molmar
05.08.14,08:26
Chcem sa spýtať ako postupovať ak má zamestnanec viacero exekúcií prednostných aj neprednostných a ukončil pracovný pomer dohodou z dôvodu odchodu do starobného dôchodku, zostáva však pracovať na Dohodu o vykonaní práce počas dvoch mesiacov ( júl, august 2014). Všetkým exekúčným kanceláriám a oprávneným som túto skutočnosť oznámila. Daňový úrad voči ktorému má zamestnanec exekúciu mi tvrdí, že mám naďalej vykonávať zrážky zo mzdy nakoľko povinný ešte nie je starobným dôchodcom. Zistila som, že zamestnanec si ešte nepodal žiadosť o starobný dochodok v Sociálnej poisťovni. Čo v takomto prípade robiť? Ďakujem
Mila123
05.08.14,06:37
zrážať i naďalej....v takom poradí ako došli exekúcie, resp. ako si ich zaradila, či boli zaradené
molmar
05.08.14,07:02
Takže zrážať aj z Dohody o VP počas dvoch mesiacov a potom čo? U nás už nebude v PPV.
Mila123
05.08.14,07:04
až potom oznámiš exekútorom, že PPV či iný pomer ukončil.....
ak by si z dohody nemohla zraziť tak ako z hlavného prac. pomeru, pretože bude nižšia mzda (napr.) aj o tejto zmene informuj exe......
ak si vystavoval ELDP z dôvodu odchodu na SD, resp. poberania SD aj túto skutočnosť nahlás exe....