stefi5
03.08.14,11:09
zdravim vsetkych ktory si robia kurenie svojpomocne,aj ja by som potreboval poradit.mam starsi rovny rodinny dom.izby su usporiadane za sebou,je ich 7 o dlzke 6m.spolu je to priblizne 50m chcem tam dat kotol na tuhe palivo.aky rozvod mam dat-plasthlinik alebo plast,aky priemer trubky od kotla a ci ma mat rozvod po celej dlzke rovnaky priemer alebo je potrebne ho zredukovat po castiach.ak ano tak ako.za rady dakujem
lapejko
03.08.14,17:46
takýto doom...to je na projekt alebo skúseného kúrenára, hlavne ak bude kotol na konci, ak nechceš kúriť každý deň, bolo by vhodné uvažovať aj o akumulačnej nádobe...
stefi5
04.08.14,07:53
dakujem za nazor,v chladnom pocasi a v zime sa bude kurit kazdy den
Chobot
04.08.14,08:04
Načo zakladáš otázku znovu v novej téme?

Druhú tému som ti vymazal.
Chobot
04.08.14,08:06
Myslím, že na type rúrok nezáleží, môžeš dať oceľové, plastové, plasthliníkové.... Hlavné je, aby to bolo dobre zaizolované, aby si nemala tepelné úniky a dobré obehové čerpadlo, aby to prehnalo cez všetky tie izby.

Radšej si daj spraviť projek skúsenému inštalatérovi, nie nejakému šuflikantovi, ktorý ti to sľúbi spraviť za lacný peniaz.
alltracboy
04.08.14,08:27
to si musis nakreslit kde presne bude kotol, ake pripojky budu mat radiatory a kolko ich bude. rura by sa mala zuzovat v narastajucou vzdialenostou podla odbernych miest. Akumulacna nadoba je samozrejmost a to poriadna, ide skor o to co s teplom ak prekusis kotol. Kolega ma 2 alebo 3 kubikovu nadobu
TomasHC
04.08.14,09:24
To fakt? 2-3 m3? A čo takto len dochladzovacia slučka, automatická regulácia prívodu vzduchu na kotol...
alltracboy
04.08.14,09:51
Mozno na to dochladzovanie je prave ta velka nadrz. Ked raz nalozis do kotla tak neviem ci je dusenie vzduchu prave optimalna forma regulacie. Lepsie je potom prebytocne teplo vykurit do tej akumulacnej nadoby.
TomasHC
04.08.14,09:54
Určite je AN výhoda, ale 2-3 kubíky?