striz
04.08.14,19:17
Otázka je jednoduchá avšak odpoveď som zatiaľ presnú zákonom danú naneštastie nenašiel. Chcel by som si zákon vytlačiť a ak ma policajti obvinia, kopiu im odovzdať na podrobnejšie preštudovanie. Moja nedávna skúsenosť bola, že nejaká stará babka považovala ležanie čiastočne cez seba na deke bez hocijakého obnaženia či pohybu v parku za sex a zavolala policajtov ktorý sa nám vyhrážali a vyhnali nás z parku bez dôkazu. Tvrdili že ako by to matka vysvetlila dieťaťu a že musíme tolerovať staršie generácie, ktoré nie sú na takéto otvorené prejavy zvyknuté. upozorňujem, že sme s priateľkou naozaj nič nerobili. Nedovolil som sa hádať, lebo tento zákon naštudovaný nemám, no rád by som to zmenil. Za odpovede vopred ďakujem :)

Taktiež by som mal doplnkovú otázku, je park/trávnatá oblasť, na ktorej je zakázané si rozložiť deku ak nieje patrne obhradená a vyznačená? Myslím tým miesta ako Račianske mýto alebo Šafárikovo námestie a ďalšie zatrávnené námestia..
Excise Duty
04.08.14,17:50
§ 47 zákona č. 372/1990 Zb. o priestupkoch.
buchač
04.08.14,17:54
Priestupky proti verejnému poriadku

§ 47

(1) Priestupku sa dopustí ten, kto

...
...

c) vzbudí verejné pohoršenie,

(2) Za priestupok podľa odseku 1 písm. a) až d) možno uložiť pokutu do 100 eur,

http://www.zakonypreludi.sk/zz/1990-372#f5074964

Zdôvodňovať a ani komentovať Tvoj príspevok nemienim.
lujza.j
04.08.14,18:01
Priestupky proti verejnému poriadku
§ 47
(1) Priestupku sa dopustí ten, kto
a) neuposlúchne výzvu verejného činiteľa pri výkone jeho právomoci,
b) poruší nočný kľud,
c) vzbudí verejné pohoršenie,
d) znečistí verejné priestranstvo, verejne prístupný objekt alebo znečistí verejnoprospešné zariadenie plagátovou výzdobou, komerčnými a reklamnými oznamami alebo zanedbá povinnosť upratovania verejného priestranstva,
e) úmyselne zničí, poškodí, znečistí alebo neoprávnene odstráni, zamení, pozmení, zakryje alebo premiestni turistickú značku alebo iné orientačné označenie,
f) poruší podmienky určené na ochranu verejného poriadku pri konaní kultúrnych podujatí alebo v miestach určených na rekreáciu alebo turistiku,
g) poškodí alebo neoprávnene zaberie verejné priestranstvo, verejne prístupný objekt alebo verejnoprospešné zariadenie,
h) nosí na miestach prístupných verejnosti chladné zbrane, najmä dýky, bodáky a šable, okrem prípadov, keď sú súčasťou rovnošaty, historického alebo národného kroja, výstroja a výzbroje ozbrojených síl, ozbrojených zborov a ozbrojených bezpečnostných zborov, alebo na športovú činnosť, výkon práva poľovníctva, rybárskeho práva, povolania alebo zamestnania, ako aj iné predmety, ktorými možno ublížiť na zdraví, ak možno z okolností prípadu alebo správania sa osoby usudzovať, že sa majú použiť na násilie alebo hrozbu násilím,
ch) použije pyrotechnické výrobky v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi alebo návodom na ich používanie,
i) poruší zákaz používať označenie „Policajný zbor“ alebo „Polícia“ alebo zákaz používať služobnú rovnošatu Policajného zboru ustanovený v osobitnom zákone,
j) poruší zákaz používať označenie „colná správa“ alebo označenie, ktoré môže byť zameniteľné s týmto označením, zákaz používať služobnú rovnošatu colníka alebo odev, ktorý môže byť zameniteľný so služobnou rovnošatou colníka, alebo zákaz používať služobný preukaz colníka, služobný odznak colníka alebo preukaz alebo odznak, ktorý môže byť zameniteľný so služobným preukazom colníka alebo so služobným odznakom colníka, ustanovený v osobitnom predpise,3e)
k) poruší zákaz používať označenie „súdny exekútor“, „exekútorský úrad“ alebo od nich odvodené tvary slov alebo používať označenia „výkon rozhodnutia“, „exekúcia“ alebo „exekučná činnosť“ alebo od nich odvodené tvary slov ustanovený v osobitnom predpise3f),
l) v súvislosti s účasťou na verejnom zhromaždení alebo kultúrnom podujatí prístupnom verejnosti hrubo znevažuje, uráža alebo ohrozuje organizátora podujatia, zvolávateľa, usporiadateľa, zamestnanca prevádzkovateľa strážnej služby, dobrovoľníka alebo inú osobu podieľajúcu sa na organizovaní verejného podujatia, dozorný orgán, príslušníka obecnej polície, príslušníka Policajného zboru alebo delegáta zväzu verbálne, gestom, grafickým zobrazením alebo iným spôsobom.
(2) Za priestupok podľa odseku 1 písm. a) až d) možno uložiť pokutu do 100 eur, za priestupok podľa odseku 1 písm. e) až g) pokutu do 300 eur a za priestupok podľa odseku 1 písm. h) až l) pokutu do 500 eur.



http://www.zakonypreludi.sk/zz/1990-372
jelalim
04.08.14,18:19
... rozlozit si deku na Safku a valat sa na nej? Posledny clovek toto dokazal pred 74 rokmi, vtedy tam bol este pekny travnik...
Excise Duty
04.08.14,18:27
Však to je na tom to najpohoršujúcejšie, že sa niekto chce váľať v psích hovnách...
Chobot
04.08.14,20:52
Zaujímavé by bolo prečítať si stanovisko druhej strany. Myslím, že si nám nenapísal všetko.
lujza.j
05.08.14,05:04
Na Šafku...tam je niekde park?....mozno ze si aj nôžky mocili vo fontane:Dci ani tej uz niet...
striz
05.08.14,19:11
Pre informaciu, je to nanestastie vsetko. Policajti neboli priam utocni ale neprislo mi spravne ze nas odtadial vyhodili. S priatelkou sme sa najedli rozlozili si deku, oddychovali. Sla okolo stara pani, kricala na nas ze toto je verejne pohorsovanie (vyzsie spomenute lezanie na sebe bez pohybu ci cinnosti) a ze zavola policajtov. Ty prisli ze vraj im stara pani nahlasila ze mame sex v parku (co samozrejme s vyhladom na policajnu stanicu a autami vsade by mal kazdy..) a vypoculi sme si od nich dlhu prednasku ako nasim lezanim na deke sme pohorsili okolie/staru pani. Dama ktora len prihliadala sa nas potom ked uz sme odchadzali zastavila, ze sme predsa nic nerobili a cely cas tam vencila psa...
striz
05.08.14,19:16
Ďakujem za odpoved. Takze nikde nieje presne stanovene, co sa pod tym mysli a je na policajtovi, ako si zakon vysvetlia a situlaciu vyhodnotia?