agatika
04.08.14,08:24
Prosím o radu. Mám zamestnanca na DPN od mája. Raz tu bol keď doniesol marodný lístok a od vtedy o ňom nič nevieme. Nepriniesol ani pokračovanie marodky, potom som mu poslala správu nech mi donesie pokračovanie DPN, potom volala kolegyňa a on povedal, že to dal rovno na sociálnu poisťovňu. Tak sme mu povedali nech ide za svojím lekárom a nech mi prinesie pokračovanie DPN, a že potrebujeme o ňom vedieť čo je sním, že musí informovať zamestnávateľa. Ani po tomto kontaktovaní., nič nespravil a ubehol už mesiac a telefón nikomu vôbec nedvíha a nevieme ani ako dlho bude DPN. Ako mám ďalej pokračovať?

doplňam
Prosím a čo mám robiť ak mi nedoniesol ukončenie marodky. Môže ma soc. poisťovňa nejako pokutovať? Ani zamestnanec neodniesol ukončenie marodky. Od ukončenia už prešiel týždeň. Mal prísť včera, ale neprišiel a ja už neviem čo mám robiť.

Je nejaký zákon podľa ktorého by mal zamestnanec informovať zamestnávateľa čo je s ním?
Mila123
04.08.14,06:25
upozorni ho písomne......
agatika
04.08.14,06:33
Môže to byť takto napísané? "Žiadame Vás o informovaní o vašom zdravotnom stave, doloženie pokračovaní o dočasnej pracovnej neschopnosti a oznámenie ako dlho budete dočasne pracovne neschopný. "
veronikasad
04.08.14,09:57
Nie, nemôže. Ty môžeš od neho len žiadať, či DPN ešte trvá. O tom dokedy bude trvať rozhoduje ošetrujúci lekár.
Katy a R
04.08.14,10:01
požiadaj o kópiu tzv "prechodky". Originál správne odovzdal do SP - ale mal by ospravedlniť svoju neprítomnosť v práci