scorp
05.08.14,08:18
V mojom prípade hľadám odpoveď, ak ide o prípad: vstupná hala, inštalovaný kamerový systém na vstupných dverách, prechádzajú zamestnanci aj iné osoby, organizácia je zároveň správcom budovy. Kamerový systém inštalovaný kvôli ochrane majetku, záznamy pomohli pri zistení kradnutia vecí z miestností. Informácia o inštalácii kamery je na dverách, všetci zamestnanci a návštevníci sú informovaní. Stačí v tomto prípade viesť evidenciu o IS ? Ďakujem.
taiko
05.08.14,06:51
Ako je to s cim? Z popisu to vyplyva, ale nazov temy je velmi nejednoznacny
http://www.porada.sk/t241041-poprosim-uprav-si-nazov-otazky-aby-vystihoval-jej-podstatu.html
Ing. Ľubomír Janoška
05.08.14,07:37
Nestačí evidencia, ste povinní nahlásiť IS na Úrad a dokonca počítať s možnosťou, že Úrad rozhodne o povinnosti osobitnej registrácie.
Novelou 84/2014 sa rozšírila definícia ochrany práv prevádzkovateľa - § 10 ods. 3 písm. g/ zákona 122/2013 v znení 84/2014):
spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na ochranu práv a právom chránených záujmov prevádzkovateľa alebo tretej strany, najmä osobné údaje spracúvané v rámci ochrany majetku, finančných alebo iných záujmov prevádzkovateľa a osobné údaje spracúvané na zabezpečenie bezpečnosti prevádzkovateľa prostredníctvom kamier alebo obdobných systémov
a súčasne sa zmenili pravidlá pre oznamovanie (predtým registrácia, § 34 ods. 2 písm. b/ zákona 122/2013 v znení 84/2014)
Oznamovacia povinnosť podľa odseku 1 sa nevzťahuje na informačné systémy, ktoré ... b) podliehajú dohľadu zodpovednej osoby, ktorú písomne
poveril prevádzkovateľ podľa § 23 a ktorá vykonáva
dohľad nad ochranou osobných údajov podľa tohto zákona, okrem informačného systému, v ktorom sa spracúvajú osobné údaje na základe § 10 ods. 3 písm. g), ktorý vždy podlieha oznamovacej povinnosti; úrad môže rozhodnúť, že informačný systém, v ktorom sa spracúvajú osobné údaje na základe § 10 ods. 3 písm. g), podlieha osobitnej registrácii
scorp
07.08.14,13:44
Zatiaľ ďakujem. Napriek tomu by som polemizoval, či nejde o písm. c), ochrana života ... majetku dotknutej osoby. Vopred ďakujem za odpoveď.
scorp
12.08.14,06:29
Komentujem sám seba. Našiel som usmernenie na webe "Úradu"
Ing. Ľubomír Janoška
12.08.14,09:19
tak aj ja si okomentujem sám seba - tu je komentár na ten link
http://www.porada.sk/t247813-kamerovy-system-a-ochrana-osobnych-udajov.html#post2590291