dejana
03.08.14,21:36
Moj spravca konkurzu pri rozdeleni BSM uviedol nizsiu hodnotu nehnutelnosti o 16500€ ako urobil odhadca odhad pre drazobnu spolocnost uz po rozdeleni BSM . Preto mi musel manzel doplatit 4600€ ako dorovnanie.
Nemal spravca konkurzu ohodnotit nehnutelnost este pred rozdelenim BSM? Ako mozee napadnut rozdelenie BSM? Stazovat sa na spravcu konkurzu?
jurmiro
11.08.14,17:38
Vyhlásením konkurzu na majetok jedného z manželov (za trvania manželstva) zaniká BSM a je potrebné vykonať jeho vyporiadanie. Za úpadcu, teda manžela na majetok ktorého bol vyhlásený konkurz vykonáva vyporiadanie správca. Vyporiadať BSM po vyhlásení konkurzu možno vyporiadať rozhodnutím súdu alebo dohodou, ktorá však tiež podlieha schváleniu súdom.
Nerozumiem teda kedy správca ocenil nehnuteľnosť ako hovoríte a na základe čoho robil odhad odhadca (znalec ?)... Ako sa rozdelilo BSM...? Pripadla nehnuteľnosť do podstaty (teda Vám) ?
dejana
12.08.14,07:52
dakujem za reakciu na dotaz. Konkurz bol vyhlaseny na mna, BSM rozdeloval sud na podnet spravcu konkurzu, kde spravca uviedol cenu nehnutelnosti podla odhadu 8 rokov stareho, ked som pripominala, ze sa hodnota nehnutelnosti zmenila bola som informovana, ze podla stareho odhadu sa urobi novy odhad, co sa nestalo. Novy odhad si dala urobit az drazobna spolocnost, co bude dom drazit. Ta ho ohodnotila na 35500€. Keby bola tato hodnota nehnutelnosti uvedena aj pri rozdeleni BSM, bola by hodnota majetku väcsia ako hodnota zaväzkov, nemusel by manzel platit dorovnanie vo vyske 4600€, lebo rozdiel v uvedenej cene nehnutelnosti je 16500€. Nakolko sme bez penazi, lebo splaca manzel este dorovnanie a mne strha spravca peniaze nemame na pravnikov a nevieme kam sa obratit. Dakujem za odpoved.