Martinajka
03.08.14,14:15
Potrebovali by sme poradiť...máme rodinný dom - pre vykurovanie zatial jednopodlazny,ale po prestavbe budeme vykurovat tri poschodia....Teraz pouzívame plynový kotol Protherm Medved a na neho máme napojene UK aj ohrev TV.Chceme vsak prejisť na pec s výmenníkom,respektive sporák na drevo , alebo peletky. Kto mi vie poradiť,aku pec kupiť s kolko KW - ked ohrievana plocha bude po prerábke cca 530 m3.A ako sa postupuje pri napojení nového kurenia na jestvujuce UK a TV? Vedel by to niekto opísat?Alebo poradit firmy ktore to robia komplet od odporučania až po realizáciu?
Ďakujem
buchač
03.08.14,13:26
A ako sa postupuje pri napojení nového kurenia na jestvujuce UK a TV? Vedel by to niekto opísat?Alebo poradit firmy ktore to robia komplet od odporučania až po realizáciu?
Žeby Google, alebo iný vyhľadávač ???
alltracboy
03.08.14,16:45
presne tak.. nechapem naco tu ta porada vobec je ked je vsetko na internete
buchač
03.08.14,17:14
Vieš, allboy , mne nejde ani tak o ten vyhľadávač.

Ja som si kúpil teraz nedávno tieto kachle, idem robiť výmenu za klasické kachle do obývačky na chalupe.
http://www.krby-kozuby-srubka.sk/product/haassohn-treviso-kachle-slonova-kost-389/

Lenže tu ide o to, že každý dom má svoje určité vlastnosti a nedá sa len tak jednoducho odporučiť, že .." vezmi si Martinajka také a také kachle, lebo tie sú fajn " ....

Veď tam je tých kritérií do bludu...
Martinajka
03.08.14,17:52
akí ste hustí mládenci......kedže som tuto otázku zadala sem na Poradu,tak asi že po dlhom hladaní na internete....základné info ja uz dávno mám...ja hladam názory ludí ktorí niečo podobne riesili,alebo riesia - osvedčené postupy,a profesionálne rady.....viete chlapci - na to ta porada tu je.......
lapejko
03.08.14,18:00
dôležité je umiestnenie nového zdroja aby bolo blízko hlavného rozvodu kúrenia, existujú už aj sporáky s výmeníkom, vývody sú zväčš hrubé DN 35 až 42, v každom prípade takýto zdroj potrebuje mini kotolňu, kde bude expanzná nádoba a čepadlo s a riadením...
alltracboy
03.08.14,18:19
zrejme v mojej odpovedi nevidis tu ironiu.
buchač
03.08.14,18:26
Martinajka

Ale veď ja riešim ...;)
Si predstav, že dokonca s takým " smiešnym " odborníkom, čo si dáva do životopisu povolanie = kominár, kachliar...

Také niečo sa neoplatí zveriť do rúk nejakému laikovi.
Keď už pre nič iné, tak pre ten špeciálny papier o odbornej montáži.
Lebo v prípade ( nedajbože ) nejakej životnej udalosti poisťovací agent nebude hľadieť do uslzených očiek majiteľky, on bude pozerať a aj vyžadovať aj to nejaké lajstro.

Capisci ???
Martinajka
03.08.14,18:39
Zdravim lapejko áno mam zaujem o sporak s vymeníkom..ten má byt umiestnený v letnej kuchyni - na prízemí - pri stene ktora oddeluje kotolnu s kuchynou.V tej kotolni su uz vsetky existujuce rozvody a plynovy kotol - ten chceme vymenit za ten sporak (aby som ho mohla vyuzit aj na varenie,(kedze mame aj nejake zvierata a sporak bude v case prikladania 100% vyuzity)...v kotolni je dost priestoru,ale neviem čo vsetko je k takej piecke potrebne...Zatial tam je plynovy kotol a aj expanzna nadoba....a čo akumulacna nadrz? Ako je to s nou pri takomto sposobe vykurovania?
Martinajka
03.08.14,18:45
vidis...a prave preto by si mi mohol fundovane poradit...a keby si si poriadne prečital moju otázočku,tak by si vedel,že hladam na to odbornika,firmu ktory mi to v konečnom dôsledku spraví.viem,že s takymi vecami nie su zarty....:)...nuz buchac...rad a z vlastných skusenosti.....:)
buchač
03.08.14,18:56
Veď ja Ti aj radím ...

Šak na Google si nájdi firmu.

Neviem, kde bývaš a predsa Ti nedám kontakt na majstra z druhého konca repupliky.
Na nete je kachliarov neúrekom ...;)
lapejko
04.08.14,20:42
nádoba pomôže, ale s príslušenstvom to stojí okolo 2000,00€...
Martinajka
05.08.14,19:05
a taky sporak vyhreje akumulacnu nadrz?nebude v kuchyni velmi horuco ked budeme do neho nakladat?pri prepočte mi vychadza ze budeme potrebovat okolo 21 kw,...v ponuke je výkon pece 29 kw a vykon na ohrev vody 23 kw...ako mam tomu chápat?..uz som z tých vsetkých info popletená...vdaka za kazdu radu