janka6666
05.08.14,08:50
Chcela by som sa informovať či je nejaká liečba kostných výrastkov pretože pri akejkoľvek činnosti chrbta mám bolesti v krížoch a ošetrujúci lekár mi odporučil len užívať lieky na bolesť a že sa to zatiaľ nedá operovať. Ďakujem.
BXLmiami
05.08.14,07:12
:-))) Aká asi môže byť liečba,predsa Ti to lekár povedal,ved zapni sedliacky rozum trochu.Výrastky kostné-čo s nimi,myslíš že sa to ešte niekedy stratí samé?Sú tam a tlačia,ked sa bude dať tak osekať,lekár povedal,že sa zatiaľ nedá.
katedrála
05.08.14,07:19
a kôli čomu sa to zatiaľ nedá operovať?
janka6666
05.08.14,07:38
lebo ževraj to nevedia operovať, hľadám bližšie info o tomto probléme, pretože mám častejšie bolesti, a už za takým odborníkom nechcem ísť.
buchač
05.08.14,07:46
Chcela by som sa informovať či je nejaká liečba kostných výrastkov pretože pri akejkoľvek činnosti chrbta mám bolesti v krížoch a ošetrujúci lekár mi odporučil len užívať lieky na bolesť a že sa to zatiaľ nedá operovať. Ďakujem.

Nejaká určite je...keď nič iné, tak zem alebo oheň spáli... ;)


janka6666 (Dnes 10:38) lebo ževraj to nevedia operovať, hľadám bližšie info o tomto probléme, pretože mám častejšie bolesti, a už za takým odborníkom nechcem ísť.

Dôjdi za mnou, mám aj vercajk v dielni, zoperujem Ťa. Anestézia bude kvalitná 80 % domáca hruškovica ..:D :D :D

P.S.:
Na nete sprostostí plno, hľadaj ďalej.
Akurát liečbu by som teda neakceptoval, skôr tí netoví poradcovia viac poškodia, ako pomôžu.
Peggynka
05.08.14,08:29
Over si túto informáciu u ďalších lekárov,radšej si zaplať diagnostiku,potom môže byť neskoro...Vždy to tak robím...
lujza.j
05.08.14,08:31
Moja svagrina dnes....uzky kanal okolo miechy....8 platniciek zdegenerovanych...bolesti,hlavne ked lezi na rovnom...
....ma sa naucit zit s bolestou....je s tym zmierena...
janka6666
05.08.14,08:40
veď práve nemali by sme podceňovať naše zdravie, len to že musím mať najprv papier od obvodného lekára aby som sa niekde dostala, a nikdy nemám čas a žijem mimo trvalého bydliska.
BXLmiami
05.08.14,08:43
Papier si predsa už dostala a naň vyšetrenie prebehlo.
Peggynka
05.08.14,08:47
Si ma nepochopila...Existuje mnoho možností,že si zaplatíš vyšetrenie,tak to využi-pre istotu.Je to na tebe.
janka6666
05.08.14,08:50
ale to nebolo teraz, ale asi pred 2-3 rokmi.
janka6666
05.08.14,08:52
Peggynka:: tak to vyskúšam...už som niečo našla v meste....koľko môže stát také vyšetrenie?
Oliwa
05.08.14,08:56
Dnes sú dva typy "liečby":
- bohatých lekári operujú na súkromných klinikách
- ostatným povedia "naučte sa s tým žiť"
Smolu majú tí, ktorí sa to nenaučia...
lujza.j
05.08.14,09:10
Jej ani oper.neponukli...ani neviem,ci by ju podstupit chcela...ale ano,aj takto to je....
Tiez mam vyrastky,ale do stran na nic...chvála bohu netlacia....stacil mi vyrastok na chodidle...ale musim poklopat ten uz nejaky rok neboli....mozno je este zmaknuty po piti jablcneho octu...
Peggynka
05.08.14,12:17
Ak si bola na nejakých vyšetreniach,môžeš si vyžiadať na CD zobrazenia a ísť za odborníkmi,ktorí to posúdia.Ak si už dávno nebola dožaduj sa novšieho,to by si mala od svojho lekára na poisťovňu a potom choď na konzultáciu,aby si nemusela platiť všetko.Za 2-3 roky sú tam určite zmeny.
korela
05.08.14,14:26
Lui, a ten ocot reagoval iba na ten jediný výrastok? Ostatné kosti v tele nič? Bol naň vyvíjaný tlak, ale i tak.
lujza.j
05.08.14,14:33
..no logicky by aj na ostatok, ale s iným som problém nemala.tak neviem..bola to 1PL v 2dc vody....už to nejaký rok nepijem....jablčný ocot je OK na xy vecí....ale to isto vieš...
lyka60
06.08.14,19:49
som 11 rokov po operácií 2 cm výrastku na krížovej oblasti, neviem síce či to bol kostný výrastok, ale keď mi ho odcvikli znelo to ako by niekto drôt presekol kombinačkami /bola som v lokálnej anestézii, aby mi neprecvikli nerv-nebolelo neboj sa/, ale pred- to bolo hrozné ani ležať ani stáť ledva som sa dočkala operácie - čakala som cca 2 týždne v bolestiach a rôznych vyšetreniach. teraz ma občas bolí nesmiem prehanať fyz. prácu, sedenie,a necvičiť, ale keď ma bolí pomôže klud na lôžku a výrastok sa ukludní , scvrkne a prestane tlačiť na nerv potom je to O.K. babo raď prežila som to ale ťažké poradiť, nakoľko už teraz mám na druhej strane výrastok potvrdený mag,rez. ale už nejdem pod nôž, len vo vážnom prípade -úniku moču alebo stolice. Je to fakt prípad od prípadu, takže len odborník to môže zodpovedne posúdiť.Najdi si fakt dobrého neurológa resp.ortopeda. držím palce.
janka6666
16.09.14,11:51
zdravím, dlhšie som tu nebola, kým nenavštívim ortopéda. takže mám za sebou jedno vyšetrenie, našťastie to nemám aspoň si myslím také vážne, ale mám veľmi slabú chrbticu a kedykoľvek ma môže seknúť. Liečba je taká že mám cvičiť na chrbát a plávať a zmeniť prácu, pretože nevhodná práca je kde sa dvíhajú ťažke veci a kde sa stojí.
Jozef Baranaj
02.06.16,08:36
Ja mam podobný problem mna tiež nechceli operovať v ZA tak som sa prihlasil do MT tam mámprísť na vyšetrenie Interné a Anestezilogické krv si mám dať tobrat u nás doma.Tak neviem ako to dopadne.Mna križe nebolia bolí ma noha mám ju slabú a bolia ma tiež šlachy pod kolenom z druhej strany.
Jozef.pat
14.04.19,08:18
mám SM-ku a som zťp, mám výrastky na chrbtici, od čoho mám dlhodobé bolesti, poradíte či operovať ? Doteraz žiadna liečba nepomohla