Milalud
18.04.06,21:10
Dovolim si Vas poziadat o radu ci sa da zo SZČO urobiť s.r.o.SZČO ma v zivnosti volne, ale aj viazane cinnosti, kde ma zodpovedne osoby.Spolocnik a konatel ma byt v jednej osobe SZČO.Treba na novo vybavovat ŽL, alebo existuje nejaky jednoduchsi sposob.
DAKUJEM
KEJKA
18.04.06,19:15
sro je úplne iný právny subjekt, takže treba ŽL nanovo. Ak je jediný spoločník, tak zakladateľskú listinu, atď - daj si vyhľadať, nájdeš podrobnosti.
Neviem, aké máš dôvody, ale podotknem, že aj SZČO môže viesť podvojné účto.
Milalud
18.04.06,19:50
Voci pravnemu subjektu s.r.o. maju urady ako aj fyzicke osoby a klienti väcsi respekt a akceptaciu.
ajobs
18.04.06,19:52
Voci pravnemu subjektu s.r.o. maju urady ako aj fyzicke osoby a klienti väcsi respekt a akceptaciu.

Áno, máš pravdu, ale je to iba jeden aspekt prechodu zo SZČO na s.r.o. Ak si dáš vyhľadať s.r.o. verzus SZČO, nájdeš veľa užitočných vecí.
Milalud
18.04.06,20:00
Prosim o presnu definiciu co mam dat do vyhladavaca.
dakujem
KEJKA
18.04.06,20:10
napr. "založenie sro", "založenie"
z viacerých som vybrala napr.

http://www.porada.sk/showthread.php?t=94&highlight=zalo%BEenie
Milalud
18.04.06,20:16
napr. "založenie sro", "založenie"
z viacerých som vybrala napr.

http://www.porada.sk/showthread.php?t=94&highlight=zalo%BEenie

dakujem, ale asi este dobre neovladam sposob odpovedania na porade.mna zaujimalo presna definicia s.r.o. verzus SZČO.
KEJKA
18.04.06,20:44
dakujem, ale asi este dobre neovladam sposob odpovedania na porade.mna zaujimalo presna definicia s.r.o. verzus SZČO.
tak tomu zasa nerozumiem ja:mee:
ajobs
19.04.06,14:32
dakujem, ale asi este dobre neovladam sposob odpovedania na porade.mna zaujimalo presna definicia s.r.o. verzus SZČO.

A čo by si chcela konkrétne vedieť ?????:confused: :eek: :cool:
Johanka
19.04.06,15:21
Dovolim si Vas poziadat o radu ci sa da zo SZČO urobiť s.r.o.SZČO ma v zivnosti volne, ale aj viazane cinnosti, kde ma zodpovedne osoby.Spolocnik a konatel ma byt v jednej osobe SZČO.Treba na novo vybavovat ŽL, alebo existuje nejaky jednoduchsi sposob.
DAKUJEM
Ako je už vyššie napísané - zo SZČO sa s.r.o. urobiť nedá. S.r.o. je právny subjekt, kde bude občan XY spoločník aj konateľ. Ten istý občan XY je SZČO. Neexistuje to , že raz ráno sa XY zobudí a je s.r.o. fungujúca na ŽL .
S.r.o. za zakladá spoločenskou zmluvou, ak je spoločník iba jeden - zakladateľskou listinou. Aj s.r.o. musí mať ŽL, ktorý ale znie na meno s.r.o.. Nezáleží na tom, že spoločník tejto s.r.o. má tiež ŽL s tým istým predmetom činnosti.
Napíš presnejšie, čo Ťa zaujíma. Toto je veľmi široká téma.
josh
20.04.06,17:18
priamo sa previest neda, ja to riesim tak, ze sa zalozi nova srocka (jediny spolocnik, jediny konatel) a po vzniku sa uzatvori zmluva o prevode podniku. samozrejme sa tym nevyriesia zavazky zivnostnika (za tie ruci FO aj ked su uz na srocke) ale aspon nie je taky chaos potom.
Elen1
02.06.06,04:16
Dobré ráno,

asi to sem veľmi nepatrí, takže sa vopred ospravedlňujem, ale potrebovala by som link na prechod SZČO z jednoduchého na podvojné účtovníctvo, nemôžem to tu nikde nájsť. Neviem čo všetko je s tým spojené.

Veľmi pekne ďakujem
Elen1
03.06.06,04:02
Nevie mi niekto poradiť???
KEJKA
03.06.06,16:25
Elen1
04.06.06,03:26
veľmi pekne ďakujem:)
senna41
17.12.06,12:00
Dobrý deň. Som tu prvý krát, dúfam že my poradíte. Rád by som sa dozvedel presný postup bod po bode ako si založím s.r.o. s jedným spoločníkom/konateľom. Momentálne som SZČO, dobrovolný platca DPH. Údaje o sídle spoločnosti,IČO,IČ DPH,reg.pokladna my ostanú, alebo to bude treba znovu všetko vybavovať od začiatku? Ďakujem
Daska
17.12.06,12:18
Dobrý deň. Som tu prvý krát, dúfam že my poradíte. Rád by som sa dozvedel presný postup bod po bode ako si založím s.r.o. s jedným spoločníkom/konateľom. Momentálne som SZČO, dobrovolný platca DPH. Údaje o sídle spoločnosti,IČO,IČ DPH,reg.pokladna my ostanú, alebo to bude treba znovu všetko vybavovať od začiatku? Ďakujem

Musis si vybavovat vsetko nanovo nakolko je to novy subjekt. Budes ine ICO, DIC a vsetko.

O postupe pri zakladani SRO je tu toho az az napr. : http://www.porada.sk/t94-p3-s-r-o-vs-zivnost.html#post213361
josh
17.12.06,16:10
Postup pri zalozeni sro:
1. Poziadas vypis z registra trestov pre konatela,
2. Ides na zivnostensky urad, prekonzultujes cinnosti,
3. Vyberies si meno, vybavis sidlo,
4. Skoncipujes vsetky listiny potrebne k zalozeniu (zakladatelska, podpisove vzory, vyhlasenie spravcu vkladov, vyhlasenie jedineho zakladatela, ziadost o vydanie zivnostenskeho listu, ustanovenie zodpovedneho zastupcu - ak treba, najomnu zmluvu) - odporucam notara na vyhotovenie tychto listin, poplatok pri zakladnom imani 200tis. za spisanie zakladatelskej listiny (niektori notari vyhotovia uplne vsetko za tuto cenu) by nemal presiahnut v ziadnom pripade 5.000-6.000Sk, aj s overovackami.
5. Na vsetkych dokumentoch okrem najomnej zmluvy, ziadosti o vydanie zivnostenskeho listu a ustanoveni zodpovedneho zastupcu overit podpisy,
6. Na obvodny urad - odbor zivnostensky zanesies zakladatelsku listinu, vypis z RT, najomnu zmluvu, ziadost o vydanie ZL, pripadne ustanovnie zodp. zastupcu, kolok 1000,-Sk
7. Zivnostensky ma 7 dnovu lehotu na vydanie ZL, vratis sa potom pren,
8. vyhotovis navrh na zapis spolocnosti do ORSR
9, U notara spravis dve overene kopie zivnostenskeho listu, overis podpis na navrhu na zapis do ORSR
10. odovzdas na ORSR vsetky potrebne listiny dvakrat, navrh raz + kolok 10.000,-Sk,
11. po piatich pracovnych dnoch je sro zapisana, pridu domov rozne reklamy a pod, nie je treba platit.
12. Skoncipujes zmluvu o predaji podniku, overis na nej (ak treba, nechce sa mi pozerat teraz v zakone) podpisy a SZCO je tymto na srocke.
Jednoduche :) V ziadnom pripade neodporucam koncipovat zmluvy, vyhlasenia a pod. amatersky doma, moze sa to vypomstit, dokonca mozes prist aj o ten desattisicovy kolok. :)
Economic
29.12.06,10:52
Pokiaľ treba ešte bližšie poradiť, mám s tým veľa skúseností. PO zodpovedá majetkom spoločnosti, kdež to FO celým svojim majetkom. V tomto je asi najväčší rozdiel. Ak treba pomôcť so založením s.r.o. som v tom doma. Nová s.r.o. bude vybavovať nový ŽL na spoločnosť, a pokaľ tam bude chcieť mať špecifické živnosti - bude potrebovať aj zodpovedné osoby. FO prestane fungovať, buď preruší živnosť, alebo úplne ukončí. Väčšinou sa úplne ukončuje. V prípade potreby je možné ma kontaktovať 0915543383.
josh
29.12.06,11:01
Re: economic - napriek tomu, ze sa tu na mna nastve milion ludi odporucam nechat pravne zalezitosti na pravnikov, ekonomicke a uctovne zalezitosti na ekonomov a uctovnikov.
Ekonom alebo uctovnik moze sice ovladat problematiku, ale urcite nie tak ako pravnik.
JarkaL
29.12.06,11:18
Súhlasím s joshom. Je ale smutné, že tento názor nezdieľa väčšina majiteľov firmiem, ktorých poznám, a očakávajú od ekonóma, že im všetko vybaví a ustriehne aj právnické veci, namiesto aby zaplatili právnika. Každý nemôže vedieť všetko.
mimotemy Viete, kto je to ekonóm? Človek, ktorý vyrieši Váš problém, o ktorom neviete, spôsobom, ktorému nerozumiete... Myslím, že to platí aj o právnikoch.