golfo
18.04.06,22:52
Môj priateľ si zakladá živnosť. Býva v podnájme s rodičmi, ktorý nie sú vlastníkmi bytu a ani on nie je vlasníkom bytu alebo nehnuteľnosti.(vlastníkom je bytové družstvo). K živnosti má preukázať vzťah k priestoru alebo miestu vykonávania živnosti.Chcem mu k tomu poskytnúť miesto, adresu bytu, ktorého som vlastníkom. Čo by mala obsahovať zmluva alebo dokument, ktorým ho ja oprávňujem miesto používať. Je k tomu potrebné doložiť aj list vlastníctva?:confused:
KEJKA
18.04.06,20:54
stačí nájomná zmluva, na výške nájmu nezáleží.
*MARTIN*
19.04.06,21:22
Zdravím vás všetkých, chcel by som sa opýtať Lidy. Mám podobny problem, chcem si založiť živnosť od 1.5. Ako miesto podnikania chcem uviesť v byte priateľky ktorý nie je jej vlastníctvom ale je to štátný byt, kde by som robil hlavne účtovníctvo a drobné opravy- kamery. Predmet podnikania je servis spotreb. elektroniky. Prevádzka bude v mieste doterajšieho zamestnávaťeľa. Musím vydokladovať nájomnú zmluvu priateľky, príp. jej písomné vyjadrenie k súhlasu môjho podnikania v jej byte? Príp. povolenie od byt. družstva? Toho sa najviac bojím http://195.91.63.105/www.porada.skk/images/smilies/cry.gif .
Ďakujem vopred, trocha mi to súri.
KEJKA
20.04.06,15:09
pozor, vychádzala som z tho, že ide o trvalé bydlisko (na margo pôvodnej otázky). Živnosť sa zakladá v mieste trvalého bydliska. Takže tu nájomná zmluva nepomôže (ledaže by išlo o s.r.o.). Prípadne ak máš u priateľky trvalý pobyt na papieri.
Prevádzku si môžeš nahlásiť v sídle zamestnávateľa - pravdepodobne budeš potrebovať nájomnú zmluvu.
KEJKA
20.04.06,17:21
aj ked ma teší dôvera, predsa len
mimotemy


chcem upozorniť na Etiketu porady

7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.
*MARTIN*
21.04.06,09:55
OK. Nepoznam až tak pravidla Porady.
Duch
26.02.09,17:30
Prosím Vás, potreboval by som poradiť. Zakladám živnosť, sídlo živnosti je totožné s mojím trvalým bydliskom. Je to rodinny dom kde bývam s rodičmi (vlastníci domu). Potrebujem nájomnú zmluvu, ktorú predložím pri registrácii na živnostnenskom úrade? Ďakujem.