korela
03.08.14,22:11
Nedávno tu bola založená téma http://www.porada.sk/t248255-ako-postupovat-ked-som-nasla-konope-siate-na-pozemku-v-obci.html#post2584849.
Jej názov znie:
Ako postupovať, keď som našla konope siate na pozemku v obci
30.07.14 21:02


Doposiaľ získané body za odpovede:

2 body za Neriešiť .....nech na to prídu inou cestou .Nechcite byť silou mocou udavač , aby sa Vám to nevypomstilo od Zita 5
.
2 body V ČR používanie zlegalizovali, pestovanie nie, ale sú nasiate všade. Drogu si môžeš zakúpiť v lekárni za nehoráznu sumu, tak si ju pestujú v záhradkách a na poliach. U nás som ju videla na veľa miestach, vrátane našej dediny. Tu je najčastejšie v kukurici. Už to neriešim. Nie sú to konope siate, ktoré sú súčasťou krmiva pre vtákov, ale šľachtené s vysokým THC, ktorého semiačka bežne dostať kúpiť a poznám veľmi veľa starších ľudí, ktorí si pripravujú z nej maceráty na rany.
Mladá generácia asi už obľubuje iné piruľky. Je to na tebe ako sa rozhodneš. od pmajap
.
1 bod neries to , neudavaj Darina1234
.
1 bod mne stačia súradnice výskytu, svet bude o čosi krajší........Mila123
.
1 bod to mas stastie...,ja darmo hladam a chodim hore dole po horach a dolinach ....najnebezpecnejsia rastlina co najdem je cukrova repa vulxy
.
jediné mínus Po prvé, ak vidím, prejdem iba okolo a neštudujem. korela
.

Pre objektivitu ešte uvediem jeden príspevok, kde popri 2 užitočných bodoch

ďalšie mínus Konopa siata (Cannabis sativa resp. Cannabis sativa subsp. sativa alebo Cannabis sativa subsp. sativa var. sativa) je druh (resp. poddruh/odroda konopy siatej) rastliny z čeľade konopovité (Cannabaceae).
Používa sa v priemysle pre svoj nízky obsah omamných látok (THC < 0,3%). Zhruba 4 m vysoké rastliny so silnou vláknitou stonkou sú rozšírené po celej Európe, Amerike a Ázii. Semená sú spravidla jednofarebné, sivo biele až svetlo hnedé. Z konopnej stonky sa získava vlákno, z ktorého sa tká textil a tiež veľmi pevné námorné laná. Pestuje sa v Európe, Ázii a severnej Amerike.
ref: http://sk.wikipedia.org/wiki/Konopa_siata
http://www.webnoviny.sk/slovensko/cl...uperpotravina/ (http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/767241-konopa-siata-sa-vracia-na-slovensko-ako-superpotravina/)
ak si myslis, ze je to na ine ucely - zober vzorku, daj urobit rozbor na obsah THC ... potom budes mat jasno, mozes ho udat...avalik


To mínusko je vraj v oboch prípadoch za komentár. Proste nie je to odpoveď ako u ostatných.

Tak sa pýtam, v čom sa líši môj príspevok tak výrazne od ostatných?
Ak sa vôbec významovo líši?
Chobot
03.08.14,21:05
Mať tvoje problémy....
korela
03.08.14,23:04
Mať tvoje problémy....
Ja mám iba otázku, nie problém. Problém má skôr niekto iný.
nunenko
04.08.14,03:17
+--;+
Peggynka
04.08.14,04:29
Mať tvoje problémy....
Ja mám iba otázku, nie problém. Problém má skôr niekto iný.
Pozri sa...ja som dnes v noci dostala tri mínusky za srandičkové debaty s Lujzou spred dvoch dní...Ak mali byť "výchovné",minuli sa účinkom,lebo som nepochopila :mee: A riešiť môžem len to,čo ovlyvním.A keď ma niekto nemá rád,s tým nič nenarobím;tak to v živote chodí...Ja sa rada mám,hehe...
Niekto si tu prisvojil know how na posudzovanie,či je to komentár alebo odpoveď a po nociach to rozpitváva.
Chobot
04.08.14,07:38
Mať tvoje problémy....
Ja mám iba otázku, nie problém. Problém má skôr niekto iný.


Ale že ťa to trápi, že niekto ti dá mínus...

Tak ťa niekto nemá rád a hotovo. Sem tam aj ja dostanem mínus a idem ďalej. Škoda času...
misoft
04.08.14,07:39
@korela - a ty sa pre toto rozčuľujes? Nerieš! Zasmej sa, alebo zanadávaj... a pusť to z hlavy. Za plusky predsa nič nedostaneš, za mínusky ti nič nezoberú. Ja mám z toho väčšinou švandu :D, lebo to neriešim.....
pmajap
04.08.14,08:06
Tu niet čo riešiť, každý vie od koho ich dostal (na 90%), lebo tých čo ich rozdávajú našťastie nie je veľa. A väčšinou je to oko za oko bez zjavného dôvodu, detinská hra dospelých ľudí.:)
lujza.j
04.08.14,08:44
Minusky fasujem pravidelne aj v kaviarni "co sa mi dnes...."od koho neviem..nevadi:D...v otazkach...ich dam vynimocne.....a to ci to je koment a nie odpoved...a pod.,neriesim.....
buchač
04.08.14,09:23
luja5
04.08.14,09:29
Nepozerala som na nick zadávateľa debaty, ale názov debaty ma zaujal. Prvé, čo ma napadlo, bolo, že Richard vymyslel nejaký meter, krajčírsky, cólštok, drevený skladací, závesný pre deti na meranie výšky... s logom Porady...:). Tak som debatu otvorila. A nie je to o poraďáckom metri ako metri...
tom_i
04.08.14,09:34
Treba to brať tak, že každý meter má dva konce.