adika00071
03.08.14,10:44
Dobry den mam taky problem,byvala som zo sestrou v podnajme bez uzavretia najomnej zmluvy.. V podstate sme tam byvali na cierno. Uz tam teraz nebyvame a chcela by som len vediet ci majitleka ma pravo pytat od nas peniaze na uhradenie cast elektiny aj ked sme tam byvali bez zmluvy.
Dav
03.08.14,09:09
Práve zmluva mala určiť, na čo má ktorá strana nárok a aké sú ich práva a povinnosti. Bez zmluvy bude majiteľka nárok ťažko dokazovať a obtiažne vymáhať. Na druhej strane, elektrinu ste zrejme so sestrou spotrebovali. Že ste bývali načierno - nuž, ona mala povinnosti vyplývajúce z prenájmu nehnuteľnosti a vy ste sa podieľali na ich neplnení a obchádzaní.
buchač
03.08.14,09:09
Predpokladám, že si tam zadarmo nebývala, takže nejaká suma pokrývala všetko.

Majiteľka nemá zmluvu, nemá teda nič.
Nemá od koho vymáhať.

Žiaden problém a nie že ešte nejaký.
arizona
03.08.14,09:28
To je riziko prenajimatela, ze ak prenajima na cierno, nema na zaklade coho vyzadovat nedoplatky.
Sudit sa s vami urcite nebude,lebo by v prvom rade uskodil sebe.
adika00071
03.08.14,09:44
predtym ako sme odisli noo ja som odisla skor...vsetko bolo uhradene aj vyuctovanie za rok 2013. Platili sme ja navyse ak by boli nejake nedoplatky.. A nabuduce zaco si bude pytat peniaze..
adika00071
03.08.14,09:45
A zmluvu sme chceli ale vzdy povedal ze sa natom pracuje a potom sa nato nejak zabudlo... a malo to skor riesit moja sestra...
misoft
03.08.14,15:48
Dobry den mam taky problem,byvala som zo sestrou v podnajme bez uzavretia najomnej zmluvy.. V podstate sme tam byvali na cierno. Uz tam teraz nebyvame a chcela by som len vediet ci majitleka ma pravo pytat od nas peniaze na uhradenie cast elektiny aj ked sme tam byvali bez zmluvy.

A je isté, že ste tam bývali? Možno sa to majiteľke len prisnilo....

Nieto lajstra, nieto dôvodu..... majiteľka si môže pískať Pochod revolucionárov.....a nie niečo pýtať. A keby i na súd chcela dať - ako ona dokáže, že ste tam bývali?



Inými slovami - jedným uchom dnu, druhým von - nereagovať....kašľať na ňu.....
pavol54
03.08.14,18:12
za prvé všetky zmluvy okrem pracovnej zmluvy môžu byť uzavreté ústne za druhé to či ste tam bývali načierno alebo nabielo vám majiteľka na nos vešať nemusí o tom bude vedieť viac daňový úrad. za tretie ak ste si neodpísali a neodsúhlasili konečný stav elektromeru plynomeru či vodomeru a k 31.12 prišlo vyúčtovanie tak vy musíte vyvrátiť že to tak nie je. za štvrté ak ste platili nájomné tak ste platili na základe čoho? ústne uzavretej zmluvy, takže ste ju akceptovali.
adika00071
04.08.14,07:24
Vyuctobanie uz bolo ...to co trebalo zaplatit to bolo uhradene... Ja neojebavam lud... nabuduce si co vymysli... aspon vidim aly su ty ludia
adika00071
04.08.14,07:29
A vsade ked som byvala kazdy si nieco vymyslel... aby nam nemuseli vratit kauciu ... a pritom vsetko bolo v poridku.. :-( ( nemam dobre skusenosti..
misoft
04.08.14,07:31
Takže ste zaplatili, čo bolo treba, čo ona pýtala..... teda ona vypočítala.... nech si majiteľka trhne ľavou zadnou.....
Preto sa vraví: Co jest psáno, to jest dáno....
adika00071
04.08.14,08:46
A dakujem ze ste mi poradili... ale nemusite ma kvoli tomu odsudzovat...
Katy a R
04.08.14,08:58
adika - nájomná zmluva nemusí byť vôbec písomná - ak nie je papier - to ešte neznamená, že nájom je načierno! Jedine ukončenie nájmu musí byť písomné!
No a tebe nič nebránilo spraviť zmluvu - ak si to chcela mať písomne - a všetko tam dohodnúť. ozaj - ty si len tak odišla skôr? - keby si majiteľka dala tú námahu - možno by si aj nedobre ešte obišla -pretože VD je 3 mesiace! a tú elektriku ste minuli - či?
najlepším riešením je vždy nejako sa dohodnúť :)
adika00071
04.08.14,11:51
Ja som odisla skor a bolo jej to povedane dopredu a sestra tam ostala byvat a tiez jej povedala kedy pojde prec... da sa ale snou nie...ma to tam premalovane a este ktomu aj sestra nabytok nechal... to je dlhy pribeh a mne to je v podstate jedno:-)
adika00071
04.08.14,11:57
Boli sme voci nej ferovy a ona nie...
adika00071
04.08.14,12:27
Byvali sme tam 2 roky davali sme jej kazdy mesiac o 50€ navyse..prave pretoto...su nedoplatky peniaze si neodlozila...ja uz zato nemozem... nezarabam milioni a ne preto pracujem aby som za niekoho platila ucty..a nemozem zato ze je nezodpovedna..