pozdenka
04.08.14,08:54
Dobrý deň všetkým,
chcem poprosiť o rady. Riešim prípad s.r.o. - jeden konateľ a zároveň spoločník. Odpredáva svoj podiel iným dvom spoločníkom, on zo spoločnosti odchádza. Urobila som rozhodnutie jediného spoločníka, kde sú zakomponované všetky zmeny spoločnosti týkajúce sa: zmena obchodného mena, sídla, konateľov, spoločníkov, predmetov činnosti, prevod obchodného podielu a ostatné.....
Samozrejme spravila som nové úplné znenie spoločenskej zmluvy....
Chcem sa ale opýtať nasledovné:
1/ v Zmluve o prevode obchodného podielu mám napísať názov spoločnosti ešte starý alebo už nový???
2/ mení sa spôsob konania konateľov na spoločné. Akú formuláciu použiť, aby to prešlo na OR?
3/ Kto mi dá plnú moc na zápis zmien na ŽR a OR? Ešte starý alebo už noví konatelia???
4/ k sídlu spoločnosti - v liste vlastníctva nie je názov ulice (treba to nejako riešiť?). Súhlas vlastníka nehnuteľnosti s umiestnením sídla mám, aj s uvedením názvu ulice.
5/ Podpisový vzor budú dávať konatelia každý za seba, alebo musia byť podpísaní na jednom liste?

Všetko to bude spísané k jednému dátumu...

Prosím, ak má niekto viac skúsenosti s podobnými vecami, aby mi poradil. Ďakujem pekne
Economic
04.08.14,10:09
1. Ak predáva svoj podiel ostatným spoločníkom, nemôže byť rozhodnutie jediného spoločníka, alebo valné zhromaždenie.
2. do zmluvy ešte staré obchodné meno
3. koľkí budú konatelia ? Ak jeden koná samostatne. Môžu konať viacerí a môžu buď spoločne alebo samostatne.
4. Záleží ktorý konateľ je ešte aktuálny, takže PM dáva aktuálny
5. súhlas s uvedením postačí
5. podpisový vzor ako chcete, ja robím samostatne
pozdenka
04.08.14,18:55
Pozdravujem Vás Vierka,
ďakujem za odpovede. Len to ešte trocha upresním, lebo asi som sa zle vyjadrila.
K prvému bodu: ide o jednoosobovú s.r.o. ktorá sa vlastne zmení na dvojosobovú (t.j. doposiaľ jediný spoločník prevádza svoj podiel dvom nezávislým osobám - každému po polovici. Vtedy mám urobiť to rozhodnutie, však. Či valné zhromaždenie? Mýli ma, že čo čomu predchádza - prvé je rozhodnutie a potom zmluva o prevode OP?
K bodu 3: Konatelia budú dvaja a budú konať spoločne - ako to napísať, aby to prešlo na OR?
K bodu 4/ Starí konateľ sa odvoláva a budú dvaja noví (ktorí doposiaľ neboli v spoločnosti. Plnú moc mi dajú už noví?
Ďakujem za Vašu trpezlivosť a ochotu pomôcť. Prajem pekný večer
Economic
05.08.14,05:29
Ak bol doposiaľ jeden spoločník, tak rozhodnutie jediného spoločníka. On schváli aj prevod OP na oboch spoločníkov. Za spoločnosť konajú a podpisujú konatelia vždy dvaja spoločne. Plnú moc musia dať obaja noví.
pozdenka
05.08.14,06:49
Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc. Prajem pekné leto.