartnut,mohlo by pomoct
misoft
03.08.14,15:36
Upresni! Máš pripojenie cez WiFi na svoj domáci router? Aký router? Alebo je to WiFi rovno na providera?
V prvom prípade - cez kábel pripojiť k routeru - zadať do prehliadača 192.168.1.1 (príp. posledné dve kombinácie 0.1 alebo 1.0) a v časti WLAN routera skúsiť zmeniť kanál. Je možné, že niekto na rovnakom kanáli (možno sused) ti ruší pripojenie (to je to obmedzenie, strácajú sa pakety).
vierulda
04.08.14,06:24
no, router je tenda a ten mám pripojený na starý stolný počítač. ten už inak nepoužívam, chodím len na notebook. s tým routerom je to tak, že najprv som ho krvopotne nainštalovala sama a rok a pol bežal bezchybne. potom začali tieto problémy s pripojením, preto som ho reštartovala a viac som ho nastaviť nevedela (hovorí na mňa anglicky, takže smola). Zavolala som teda jedného šikovného chlapca z počítačovej predajne, ktorý mi ho nastavil a asi týždeň to zas išlo. no a teraz to zase blbne. dala som aj aktualizovať ovládače, opraviť chyby - podľa návodov na porade, ale problém pretrváva. keď ale na ntb kliknem na vlastnosti siete, vypíše, že je pripojená, má plný signál a ide presne od času, ako som zapla internet. ale v skutočnosti vybieha len hlásenie "nepodarilo sa pripojiť k sieti". s tým kanálom to chápem tak, že keby sme boli na jeden napojení viacerí, tak sa aj signál delí medzi viacerých a je preto slabší? lebo na bočnej lište vidím názvy asi všetkých susedov v paneláku, ale len najbližšieho suseda mám plný signál. znamená to, že on je na mojom kanáli? viem, že píšem polopatisticky, za čo sa ospravedlňujem, ale som "staršia osoba" a viem s ntb narábať len ako bežný užívateľ. a ďakujem
misoft
04.08.14,06:58
Každý WiFi router vysiela rádiove vlny na určitých frekvenciách (od - do). Kanály na routeri zabezpečujú, že sa rozsah rozdelí na diely (od- do) a s tým rozsahom potom pracuje. Pokiaľ však niekto je na rovnakom kanáli, jeho frekvencia (najmä ak má dosť silný signál) prekryje a potlačí tvoju frekvenciu a potom tvoj router nie je schopný poslať signál k NB (niečo ako keby v ceste stála sieť, ktorá zachytí a pustí len cez malé oká v sieti - tedy strašne málo).
No zaráža ma jedno - ty máš pripojený PC na kábel od poskytovateľa a na PC pripojený router? To je zle zapojené! Na kábel od poskytovateľa sa pripojí router a na ten sa potom pripájajú ostatné PC v sieti. Pre poskytovateľa je router ako JEDEN počítač, to čo je za nim ho už nezaujíma.
Zavolaj toho šikovného chlapca, nech opíše MAC adresu PC, pripojí router na kábel od poskytovateľa (a prepíše v ňom MAC adresu - pretože poskytovateľ ju asi eviduje), PC pripoj na router káblom (a z PC už nemusí ísť nič ďalej). Tiež nastaviť WLAN na routeri, pomenuješ domácu WiFi sieť (tzv. SSID), zabezpečiť šifrovanie WPA2-PSK + dáš si heslo (to bude potom použité pri pripojení na tvoje domáce WiFi).
Potom už stačí v NB dať vyhľadať siete (nájdeš tú svoju), dáš Pripojiť (bude pýtať heslo, ktoré si v routeri nastavila), poznačíš si, aby sa to pripájalo automaticky. Nastaviš si WiFi kartu NB tak, aby z routeru získavalo IP adresu a DNS adresu automaticky.

BTW: I tu na Porade je dosť príspevkov, kde sa pojednáva o pripojení a nastavení routerov.... vyhľadaj si....
vierulda
04.08.14,07:17
misoft ďakujem. asi som to zle napísala - samozrejme, na kábli je najprv router a za ním počítač. to je ok. sieť má svoj názov a je zaheslovaná cez WPA2-PSK, ntb ho bez problémov nájde a väčšinou ukáže plný signál - len niekedy s výkričníkom "pripojenie obmedzené". Ono asi chyba bude tak ako hovoríš, že mi niekto silnejší signál ruší. Sú routery, ktoré vysielajú silnejší alebo slabší signál? Stačilo by kúpiť si ten silnejší router a je po probléme? alebo potom by môj signál rušil ten susedov? a keď by stačilo zmeniť kanál, ako si mám vybrať taký, čo nie je ešte obsadený? asi sa smeješ, ale pre mňa je to ozaj španielska dedina. asi zas toho chlapca zavolám a nechám to na odborníkov. vďaka
tomasjuve
25.08.14,06:24
Ahoj chcem sa opytat ja mam podobny problem cez mobil a jeden uz dozivajuci notebook sa viem som napojeny na wifi a internet funguje. Na novom notebooku lenovo to fungovalo tiez ale posledne dva tyzdne som pripojeny k wifi ale nemozem ani nacitat web stranku proste nic. Problem je ze nemam fyzicky pristup k routru vzhladom k tomu kde byvam. rozmyslam o zakupeni mobilneho netu ale chcem sa prv presvedcit ci nie je aj nieco ine co moze sposobovat problem a vedel by som to ovplivnit. Napr preinstalovat ovladac na pripojenie wifi by mohlo pomoct? alebo moze s tym nieco mat aj operacny system ktory mam ?