Tures
04.08.14,12:24
Dobrý deň chcel by som sa spýtať ako postupovať pri zamietnutej reklamácii. Kopačky boli použivané na 1 tréning a zápas v týždni majú 3 mesiace a odlepila sa mi špička a kompletne celá bočná strana kopačiek. Predajca uviedol dôvod zamietnutia reklamacie: pri obhliadnutí obuvi nebola najdená žiadna materialová a ani technologická vada. Obuv nevykazuje odchylky od obvyklé jakosti.Potom som snimi volal že nech mi to bližšie vysvetlia a povedali že to bolo zamietnuté z dôvodu že som to nereklamoval inhed pri zistení vady. Myslím si že stále je chyba na ich strane ako mám postupovať dalej. Dakujem
misoft
04.08.14,11:41
Predajca nepostupoval správne. Pri tak krátkej dobe od kúpy - 3 mesiace - môže reklamáciu zamietnuť len na ZÁKLADE odborného posudku! T.z. na to jeho tvrdenie musí mať odborný posudok - písomne!. Okrem toho - ak sa chyba vyskytne do 6 mesiacov odo dňa kúpy - považuje sa to za výrobnú chybu. Kedy ty reklamuješ - to je tvoja vec, do toho on NEMÁ čo kafrať. Takže - opätovne napochoduj, oboznám ich s tým, že zamietli reklamáciu bez odborného posudku (čo je v rozpore so zákonom 205/2007 §18, http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9 - ods.3
Ak výrobok kvôli vade reklamujete do 6 mesiacov od zakúpenia, podľa zákona sa to vníma tak, že vada existovala už v čase predaja a je na predajcovi, aby dokázal, že vada nie je na jeho strane – mal by to doložiť nezávislým znaleckým posudkom. - teda poručili uvedený zákon platný pre všetkých predajcov. Ďalej im oznám, že ich postup podstúpiš SOI, aby to vyriešila a nech potom neplačú, ak dostanú pokutu.
Tures
04.08.14,12:35
ďakujem za reakciu chcel by som sa ešte spýtať jedná sa o obchod ktorý ma sídlo v ČR ale predáva aj na slovenskom eshope takže sa na nich vzťahuje to čo ste mi napísali? ďakujem za odpoveď
arizona
04.08.14,14:15
ked predava na Slovensku, musi sa riadit slovenskymi zakonmi
misoft
04.08.14,14:49